Halo, Stadion
Radio SzczecinRadio Szczecin » Halo, Stadion

Chemik Police - Developres Rzeszów 3:1. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Siatkarki Chemika Police odniosły 11 z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Lider Orlen Ligi na zakończenie pierwszej rundy pokonał Developres Rzeszów 3:1.
Pierwszego seta ekipa trenera Giuseppe Cuccariniego dość nieoczekiwanie przegrała do 24. Następne partie należały już do policzanek, które pokonały rzeszowianki do 12, 15 i 15.

Jak przyznaje rozgrywająca Chemika Izabela Bełcik, po przegranej inauguracyjnej partii, w następnych setach policzanki poprawiły grę i odniosły zasłużone zwycięstwo.

- Wiedziałyśmy, że nie możemy sobie pozwolić na taką grę punkt za punkt. Trochę lepiej zagrałyśmy w bloku, bo mniej było obić - blok aut. Polepszyło się tez przyjęcie i atak, wszystko zagrało jakoś lepiej. Zagrałyśmy swoją grę, dlatego później były takie trzy sety - mówi po meczu Bełcik.

Siatkarki Chemika po piątkowym sukcesie z kompletem punktów na koncie umocniły się na pozycji lidera Orlen Ligi.

W kolejnym meczu inaugurującym rewanżową rundę policzanki 12 grudnia zmierzą się na wyjeździe z Pałacem Bydgoszcz. Wcześniej, bo już w czwartek w Szczecinie Chemik w Lidze Mistrzyń spotka się z broniącym trofeum Eczacibasi Stambuł.