Pogoń Szczecin - Korona Kielce. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Piłkarze Pogoni Szczecin po ośmiu meczach bez zwycięstwa w rundzie wiosennej wygrali w ekstraklasie. Portowcy w 24. kolejce rozgrywek pokonali Koronę Kielce 2:1.
W 4 minucie prowadzenie dla kieleckiej drużyny uzyskał Piotr Malarczyk. W 29 minucie do remisu doprowadził Brazylijczyk z polskim paszportem Hernani. Były gracz Korony zdobył dla Pogoni w 44 minucie swoją drugą bramkę i zapewnił szczecińskiej jedenastce trzy punkty.

Zdaniem trenera Pogoni Dariusza Wdowczyka, jego podopieczni zasłużyli na zwycięstwo. - Byliśmy lepszym zespołem, zagraliśmy konsekwentnie. Podnieśliśmy się z 0:1 i to świadczy o charakterze drużyny. Zawodnicy wybiegali mecz, wrócili do szatni poobijani i tak to powinno wyglądać - ocenił Wdowczyk.

W tabeli ekstraklasy Pogoń nadal zajmuje 14 miejsce i ma już siedem punktów przewagi nad otwierającym strefę spadkową 15 Podbeskidziem Bielsko-Biała, które w sobotę w Gdańsku zmierzy się z Lechią.

Relacja na żywo.

Zdjęcia z meczu.
Zdaniem trenera Pogoni Dariusza Wdowczyka, jego podopieczni zasłużyli na zwycięstwo.