Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Piłkarki ręczne Pogoni Baltica oddaliły się od podium mistrzostw Polski. Szczecinianki przegrały w środę na wyjeździe ze Startem Elbląg 26:29 w kolejnym meczu grupy mistrzowskiej Superligi.
Do przerwy wicemistrzynie kraju przegrywały 14:15. Jeszcze na siedem minut przed zakończeniem spotkania w Elblągu był remis, ale nasze zawodniczki trzykrotnie z rzędu w swoich akcjach ofensywnych nie trafiły do bramki, co wykorzystały szczypiornistki Startu.

Po tej porażce drużyna trenera Adriana Struzika nadal zajmuje piąte miejsce i ma już 10 punktów straty do lidera - Vistalu Gdynia oraz sześć punktów mniej od trzeciego Startu Elbląg.

22 kwietnia, w kolejnym meczu grupy mistrzowskiej Superligi szczypiornistki Pogoni Baltica zmierzą się w Szczecinie z wiceliderem rozgrywek Zagłębiem Lubin.