Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Szczypiornistki Pogoni Baltica awansowały do półfinału Pucharu Polski. Szczecinianki wygrały w środę w Koszalinie z Energą AZS 26:24.
Tydzień temu w Szczecinie to AZS był lepszy. Wygrał 25:23, ale dzięki większej liczbie zdobytych bramek na wyjeździe awans uzyskały zawodniczki Pogoni.

W środowym meczu do przerwy szczypiornistki ze Szczecina przegrywały 11:15. W drugiej połowie odrobiły straty, a decydującą bramkę zdobyła z rzutu karnego - na kilkanaście sekund przed końcem - rozgrywająca Małgorzata Stasiak.

Dla Pogoni Baltica to trzeci rok z rzędu z awansem do najlepszej czwórki Pucharu Polski. W 2014 i 2015 roku szczecinianki kończyły turniej z brązowymi medalami.