Mat. Pogoń Szczecin
Zwycięstwo na zakończenie zgrupowania w Opalenicy. Piłkarze Pogoni Szczecin pokonali w piątek Wartę Poznań 2:1 w sparingowym meczu.
Do przerwy portowcy przegrywali 0:1. Do remisu w 74. minucie strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rafała Kurzawy doprowadził Grek Konstantinos Triantafyllopoulos. Rezultat spotkania w 85. minucie ustalił Michał Kucharczyk, który pokonał byłego bramkarza Pogoni Jędrzeja Grobelnego.

Trener Kosta Runjaić sprawdził formę 22. zawodników, desygnując do gry dwie różne jedenastki. W pierwszej połowie skład w większości tworzyli młodzi piłkarze, w tym złoci medaliści Mistrzostw Polski juniorów. Po zmianie stron wystąpili już podstawowi piłkarze, jak na przykład Dante Stipica, Rafał Kurzawa, Alexander Gorgon i nowy kapitan szczecińskiego zespołu - Damian Dąbrowski. W piątkowym sparingu nie zagrali natomiast Sebastian Kowalczyk, Maciej Żurawski, Igor Łasicki, Słoweniec Luka Zahović, Bartłomiej Mruk i odpoczywający jeszcze po Mistrzostwach Europy Kacper Kozłowski.

Dla Pogoni starcie z Wartą było trzecim spotkaniem w letnim okresie przygotowawczym podczas obozu w Opalenicy. Portowcy wcześniej pokonali Zagłębie Lubin 3:0 i przegrali ze słowackim Rużomberokiem 0:1.

Pogoń Szczecin – Warta Poznań 2:1 (0:1)
0:1 - Jakub Sangowski 17’
1:1 - Kostas Triantafyllopoulos 75’
2:1 - Michał Kucharczyk 85'

Żółta kartka: Mariusz Fornalczyk

Pogoń Szczecin: 26. Jakub Bursztyn (46’ 1. Dante Stipica) – 2. Jakub Bartkowski (46’ Paweł Stolarski), 74. Kryspin Szcześniak (46’ 13. Kostas Triantafyllopoulos), 33. Mariusz Malec (46’ 23. Benedikt Zech), 15. Hubert Matynia (46’ 97. Luis Mata) – 17. Mariusz Fornalczyk (46’ 18. Michał Kucharczyk), 99. Mateusz Łęgowski (46’ 8. Damian Dąbrowski), 72. Kacper Łukasiak (46’ 20. Alexander Gorgon), 61. Kacper Smoliński (46’ 14. Kamil Drygas), 71. Marcel Wędrychowski (46’ 7. Rafał Kurzawa) – 63. Hubert Turski (46’ 21. Jean Carlos)