Ewa Kopacz powinna odpowiedzieć na pytania dotyczące udziału polskich patomorfologów w pracach przy identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" szczeciński radny Platformy Obywatelskiej, Łukasz Tyszler.
- Jak było, jak dokonywano tych badań, jak potem Rosjanie składali fragmenty ciał do trumien, jest mi trudno odpowiedzieć. Na te pytania z pewnością odpowiedzą osoby, które tam były, m.in. pani minister Kopacz. Jeśli są wątpliwości, pytania, to z całą pewnością powinna na nie odpowiedzieć, pełna zgoda - przyznał Łukasz Tyszler.
Jak mówił Tyszler, informacje o tym, że w trumnach znajdowały się fragmenty ciał wielu osób nie oznaczają, że sekcji zwłok nie dokonano z należytą starannością. Gość "Rozmowy pod krawatem" tłumaczył, że może to świadczyć, że zwłoki były niestarannie składane do trumien. Tyszler dodawał, że już w 2010 roku zdawał sobie sprawę, że mogą być problemy z identyfikacją ofiar katastrofy smoleńskiej.
- Dziewięćdziesiąt sześć osób to jest mnóstwo rozfragmentowanych ciał wymieszanych z błotem, metalem, ziemią i tak dalej. Zdaję sobie sprawę, że ogrom pracy, który powinien być włożony, był na skalę niespotykaną do tej pory dla polskich patologów, którzy, domniemam, tam się udali, bo nie było mnie tak na miejscu, miałem jedynie doniesienia prasowe - zaznaczał Tyszler.
Przypomnijmy, że we wtorek Prokuratura Krajowa poinformowała, że wezwała na przesłuchanie byłą premier i byłą minister zdrowia Ewę Kopacz. W charakterze świadka ma zeznać, jak wyglądały sekcje zwłok i identyfikacja ofiar katastrofy smoleńskiej.
- Jak było, jak dokonywano tych badań, jak potem Rosjanie składali fragmenty ciał do trumien, jest mi trudno odpowiedzieć. Na te pytania z pewnością odpowiedzą osoby, które tam były, m.in. pani minister Kopacz. Jeśli są wątpliwości, pytania, to z całą pew
Dodaj komentarz 4 komentarze
Oczywiście, że Kopaczowa musi zeznawać - łachy nie robi. Może gdyby wówczas zrobiono sekcje w sposób rzetelny, to raz, że nie byłoby tych pomyłek dot. zawartości (choć co to tak i teraz, jak i wówczas zmieniało???), a dwa, że można by było wówczas znaleźć jakieś ślady zamachu czy bomby termo-barowej.
Zwłaszcza barowej.
Przykro słuchać, że dorosły człowiek, wykonujący zawód o wysokim stopniu zaufania społecznego, musi się tak tłumaczyć i brnąć w fałsz swoich partyjnych kolegów/zwierzchników. Na pewno zaufanie pacjentów do lekarza, który przedstawia taką postawę, staje się trochę ograniczone.
Owszem, jest takie powiedzenie - co dwie głowy to nie jedna, ale w tym wypadku politycy PO chyba nieopatrznie je zrozumieli...
Cała Polska z zapartym tchem słuchała wypowiedzi ówczesnej Minister Zdrowia o przekopywaniu ziemi metr w głąb i wspólnym działaniu polskich i rosyjskich lekarzy.
Ile warte były te słowa, pokazały niedawne ekshumacje. Oczywiście, o ile 7 lat temu były jakieś osoby, które w te zapewnienia wierzyły.
no, a jeśli PiS będzie chciał jej zafundować Trybunał Stanu, to choć to pomysł typowo po pisowsku chory, to jednak jej się należy.
Choćby jako nauczka, że nie potrafiła sama dopilnować TS dla Ziobry i nawet sama nie przyczłapała na głosowanie!
Ciekawe, czy Ziobro w ramach rewanżu też nie przyjdzie? hehehehe...
Jak długo będą jeszcze "podgrzewane" nastroje w społeczeństwie WSZYSTKIMI wątkami związanymi z katastrofą smoleńską? To już było. Budujmy przyszłość.
Kiedy słyszę dyskusje polityków z różnych partii obwiniających się wzajemnie wszystko, to kiepsko widzę naszą POLSKĄ przyszłość.
Zobacz także
2018-04-04, godz. 11:11
Kłopoty ze spalarnią śmieci w Szczecinie. "Prezydent ponosi odpowiedzialność"
Szczeciński polityk .Nowoczesnej o "spartolonych" i "niedopilnowanych" inwestycjach w mieście, za które odpowiedzialność jego zdaniem ponosi prezydent Szczecina - Przemysław Słowik w "Rozmowach pod krawatem" komentował wtorkowe doniesienia…
» więcej
2018-04-04, godz. 09:19
Słowik: Razem do wyborów, ale nie za wszelką cenę [WIDEO]
Zapewniali, że do wyborów pójdą razem, ale jak się okazało "nie za wszelką cenę" - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Przemysław Słowik, sekretarz .Nowoczesnej w Szczecinie pytany o kulisy wyborczego porozumienia z Platformą Ob…
» więcej
2018-04-03, godz. 10:01
Hambura wskazuje ich jako przykład. "Niemcy odstawili NRD-owską elitę"
Niemcy są dobrym przykładem na to, jak można odstawić na boczny tor polityczną elitę związaną z poprzednim systemem - mówił w "Rozmowach pod krawatem" mecenas Stefan Hambura.
