Pogoń Szczecin przegrała w poniedziałek w Krakowie z Wisłą 1:2 w 21. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Fot. T-Mobile Ekstraklasa/x-news
Pogoń Szczecin przegrała w poniedziałek w Krakowie z Wisłą 1:2 w 21. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. To był ostatni mecz Portowców w tym roku i ostatni ligowy pojedynek w Polsce w grudniu.
Gole dla Wisły strzelili: Paweł Brożek w 19. minucie i Łukasz Burliga w 54. minucie. Honorową bramkę dla Pogoni z rzutu karnego zdobył Marcin Robak w 69. minucie.

Portowcy od siedmiu spotkań nie potrafią wygrać meczu. W tym czasie zdobyli zaledwie 4 punkty. Ten rok kończą na szóstym miejscu z dorobkiem 30 punktów, mając tylko punkt przewagi nad 9. w tabeli Zawiszą. Pierwsze osiem drużyn po rundzie zasadniczej zagra o mistrzostwo Polski, druga "ósemka" zagra o utrzymanie.

Kolejny mecz w lutym w Gdańsku z Lechią.

Wyjściowe składy:
Wisła: Michał Miśkiewicz, Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Marko Jovanović, Piotr Brożek, Michał Chrapek, Ostoja Stjepanović, Emmanuel Sarki, Łukasz Garguła, Wilde-Donald Guerrier, Paweł Brożek

Pogoń: Radosław Janukiewicz, Mateusz Lewandowski, Wojciech Golla, Maciej Dąbrowski, Wojciech Lisowski, Takuya Murayama, Bartosz Ława, Maksymilian Rogalski, Takafumi Akahoshi, Adam Frączczak, Marcin Robak