Paweł Cibicki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Piłkarze Pogoni Szczecin przejdą testy na obecność koronawirusa. Są niezbędne do zorganizowania pierwszych, po długiej przerwie, treningów drużyny.
Badania zostały zorganizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej. We wtorek "Portowcy" poznają ich wyniki.

- Dwóch piłkarzy, którzy dostali pozwolenie na powrót do swoich domów za granicą, nadal przebywa w obowiązkowej kwarantannie - mówi Krzysztof Ufland, rzecznik Pogoni. - Paweł Cibicki i Srdjan Spiridonović to zawodnicy, na których trzeba będzie 1-2 dni dłużej poczekać. W przypadku Srdjana mieliśmy taką sytuację, że nie mógł wrócić do Polski najkrótszą drogą, nie wpuszczono go do Czech i musiał jechać objazdem, przez Niemcy. Dojechał po północy, co przedłużyło o jeden dzień jego kwarantannę.

Powrotu do zajęć na boisku nie może już się doczekać kapitan Pogoni Adam Frączczak. - Żeby przynajmniej wrócić na boisko. Trenować nawet w małych grupkach to będzie już duża przyjemność dla nas - przyznał Frączczak.

Po raz ostatni piłkarze Pogoni ligowy mecz rozegrali 8 marca w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa. Powrót do zmagań w piłkarskiej ekstraklasie planowany jest na 29 maja.

Powrót do treningów ekstraklasowych drużyn to jeden z elementów rządowego "odmrażania sportu". Piłkarze Pogoni od wtorku mają szlifować formę w Szczecinie i w Kołbaskowie.

Do 9 maja, jednocześnie na placu gry, będzie mogło ćwiczyć 14 piłkarzy. Później ta liczba ma wzrosnąć do 20 zawodników. Wznowienie rozgrywek Ekstraklasy zaplanowane jest na 29 maja.
- Dwóch piłkarzy, którzy dostali pozwolenie na powrót do swoich domów za granicą, nadal przebywa w obowiązkowej kwarantannie - mówi Krzysztof Ufland, rzecznik Pogoni.
Powrotu do zajęć na boisku nie może już się doczekać kapitan Pogoni Adam Frączczak.