Siatkarki Chemika Police awansowały do Orlen Ligi. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
W ostatnim meczu finałowym o mistrzostwo I ligi policzanki pokonały Jedynkę Aleksandrów Łódzki 3:0, w setach do 19, 16 i 20.
W ten sposób rywalizację play-off do trzech zwycięstw podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza wygrały 3:0.

Ostatni punkt decydujący o zwycięstwie i awansie zdobyła wychowanka Chemika - Justyna Raczyńska.

Po 17 latach przerwy kibice siatkarek ponownie będą mogli zobaczyć w Policach mecze o mistrzostwo Polski. Prezes Chemika, Joanna Żurowska zapewnia, że awans to pierwszy etap na drodze do odbudowy potęgi klubu, który przed laty zdobywał tytuły mistrza kraju i Puchar Polski.

Po awansie drużyna ma być wzmocniona. Niewykluczone, że w Policach grać będzie najlepsza polska siatkarka ostatnich lat, występująca obecnie w Turcji - Małgorzata Glinka.
Prezes Chemika, Joanna Żurowska zapewnia, że awans to pierwszy etap na drodze do odbudowy potęgi klubu, który przed laty zdobywał tytuły mistrza kraju i Puchar Polski.