Bez niespodzianki na Twardowskiego. Piłkarze Pogoni Szczecin wygrali z Górnikiem Zabrze 1:0 w 26. kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Złotego gola na wagę trzech punktów w 20 minucie zdobył Rafał Kurzawa, były zawodnik zabrskiej drużyny. Dla ekipy trenera Kosty Runjaića to trzecie z rzędu i 15. w tym sezonie ligowe zwycięstwo. Bramkarz portowej jedenastki Chorwat Dante Stipica po raz 17. zachował czyste konto.

Duma Pomorza, po wtorkowym sukcesie, nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do prowadzącej Legii Warszawa, która w środę zagra w Gliwicach z Piastem. Piłkarze Pogoni Szczecin w kolejnym meczu ekstraklasy w niedzielę na wyjeździe zmierzą się ze Stalą Mielec.

Relacja Artura Dyczewskiego w Wiadomościach o godzinie 20.