King Wilki Morskie Szczecin - Turów Zgorzelec 94:93. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
King Wilki Morskie Szczecin - Turów Zgorzelec 94:93.
Mecz z Turowem Zgorzelec przez trzy kwarty nie układał się dobrze dla szczecińskiego zespołu, ale finisz Wilków był zabójczy dla gości.
Już w pierwszej rundzie Wilki wygrały szczęśliwie w Zgorzelcu, nokautując gospodarzy w ostatnich dwóch minutach. Scenariusz powtórzył się w sobotę w Azoty Arenie. Turów dominował, czwartą kwartę rozpoczynał z przewagą 12 oczek, po dwóch minutach miał nawet 17 punktów przewagi, ale nie zdołał jej obronić.

W ostatniej odsłonie Wilki w końcu zaczęli trafiać na wyższym procencie skuteczności i goście pogubili się. W połowie kwarty była już walka punkt za punkt, a w końcówce to szczecinianie mieli małą przewagę. Na parkiecie szalał Frank Gaines, ważne punkty zdobywali też Michał Nowakowski czy Brandon Brown. Ostatecznie Wilki Morskie wygrały 94:93.

- W końcu zaczęliśmy bronić, a to przełożyło się na łatwe punkty z kontry, więcej trójek. Zabrakło mi w końcówce sił, bo spudłowałem dwa rzuty z dystansu, ale na szczęście nie odbiło się to na wyniku zespołu - podsumował Łukasz Majewski, kapitan Wilków.

Zwycięstwo z Turowem nie przesądza sprawy awansu do play-offów o mistrzostwo Polski, ale po sobotniej wygranej szczecinianie są już jedną nogą w gronie najlepszych.

King Wilki Morskie Szczecin - Turów Zgorzelec 94:93
Kwarty: 23:24, 22:26, 14:21, 35:22.
Wilki: Frank Gaines 22, Paweł Kikowski 17, Łukasz Majewski 14, Michał Nowakowski 11, Russell Robinson 9, Paweł Leończyk 8, Brandon Brown 7, CJ Aiken 6, Uros Nikolić 0, Ovidijus Galdikas 0.
Kapitan Wilków Morskich Łukasz Majewski o meczu z Turowem.