Halo, Stadion
Radio SzczecinRadio Szczecin » Halo, Stadion

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police zdobyły AL-KO Superpuchar Polski imienia Andrzeja Niemczyka. Policzanki w meczu o pierwsze trofeum w tym sezonie pokonały w Łodzi tamtejszy ŁKS 3:1.
Pierwszego seta Chemiczki wygrały do 20. W drugiej partii mistrzynie kraju zwyciężyły do 20 i doprowadziły do remisu. Kolejne odsłony należały już do podopiecznych włoskiego trenera Marco Fenoglio. Po wygranych setach do 20 i 17 policzanki pokonały łodzianki 3:1. Szczęśliwa po zdobyciu Superpucharu Polski była rozgrywająca Chemika Marlena Kowalewska.

- Cieszymy się niesamowicie i myślę, że to jest kolejny krok, jeśli chodzi o zespół, atmosferę. Jestem tu szósty sezon i tak naprawdę wygrałam tylko raz Superpuchar i dlatego ogromnie się cieszę. Myślę, że mają taki zespół, możemy wygrać wszystko, co się da - przyznała Kowalewska.

MVP meczu o AL-KO Superpuchar Polski imienia Andrzeja Niemczyka została wybrana przyjmująca Grupy Azoty Chemika Police Martyna Łukasik. To czwarty w historii polickiego klubu Superpuchar Polski.
Szczęśliwa po zdobyciu Superpucharu Polski była rozgrywająca Chemika Marlena Kowalewska.