Mat. Pogoń Szczecin
Piłkarze Pogoni lepsi od mistrza Rumunii. Szczecinianie pokonali Farul Konstanca 2:1 w sparingowym meczu w Opalenicy.
Rezultat kontrolnej gry został ustalony w pierwszej połowie. Prowadzenie dla portowej jedenastki w 27. minucie uzyskał Marcel Wędrychowski. Wyrównał w 30. minucie były gracz Cracovii Kraków, Brazylijczyk Rivaldinho. Drugą bramkę dla Dumy Pomorza w 39. minucie po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego z rzutu rożnego strzałem głową zdobył Austriak Benedikt Zech.

W składzie ekipy trenera Jensa Gustafssona zabrakło w czwartkowym sparingu Sebastiana Kowalczyka, Alexandra Gorgona i Bośniaka Danijela Loncara.

W niedzielę piłkarze Pogoni rozegrają wewnętrzną grę kontrolną, a na zakończenie zgrupowania w Opalenicy 5 lipca w sparingowym meczu spotkają się z Wartą Poznań.

Pogoń Szczecin – Farul Constanca 2:1 (2:1)
1:0 Marcel Wędrychowski 27’
1:1 Rivaldinho 30’
2:1 Benedikt Zech 40’

Pogoń: 1. Dante Stipica (81. Bartosz Klebaniuk 46') – 32. Leonardo Koutris (61. Kacper Smoliński 46’), 33. Mariusz Malec (4. Leo Borges 46’), 23. Benedikt Zech [25. Wojciech Lisowski 46’(72. Dawid Fornalik 79’)], 28. Linus Wahlqvist (41. Paweł Stolarski 46') – 7. Rafał Kurzawa (70. Stanisław Wawrzynowicz 46’), 21. Joao Gamboa (99. Mateusz Łęgowski 46’), 15. Marcel Wędrychowski (73. Adrian Przyborek), 22. Vahan Bichakhchyan (72. Yadegar Rostami 46’), 11. Kamil Grosicki (71. Olaf Korczakowski 60’) – 10. Luka Zahović (17. Mariusz Fornalczyk 46’).