Piłkarze Pogoni od zwycięstwa rozpoczęli w tym sezonie występy w europejskich pucharach. Szczecinianie pokonali w Belfaście Linfield FC 5:2 w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.
Prowadzenie dla Dumy Pomorza w 14 minucie z rzutu karnego uzyskał Kamil Grosicki. W 40. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego kapitana portowej drużyny gola strzelił Portugalczyk Joao Gamboa i do przerwy było 2:0.

Po zmianie stron, w 55. minucie kontaktową bramkę zdobył Danny Finlayson, ale odpowiedź ekipy trenera Jensa Gustafssona była bardzo mocna. W 63. minucie do siatki wicemistrza Irlandii Północnej trafił Mariusz Malec, a trzy minuty później czwartego gola dla Pogoni zdobył Grek Efthymis Koulouris. Gospodarze nie rezygnowali i w 80. minucie bramkę strzelił Ben Hall. Rezultat czwartkowego spotkania w ostatniej minucie doliczonego czasu gry ustalił Mariusz Fornalczyk.

To pierwsze wyjazdowe zwycięstwo piłkarzy Pogoni w europejskich pucharach, nie licząc spotkań rozgrywanego przed laty w przerwie letniej Pucharu Intertoto. Po sześciu porażkach w Pucharze UEFA i Lidze Konferencji Europy, portowcy przełamali złą passę i wygrali na boisku rywala. Rewanżowy mecz piłkarzy Pogoni z Linfield FC odbędzie się 3 sierpnia w Szczecinie
Rezultat czwartkowego spotkania w ostatniej minucie doliczonego czasu gry ustalił Mariusz Fornalczyk, który przed tym pojedynkiem przewidział swój występ i wygraną.