Halo, Stadion
Radio SzczecinRadio Szczecin » Halo, Stadion

Siatkarki Grupa Azoty Chemik Police awansowały do finałowego turnieju Pucharu Polski, który w dniach od 20 do 21 lutego odbędzie się w Nysie.
Broniące trofeum policzanki pokonały na wyjeździe Developres SkyRes Rzeszów 3:2 w ćwierćfinałowym meczu. O losach rywalizacji zadecydował tie-break wygrany przez ekipę trenera Ferhata Akbasa 15:13. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana atakująca Chemika Serbka Jovana Brakocević-Canzian, która w starciu z ubiegłorocznym finalistą krajowego pucharu zdobyła aż 38 punktów.

Siatkarki Grupa Azoty Chemik Police w półfinale Pucharu Polski 20 lutego w Nysie zmierzą się z ŁKS-em Łódź. W drugiej parze półfinałowej siatkarki Radomki Radom zagrają z zespołem Grot Budowlani Łódź. Zwycięzcy tych spotkań wystąpią w finale Pucharu Polski, który odbędzie się 21 lutego w Nysie.

Developres SkyRes Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police 2:3 (25:19, 19:25, 26:28, 25:19, 13:15)

Developres: Krajewska, Blagojević, Fidon-Lebleu, Efimienko-Młotkowska, Polańska, Krzos (libero) oraz Grabka, Lazić

Chemik: Kowalewska, Grajber, Strantzali, Wasilewska, Kąkolewska, Brakocević-Canzian, Maj-Erwardt (libero) oraz Baijens, Łukasik, Mędrzyk, Bałdyga

MVP: Jovana Brakocević-Canzian (Chemik)