Piłkarz Pogoni Szczecin Bartosz Krzysztofek przebywa na testach w pierwszoligowym Górniku Polkowice. 19-letni zawodnik w minionym sezonie występował w zespole juniorów, z którym zdobył tytuł mistrza Polski oraz w rezerwach szczecińskiego klubu.
W III lidze napastnik Pogoni strzelił 9 goli w 29 spotkaniach. W ubiegłym tygodniu Bartosz Krzysztofek był sprawdzany przez drugoligową Olimpię Elbląg. Inny z wychowanków Pogoni Hubert Sadowski pomyślnie przeszedł testy w pierwszoligowym GKS-ie Katowice i w nowym sezonie będzie grać w ekipie z Górnego Śląska. 21-letni obrońca został ze szczecińskiego klubu wypożyczony na rok do beniaminka 1 ligi. Hubert Sadowski w minionym sezonie jesień spędził w pierwszoligowym Stomilu Olsztyn a wiosną był wypożyczony do Skry Częstochowa, z którą po barażach uzyskał awans do 1 ligi.