Piłkarze Pogoni Szczecin odnieśli siódme zwycięstwo w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. W poniedziałek, na zakończenie 19. kolejki ekstraklasy, "portowcy" wygrali z Górnikiem w Łęcznej 3:2, prowadząc do przerwy 3:0.
Drużyna trenera Czesława Michniewicza dominowała w pierwszej połowie, zdobywając trzy bramki.

Ostre strzelanie rozpoczął już w trzeciej minucie Mateusz Lewandowski. W 14. minucie było 2:0 dla Pogoni - po kapitalnym strzale z rzutu wolnego Adama Frączczaka. Ten sam zawodnik zdobył trzecią bramkę pewnie wykonując rzut karny w 34. minucie.

Zadowoleni z wysokiego prowadzenia szczecinianie w drugiej odsłonie zwolnili tempo gry, co wykorzystali gospodarze. W 61. minucie bramkę dla Górnika zdobył Jakub Świerczok.

W 90. minucie Rafał Murawski trafił w poprzeczkę, a po kontrze drugiego gola dla Górnika strzelił Bartosz Śpiączka.

Po poniedziałkowym sukcesie w Łęcznej piłkarze Pogoni zajmują czwarte miejsce w tabeli ekstraklasy. W sobotę, w kolejnym ligowym pojedynku, "portowcy" zmierzą się w Szczecinie z Podbeskidziem Bielsko-Biała.