Ewa Kopacz powinna odpowiedzieć na pytania dotyczące udziału polskich patomorfologów w pracach przy identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" szczeciński radny Platformy Obywatelskiej, Łukasz Tyszler.
- Jak było, jak dokonywano tych badań, jak potem Rosjanie składali fragmenty ciał do trumien, jest mi trudno odpowiedzieć. Na te pytania z pewnością odpowiedzą osoby, które tam były, m.in. pani minister Kopacz. Jeśli są wątpliwości, pytania, to z całą pewnością powinna na nie odpowiedzieć, pełna zgoda - przyznał Łukasz Tyszler.
Jak mówił Tyszler, informacje o tym, że w trumnach znajdowały się fragmenty ciał wielu osób nie oznaczają, że sekcji zwłok nie dokonano z należytą starannością. Gość "Rozmowy pod krawatem" tłumaczył, że może to świadczyć, że zwłoki były niestarannie składane do trumien. Tyszler dodawał, że już w 2010 roku zdawał sobie sprawę, że mogą być problemy z identyfikacją ofiar katastrofy smoleńskiej.
- Dziewięćdziesiąt sześć osób to jest mnóstwo rozfragmentowanych ciał wymieszanych z błotem, metalem, ziemią i tak dalej. Zdaję sobie sprawę, że ogrom pracy, który powinien być włożony, był na skalę niespotykaną do tej pory dla polskich patologów, którzy, domniemam, tam się udali, bo nie było mnie tak na miejscu, miałem jedynie doniesienia prasowe - zaznaczał Tyszler.
Przypomnijmy, że we wtorek Prokuratura Krajowa poinformowała, że wezwała na przesłuchanie byłą premier i byłą minister zdrowia Ewę Kopacz. W charakterze świadka ma zeznać, jak wyglądały sekcje zwłok i identyfikacja ofiar katastrofy smoleńskiej.
- Jak było, jak dokonywano tych badań, jak potem Rosjanie składali fragmenty ciał do trumien, jest mi trudno odpowiedzieć. Na te pytania z pewnością odpowiedzą osoby, które tam były, m.in. pani minister Kopacz. Jeśli są wątpliwości, pytania, to z całą pew
Dodaj komentarz 4 komentarze
Oczywiście, że Kopaczowa musi zeznawać - łachy nie robi. Może gdyby wówczas zrobiono sekcje w sposób rzetelny, to raz, że nie byłoby tych pomyłek dot. zawartości (choć co to tak i teraz, jak i wówczas zmieniało???), a dwa, że można by było wówczas znaleźć jakieś ślady zamachu czy bomby termo-barowej.
Zwłaszcza barowej.
Przykro słuchać, że dorosły człowiek, wykonujący zawód o wysokim stopniu zaufania społecznego, musi się tak tłumaczyć i brnąć w fałsz swoich partyjnych kolegów/zwierzchników. Na pewno zaufanie pacjentów do lekarza, który przedstawia taką postawę, staje się trochę ograniczone.
Owszem, jest takie powiedzenie - co dwie głowy to nie jedna, ale w tym wypadku politycy PO chyba nieopatrznie je zrozumieli...
Cała Polska z zapartym tchem słuchała wypowiedzi ówczesnej Minister Zdrowia o przekopywaniu ziemi metr w głąb i wspólnym działaniu polskich i rosyjskich lekarzy.
Ile warte były te słowa, pokazały niedawne ekshumacje. Oczywiście, o ile 7 lat temu były jakieś osoby, które w te zapewnienia wierzyły.
no, a jeśli PiS będzie chciał jej zafundować Trybunał Stanu, to choć to pomysł typowo po pisowsku chory, to jednak jej się należy.
Choćby jako nauczka, że nie potrafiła sama dopilnować TS dla Ziobry i nawet sama nie przyczłapała na głosowanie!
Ciekawe, czy Ziobro w ramach rewanżu też nie przyjdzie? hehehehe...
Jak długo będą jeszcze "podgrzewane" nastroje w społeczeństwie WSZYSTKIMI wątkami związanymi z katastrofą smoleńską? To już było. Budujmy przyszłość.
Kiedy słyszę dyskusje polityków z różnych partii obwiniających się wzajemnie wszystko, to kiepsko widzę naszą POLSKĄ przyszłość.
