Brak wykształcenia nie przeszkadza w karierze - tak mówi Marian Kowalski, kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta RP.
- To był początek lat 80., po stanie wojennym, był bum na muzykę rockową i pierwsze edycje festiwalu w Jarocinie - mówił Kowalski. - Władza sobie nie życzyła, żeby buntowali się robotnicy. Z drugiej zaś strony władza nie życzyła sobie, żeby uczniowie byli krnąbrni. Tak to szkoła ma. Niespecjalnie jednak narzekam, bo ówczesny system edukacji utrudniał mi rozwój.
Marian Kowalski dodał, że wrócił potem do szkoły, ale jej nie ukończył i nie przystąpił do matury.
- Mój ojciec się rozchorował. Miał chorobę nowotworową. Musiałem więc przejąć rodzinny interes, który prowadziłem jeszcze przez prawie 20 lat - wyjaśnił. - Zawsze pracowałem na własny rachunek. Nie potrzebowałem jakiegoś wielkiego CV, żeby sobie radzić i do dzisiaj sobie radzę.
Konstytucja RP nie mówi nic o wymaganym wykształceniu kandydata na prezydenta Polski.
Według większości sondaży, poparcie dla Mariana Kowalskiego nie przekracza 1 proc. Sam kandydat wskazał, że w jednym z badań uzyskał 2 proc. głosów, a 19 proc. daje mu sondaż przeprowadzony w Irlandii.
Posłuchaj "Rozmowy pod krawatem" i zobacz wideo.
Zobacz także
2017-06-05, godz. 09:29
Marcin Zieleniecki: Kiedy emerytura? To decyzja indywidualna!
Prawo do podjęcia decyzji to element podstawowy zmian w systemie emerytalnym - podkreślał w Radiu Szczecin Marcin Zieleniecki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
» więcej
2017-06-02, godz. 10:50
Program Rodzina 500 plus przywraca godność rodzinom
Na zwiększenie dzietności w związku z wprowadzeniem programu Rodzina 500 plus trzeba będzie długo czekać - powiedział prof. Zbigniew Izdebski w "Rozmowach pod krawatem".
» więcej
2017-06-02, godz. 09:12
Pigułka "dzień po" tylko na receptę działaniem politycznym
Senat przyjął nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, która przewiduje, że pigułki "dzień po" będą sprzedawane na receptę i wprowadza przepisy ułatwiające dostęp do niestandardowej terapii w sytuacjach zagrożenia…
» więcej
2017-06-01, godz. 10:58
W Polsce za wcześnie na wprowadzenie euro
Polska powinna wprowadzić euro dopiero wtedy, gdy nasza gospodarka dogoni niemiecką - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Zdaniem Cezarego Kaźmierczaka przyjęcie przez Polskę wspólnej…
» więcej
2017-06-01, godz. 09:07
Potrzebny prosty system podatkowy i likwidacja "durnych regulacji"
Polskę stać na to, żeby mieć najlepsze na świecie warunki dla małych i średnich przedsiębiorstw - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Cezary Kaźmierczak przekonywał, że aby tak się…
» więcej
2017-05-31, godz. 10:30
Szpital w Zdrojach z nowym dyrektorem i nadchodzącymi wyzwaniami
Problemy kadrowe, z którymi w lutym i marcu zmagał się szpital w Zdrojach, zostały zażegnane - mówił w "Rozmowie pod krawatem" dyrektor placówki. Łukasz Tyszler tłumaczył, że z powodu braku lekarzy zawieszona została wtedy działalność…
» więcej
2017-05-31, godz. 09:34
Łukasz Tyszler: b. premier Ewa Kopacz powinna zeznawać
Ewa Kopacz powinna odpowiedzieć na pytania dotyczące udziału polskich patomorfologów w pracach przy identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" szczeciński radny Platformy Obywatelskiej, Łukasz Ty…
» więcej
2017-05-30, godz. 10:21
Dariusz Słaboszewski: pozytywnie rozwiążemy sprawę Euro Eco Fuels
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA jest zobowiązany wyjaśnić tę sprawę - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezes Zarządu Dariusz Słaboszewski. Chodzi o brytyjską firmę Euro Eco Fuels, która na terenie portu w Szczecinie…
» więcej
2017-05-30, godz. 09:14
Nord Stream za płytko, Niemcy rozpatrzą polską skargę
Niemiecki sąd ponownie rozpatrzy polską skargę w sprawie gazociągu Nord Stream - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.
» więcej
2017-05-29, godz. 11:06
Minister Gowin o polskiej nauce: jakość, a nie ilość
"Duża część środowiska akademickiego popiera reformę szkolnictwa wyższego" - przekonywał w "Rozmowie pod krawatem" wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.
» więcej
2017-05-29, godz. 10:08
Wicepremier chwali szczecińską uczelnię
Jarosław Gowin w "Rozmowie pod krawatem" mówił, że Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny to przykład, że nie tylko w Krakowie i w Warszawie może być wysoki poziom nauczania. To à propos zmian w systemie finansowania szkół…
» więcej
2017-05-29, godz. 09:08
Reforma szkół wyższych czyli odbudować relację mistrz-uczeń
Nie może być tak, że każdy gamoń dostaje dyplom renomowanej polskiej uczelni - tak w "Rozmowie pod krawatem" mówił wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.
» więcej
2017-05-26, godz. 10:24
Batory: Polska powinna przyjąć uchodźców
Polska powinna przyjąć uchodźców. Kiedyś dostałem bilet w jedną stronę i już nie mogłem wrócić do kraju.
» więcej
2017-05-25, godz. 10:45
Napieralski o propozycji Prezydenta RP: Ciekawa i groźna
Zawsze warto dyskutować o konstytucji - uważa senator niezrzeszony Grzegorz Napieralski.
» więcej
2017-05-24, godz. 10:34
Szybowski: Złotówkę powinniśmy zamienić na euro [WIDEO]
Zmiana waluty byłaby korzystna dla polskiego budżetu - uważa Tomasz Szybowski z Nowoczesnej. Gość "Rozmów pod krawatem" przekonywał, że "krajami pierwszej prędkości w Unii Europejskiej są te, które przyjęły walutę euro".
» więcej