» więcej
2018-04-03, godz. 09:26
Hambura: ZDF robi wszystko by nie przepraszać za określenie "polskie obozy śmierci"
ZDF korzysta ze wszystkich możliwości prawnych i walczy do końca, by nie przeprosić za kłamliwy zwrot - mówił w "Rozmowie pod krawatem" mecenas Stefan Hambura.
» więcej
2018-03-30, godz. 10:20
"Popatrzmy na Wielkanoc nie jak na jeden dzień świąteczny"
Zatrzymujemy się przy krzyżu, przy jego adoracji w milczeniu, bo widzimy bezgraniczną miłość Boga do człowieka - o tym, że ten czas wyciszenia, refleksji jest tak samo ważnym świętem, jak Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny przekonywał…
» więcej
2018-03-30, godz. 09:27
Ks. Zyga: Wielki Tydzień to ważny czas na rachunek sumienia
Trzeba mieć pokorę i w wielu sytuacjach trzeba się wycofać, na przykład ze złych wyborów czy nawyków - mówił w "Rozmowach pod krawatem" ks. Sławomir Zyga.
» więcej
2018-03-29, godz. 10:01
Putin się przeliczył, Europa okazała solidarność z Wielką Brytanią
Precedens w powojennej historii świata - tak wydalenie rosyjskich dyplomatów z 25 krajów nazwał w "Rozmowach pod krawatem" w Radiu Szczecin poseł Jan Mosiński. To reakcja na zamach chemiczny na byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala…
» więcej
2018-03-29, godz. 09:10
"Rozmowy pod krawatem": Rosja boi się systemu Patriot
Polska po raz pierwszy w powojennych czasach jest bezpieczna - mówił po podpisaniu umowy na zakup amerykańskiego systemu rakietowego Patriot poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński. Gość czwartkowych "Rozmów pod krawatem" dodawał…
» więcej
2018-03-28, godz. 10:13
Wybory prezydenta Szczecina. Co zrobi PSL?
Szef zachodniopomorskiego PSL-u pytany o kandydata partii na prezydenta Szczecina: Jesteśmy mocno osadzeni w "kraju za wielkim miastem" i na tym się skupiamy - brzmiała odpowiedź Jarosława Rzepy, który przyznał, że jego ugrupowanie…
» więcej
2018-03-28, godz. 09:26
Rzepa o sprawie Gawłowskiego: Kabaret z zabarwieniem politycznym
Mimo publicznych zapowiedzi nie zwrócił się do prokuratury o wyjaśnienia, a sprawa wydaje mu się "polityczna" i jeszcze przed procesem posła Stanisława Gawłowskiego wątpi w uczciwość sądu - w "Rozmowach pod krawatem" pytaliśmy…
» więcej
2018-03-27, godz. 12:25
Miał być pozew wobec posła PiS. Cimoszewicz zrezygnował
Nie doczekałem się pozwu ani od Włodzimierza Cimoszewicza ani jego syna za słowa, że ich przodkowie służyli sowieckim panom - mówi w "Rozmowach pod krawatem" poseł PiS-u Dominik Tarczyński.
» więcej
2018-03-27, godz. 09:06
Tarczyński: Putin nie spodziewał się takiej jedności UE w stosunku do Rosji
To jedyne rozwiązanie w obronie przed agresywną i imperialną polityką Rosji - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł PiS-u Dominik Tarczyński, delegat Rady Europy w sprawie wydalenia rosyjskich dyplomatów z kilkunastu krajów Europy…
» więcej
2018-03-26, godz. 10:39
Mariusz Kuchta: Nie wszyscy zrozumieli ideę projektu Kukiz'15
Nie wszyscy zrozumieli o co chodzi w Kukiz'15 - tak Mariusz Kuchta, szef szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Kukiz'15, komentował sprawę konfliktów personalnych, do jakich dochodziło w klubie parlamentarnym ruchu.
» więcej
2018-03-26, godz. 09:22
Kuchta zdradza plany na wybory samorządowe Stowarzyszenia Kukiz'15
Koalicje w mniejszych gminach i wspólne listy z lokalnymi niepartyjnymi komitetami, a w większych miastach start pod szyldem Kukiz'15 - takie plany na jesienne wybory samorządowe nakreślił Mariusz Kuchta, prezes Stowarzyszenia Kukiz'15…
» więcej
2018-03-23, godz. 10:11
Rajkowska o dyrektorze Trafo: To absolutna rewolucja
Trzeba poczekać pięć lat, żeby ocenić, czy dany obiekt sztuki dobrze wpisuje się w koncepcje zagospodarowania przestrzeni miejskiej, tak do projektu "Ptaki i ptaszyska" odniosła się Joanna Rajkowska, artystka, autorka m.in. warszawskiej…
» więcej