Piłkarze Pogoni wygrali w piątek w Szczecinie 4:1 z Wisłą Kraków w rozgrywkach o mistrzostwo Polski.
Bramki dla Pogoni strzelili: Joseph Colley (19') oraz Konrad Gruszkowski (68') - to gole samobójcze, a także Kamil Drygas w 43 minucie, Michał Kucharczyk w doliczonym czasie gry (90+3), a dla Wisły Luis Fernandez w 30 minucie.

Pogoń co najmniej do soboty jest liderem. Raków Częstochowa ma teraz dwa punkty straty do Portowców i właśnie w sobotę zagra swój mecz z Legią.

Podstawowe składy:
Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica – 2. Jakub Bartkowski, 33. Mariusz Malec, 13. Kostas Triantafyllopoulos, 97. Luis Mata – 8. Damian Dąbrowski, 14. Kamil Drygas, 17. Mariusz Fornalczyk, 27. Sebastian Kowalczyk, 11. Kamil Grosicki – 9. Piotr Parzyszek.

Wisła Kraków: 31. Mikołaj Biegański, 20. Konrad Gruszkowski, 5. Joseph Colley, 25. Michal Frydrych, 15. Matej Hanousek, 77. Stefan Savić, 8. Marko Poletanović, 22. Enis Fazlagić, 30. Luis Fernandez, 70. Momo Cisse, 13. Zdenek Ondrasek
Relacja Artura Dyczewskiego w Wiadomościach o 22.
Do wyróżniających się graczy Dumy Pomorza w piątkowym starciu należał 19-letni Mariusz Fornalczyk, który miał spory udział przy dwóch samobójczych golach obrońców krakowskiej drużyny.