Piłkarze Pogoni od porażki rozpoczęli rozgrywki o mistrzostwo Polski. Szczecinianie mimo dobrej gry, przegrali z Wisłą Kraków 1:2 w inauguracyjnym meczu Lotto Ekstraklasy.
Do przerwy, po golach Pawła Brożka dla Białej Gwiazdy i Jarosława Fojuta dla Portowców, był remis 1:1.

W drugiej połowie ekipa trenera Kazimierza Moskala miała przewagę, ale dogodnych okazji nie wykorzystali debiutujący w Pogoni Bułgar Spas Delev, Węgier Adam Gyurcso oraz Łukasz Zwoliński.

W 82. minucie zwycięską bramkę dla Wisły kapitalnym strzałem z rzutu wolnego zdobył Rafał Pietrzak i trzy punkty zostały w Krakowie.

Dla Pogoni to pierwsza porażka na rozpoczęcie nowego sezonu od ostatniego powrotu granatowo-bordowych do ekstraklasy. Po czterech wygranych premierowych pojedynkach, tym razem była porażka.

W piątek, w kolejnym ligowym meczu, Portowcy zmierzą się w Szczecinie z Koroną Kielce. Źródło: www.youtube.com/PogonSzczecinSA