Piłkarze Pogoni Szczecin nie odczarowali stadionu Wisły w Krakowie. Portowcy już 15 lat czekają na zwycięstwo z Białą Gwiazdą pod Wawelem. Szczecinianie zremisowali w piątkowy wieczór z Wisłą 1:1 w 21 kolejce ekstraklasy.
To drugi remis granatowo-bordowych w drugim tegorocznym ligowym spotkaniu. Rezultat pojedynku został ustalony w pierwszej połowie. Jako pierwsi do siatki trafili Wiślacy. Radosława Janukiewicza pokonał Paweł Brożek. Do remisu doprowadził Marcin Robak skutecznie wykonując rzut karny podyktowany za faul na Karolu Danielaku.

W drugiej połowie oba zespoły miały swoje szanse na zdobycie zwycięskiej bramki. Dla Portowców najlepszą okazję zmarnował w 90 minucie Brazylijczyk z polskim paszportem Hernani, który z kilku metrów strzelił nad poprzeczką.

Po remisie w Krakowie zespół trenera Jana Kociana wskoczył na siódme miejsce w tabeli, które może stracić po sobotnio-niedzielnych meczach ekstraklasy. Pogoń w kolejnym ligowym
pojedynku zmierzy się 2 marca w Szczecinie z Górnikiem Łęczna.