Halo, Stadion
Radio SzczecinRadio Szczecin » Halo, Stadion

Koszykarze PGE Spójni doznali pierwszej porażki w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Stargardzianie przegrali w sobotę na wyjeździe z Treflem Sopot 81:91 w drugiej kolejce Energa Basket Ligi.
Ekipa trenera Jacka Winnickiego prowadziła po 30 minutach meczu w hali Ergo Arena 67:62, ale fatalna postawa w ostatniej kwarcie przesądziła o końcowym, niekorzystnym wyniku. Najskuteczniejszym graczem biało-bordowych w sobotnim spotkaniu był Filip Matczak, który zdobył 18 punktów.

W kolejnym meczu Energa Basket Ligi koszykarze PGE Spójni w piątek w Stargardzie zmierzą się ze Śląskiem Wrocław.

Trefl Sopot - PGE Spójnia Stargard 91:81 (21:21, 28:19, 13:27, 29:14)

Trefl: Karol Gruszecki 21, Łukasz Kolenda 15, Paweł Leończyk 13, Darious Moten 13, T.J. Haws 11, Dominik Olejniczak 11, Martynas Paliukenas 6, Witalij Kowalenko 1, Sebastian Rompa 0, Łukasz Klawa 0, Daniel Ziółkowski 0, Patryk Pułkotycki 0.

PGE Spójnia: Filip Matczak 18, Mateusz Kostrzewski 13, Tomasz Śnieg 10, Ricky Tarrant 9, Wayne Blackshear 9, Baylee Steele 8, Kacper Młynarski 7, Omari Gudul 7, Szymon Walczak 0, Filip Siewruk 0.