Koszykarze Kinga Szczecin byli bliscy sprawienia niespodzianki w Zielonej Górze. Wilki Morskie ostatecznie nieznacznie przegrały z prowadzącym w tabeli Energa Basket Ligi Stelmetem 89:96 w zaległym meczu.
O porażce ekipy trenera Łukasza Bieli zastępującego chorego Mindaugasa Budzinauskasa zadecydowała ostatnia minuta czwartej kwarty, w której lepszą skutecznością wykazali się zielonogórzanie. Najskuteczniejszym graczem szczecińskiej drużyny był jej kapitan Paweł Kikowski, który zdobył 26 punktów, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa.

To trzecia z rzędu porażka Wilków Morskich w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. W kolejnym ligowym meczu koszykarze Kinga Szczecin w niedzielę na wyjeździe zmierzą się ze Startem Lublin.

W niedzielę grać będą także koszykarze Spójni, którzy w Stargardzie spotkają się ze środowym pogromcą szczecinian Stelmetem Zielona Góra.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - King Szczecin 96:89 (24:19, 16:24, 25:24, 31:22)

Stelmet Enea BC: Łukasz Koszarek 17, Żeljko Sakić 14, Michał Sokołowski 14, Gabe DeVoe 13, Darko Planinić 12, Przemysław Zamojski 10, Jarosław Mokros 8, Adam Hrycaniuk 7, Filip Matczak 1.

King: Paweł Kikowski 26, Martynas Paliukenas 17, Kaspars Vecvagars 12, Tauras Jogela 10, Łukasz Diduszko 9, Darrell Harris 7, Martynas Sajus 4, Mateusz Bartosz 4, Dominik Wilczek 0.