Piłkarze Pogoni zdobyli w stolicy komplet punktów w ekstraklasie. Szczecinianie po bardzo dobrym meczu pokonali na wyjeździe Legię Warszawa 2:0 w 13. kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Do przerwy po bramce Słoweńca Luki Zahovića w 45 minucie portowcy prowadzili 1:0. Tuż po zmianie stron po kapitalnej akcji drugiego gola strzelił Rafał Kurzawa. Mimo dogodnych okazji obu zespołów wynik nie uległ już zmianie i Duma Pomorza - ku radości sporej grupy kibiców na stadionie przy Łazienkowskiej - odniosła cenne zwycięstwo w starciu z mistrzem kraju.

Dla Legi to była ósma porażka w tym sezonie z 11. dotychczas rozegranych spotkań. Ekipa trenera Kosty Runjaića po niedzielnej wygranej awansowała na 3. miejsce w tabeli i ma trzy punkty straty do prowadzącego Lecha Poznań.

W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin za tydzień na wyjeździe zmierzą się z wicemistrzem Polski Rakowem Częstochowa.

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)
0:1 Luka Zahovic 45'
0:2 Rafal Kurzawa 47'

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 33. Mariusz Malec, 97. Luis Mata - 21. Jean Carlos, 8. Damian Dąbrowski [C], 64. Kacper Kozłowski, 27. Sebastian Kowalczyk, 7. Rafał Kurzawa - 10. Luka Zahović

Ławka rezerwowych: 26. Jakub Bursztyn, 41. Paweł Stolarski, 55. Igor Łasicki 15. Hubert Matynia, 99. Mateusz Łęgowski, 18. Michał Kucharczyk, 14. Kamil Drygas, 17. Mariusz Fornalczyk, 9. Piotr Parzyszek.

Legia Warszawa: 31. Cezary Miszta - 55. Artur Jędrzejczyk, 4. Mateusz Wieteska, 29. Lindsay Rose - 6. Mattias Johansson, 8. Andre Martins, 82. Luquinhas, 27. Josue, 14. Ihor Charatin, 25. Filip Mladenović - 11. Mahir Emreli.

Ławka rezerwowych: 59. Kacper Tobiasz, 21. Rafael Lopes, 20. Ernest Muci, 7. Lirim Kastrati, 5. Yuri Ribeiro, 16. Jurgen Celhaka, 92. Bartłomiej Ciepiela, 22. Kacper Skibicki, 30. Kacper Kostorz.