Pierwszą bramkę strzelił Michał Kucharczyk (na zdjęciu) w 33 minucie. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Pogoń Szczecin wygrała w niedzielę na własnym boisku z Górnikiem Zabrze 2:0 na inaugurację sezonu PKO Ekstraklasy.
Bramki strzelili: Michał Kucharczyk w 33 minucie i Kacper Kozłowski po filmowej akcji w 67 minucie.

Pogoń co najmniej do poniedziałku, kiedy odbędzie się ostatni mecz pierwszej kolejki, jest liderem piłkarskiej ekstraklasy.

Składy:
Pogoń: Stipica - Stolarski, Kostas, Zech, Mata - Kucharczyk, Dąbrowski (k) (od 90' Drygas), Smoliński (od 60' Żurawski), Kurzawa (od 66' Kozłowski), Jean Carlos (od 60' Kowalczyk) - Zahović (od 66' Parzyszek).

Górnik: Sandomierski, Michalski, Wiśniewski, Janicki, Janża, Dadok, Manneh, Bainović (od 70' Dziedzic), Cholewiak (od 78' Rostkowski), Nowak (od 78' Krawczyk), Jimenez.

W czwartek Pogoń zagra na wyjeździe z chorwackim NK Osijek w rewanżowym meczu eliminacji Ligi Konferencji. Pierwszy mecz w Szczecinie zakończył się bezbramkowym remisem.

Relacja Kamila Nieradki w Wiadomościach o 22.
Relacja Kamila Nieradki w Wiadomościach o 21.