Piłkarze Pogoni nie znaleźli sposobu na beniaminka ekstraklasy. Szczecinianie zremisowali z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1 w rozegranym awansem meczu rozgrywek o mistrzostwo Polski.
To siódme z rzędu spotkanie Dumy Pomorza bez porażki w tym sezonie ekstraklasy.

Do przerwy, Portowcy po bramce Kamila Bilińskiego w 29. minucie przegrywali z góralami 0:1. Do remisu w 72. minucie doprowadził 19-letni Adrian Benedyczak, dla którego był to premierowy gol w ekstraklasie.

- Pierwsze trafienie i troszeczkę gdzieś tam taka ulga się pojawiła, że "nareszcie, tyle czekałem na tę bramkę!" Mam nadzieję, że teraz to wszystko pójdzie do przodu. Można było jednak lepiej. Myślę, że bardziej straciliśmy dwa punkty niż zdobyliśmy jeden - opowiadał Benedyczak.

Po poniedziałkowym remisie z Podbeskidziem, ekipa trenera Kosty Runjaića zajmuje 4. miejsce w tabeli ze stratą pięciu punktów do prowadzącego Rakowa Częstochowa.

W kolejnym spotkaniu ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin 19 listopada na wyjeździe zmierzą się z Wisłą Płock
- Mam nadzieję, że teraz to wszystko pójdzie do przodu. Można było jednak lepiej. Myślę, że bardziej straciliśmy dwa punkty niż zdobyliśmy jeden - opowiadał Benedyczak.