Edi Andradina był bohaterem spotkania. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Pogoń Szczecin rozgromiła Zagłębie Lubin 4:0 na inaugurację piłkarskiej ekstraklasy. Beniaminek znakomicie rozpoczął sezon deklasując dziewiątą drużynę poprzedniego sezonu.
Na trybunach stadionu przy ul. Twardowskiego mecz oglądało ponad 8 tysięcy kibiców, którzy czekali 5 lat na powrót Pogoni do ekstraklasy. Była też kilkusetosobowa grupa fanów Zagłębia. Gole zdobywali: Edi z rzutu wolnego w 36 minucie, Traore w 65', Bonin w 72' i Djousse w 85 minucie. Wyjściowe składy obu drużyn: Pogoń: Radosław Janukiewicz, Peter Hricko, Maciej Dąbrowski, Hernani, Adam Frączczak, Grzegorz Bonin, Edi Andradina, Wojciech Golla, Maksymilian Rogalski, Robert Kolendowicz, Mouhamadou Traore Zagłębie: Michał Gliwa, Adam Banaś, Pavel Widanow, Csaba Horvat, Costa, Szymon Pawłowski, Jiri Bilek, Łukasz Hanzel, Robert Jeż, Maciej Małkowski, Arkadiusz Woźniak Trener Pogoni Artur Skowronek był bardzo zadowolony z wyniku. Mecze kontrolne nie wychodziły i zależało nam na udanej inauguracji. Jestem zadowolony z organizacji gry w obronie i ataku. Chcę podziękować kibicom za fantastyczny doping i widowisko - powiedział szkoleniowiec. Relacja z meczu. Zdjęcia z meczu.
Pogoń Szczecin rozgromiła Zagłębie Lubin 4:0 na inaugurację piłkarskiej ekstraklasy. Realizacja: Piotr Sawiński, Piotr Kołodziejski [PR Szczecin]