Transparent z hasłem "Brak ambicji = brak dopingu" podczas meczu Pogoni z Wisłą Płock. Fot. Wiola/Pogoń Szczecin, źródło: www.pogonszczecin.pl
Piłkarze Pogoni Szczecin nie zdołali wygrać z ostatnim w tabeli Lotto Ekstraklasy, Górnikiem Łęczna. Portowcy w meczu 25 kolejki zremisowali w Lublinie z Górnikiem 2:2. Do przerwy szczecinianie prowadzili 2:1.
Prowadzenie dla ekipy trenera Kazimierza Moskala w 33. minucie uzyskał Mateusz Matras. Wyrównał w 41. minucie, były gracz Dumy Pomorza, Grzegorz Bonin. W 44. minucie do siatki łęcznian trafił Bułgar Spas Delev i Pogoń do szatni zeszła z przewagą jednego gola. Do remisu w 53. minucie doprowadził były zawodnik Floty Świnoujście, Bartosz Śpiączka.

Grzegorz Bonin żałował straconych punktów: - Stworzyliśmy sporo sytuacji, ale musimy się skupić, by nie tracić tak łatwo bramek, bo ciężko się to odrabia - powiedział po meczu.

Od 65. minuty szczecinianie grali w osłabionym składzie, bo drugą żółtą (i w konsekwencji czerwoną) kartkę otrzymał Jarosław Fojut. Oba zespoły miały jeszcze swoje okazje do strzelenia zwycięskiej bramki, ale wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się remisem 2:2.

Rozczarowany był również obrońca Pogoni, Sebastian Rudol: - Potrzebujemy punktów i po to tutaj przyjechaliśmy, tymczasem wywozimy jeden punkt i trzeba powiedzieć, że jest to dla nas porażka - podsumował.

Dla portowców to czwarty z rzędu pojedynek bez zwycięstwa w Lotto Ekstraklasie. W tabeli rozgrywek granatowo-bordowi zajmują 10. miejsce, ale mają tyle samo punktów, co ósma w zestawieniu, Korona Kielce.

W sobotę, w kolejnym ligowym pojedynku, piłkarze Pogoni na własnym boisku zmierzą się z liderem Lotto Ekstraklasy, Jagiellonią Białystok.
Grzegorz Bonin żałował straconych punktów.
Rozczarowany był również obrońca Pogoni, Sebastian Rudol.