Zobacz także
2020-09-21, godz. 09:23
Jach: Solidarna Polska i Porozumienie nie istnieją bez PiS
Jeszcze nie jest wszystko stracone, choć koalicjanci stawiają sprawę na ostrzu noża - tak o losach Zjednoczonej Prawicy mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach.
» więcej
2020-09-18, godz. 09:22
"Solidarność była unikatem"
Demokracja, prawda, wolność - to tylko niektóre wartości "Solidarności", jakie zostały wcielone w życie Polaków - mówił w "Rozmowie Pod krawatem" dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie.
» więcej
2020-09-17, godz. 09:17
Napieralski: nikt nie chce zniszczyć polskiego rolnictwa
Dbać o zwierzęta, ale i nie zniszczyć polskiego rolnictwa i unikać niepotrzebnego politycznego "podgrzewania" tematu - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Grzegorz Napieralski z Koalicji Obywatelskiej.
» więcej
2020-09-09, godz. 10:04
Spór wokół ogrodu w Przelewicach. "Czas na porozumienie"
Zamiast wzajemnie się oskarżać, warto usiąść do rozmów - tak o dyskusji w sprawie przyszłości ogrodu dendrologicznego w Przelewicach mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł SLD Dariusz Wieczorek.
» więcej
2020-09-08, godz. 13:10
Wojewoda o szkołach w czasie pandemii: Sytuacja jest w miarę spokojna
Na ten moment sytuacja jest w miarę spokojna - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wojewoda zachodniopomorski odpowiadając na pytanie o rozpoczęty już rok szkolny w czasie pandemii.
» więcej
2020-09-08, godz. 10:11
RIO: Przelewice zadłużają się w parabankach. Wojewoda reaguje
Regionalna Izba Obrachunkowa informuje o zadłużaniu się gminy Przelewice w "parabankach" - wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zwrócił się do władz samorządowych o zaprzestanie tych praktyk, pod rygorem odwołania wójta ze sta…
» więcej
2020-09-08, godz. 09:04
Wojewoda zachodniopomorski o finansowaniu lotniska Szczecin-Goleniów
Według umowy wspólników to samorząd odpowiada za bieżące funkcjonowanie lotniska w Goleniowie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" przedstawiciel rządu w regionie, wojewoda zachodniopomorski, Tomasz Hinc.
» więcej
2020-09-07, godz. 13:00
"Prawdopodobnie nowy rząd będzie miał mniej resortów"
Rozmowy o rekonstrukcji rządu bezpośrednio dotyczą partyjnych liderów, celem jest lepsze zarządzanie państwem - mówił w "Rozmowach pod krawatem" minister Kancelarii Prezydenta pytany o zaangażowanie Andrzeja Dudy w ten proces.
» więcej
2020-06-26, godz. 09:39
Wydział Teologiczny wprowadza nowy kierunek o ochronie małoletnich. Rektor US komentuje
To inicjatywa władz Wydziału Teologicznego - mówił w "Rozmowach pod krawatem" rektor elekt Uniwersytetu Szczecińskiego profesor Waldemar Tarczyński.
» więcej
2020-06-24, godz. 11:08
Poseł Rzepa zaapeluje do władz Meklemburgii-Pomorza Przedniego
Poseł "wystosuje apel" do władz Meklemburgii-Pomorza Przedniego - Jarosław Rzepa z PSL w "Rozmowach pod krawatem" tak odpowiadał na pytanie o sytuację Polaków, którzy nie mogą wjechać do tego landu.
» więcej
2020-06-24, godz. 09:03
"UE gwarantem bezpieczeństwa Polski. Wizyta prezydenta w USA elementem gry politycznej"
Budujmy bezpieczeństwo militarne w oparciu o Unię Europejską - stwierdził w "Rozmowie pod krawatem" radia Szczecin poseł PSL, Jarosław Rzepa pytany o wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych.
» więcej
2020-06-23, godz. 10:38
"Rozmowa pod krawatem" RS: wizyta prezydenta Dudy w Białym Domu
Wizyta polskiego prezydenta w USA to finalizacja żywotnych interesów Polski - mówił w "Rozmowie pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Jacek Saryusz-Wolski.
» więcej
2020-06-22, godz. 09:20
Prezes Gryfii: będą pozwy sądowe za kłamliwe artykuły
"Dosyć skakania na Gryfię, jak na pochyłe drzewo, będą pozwy sądowe za artykuły pełne kłamstw" - tak prezes Stoczni Remontowej Krzysztof Zaremba komentował publikację w lokalnej gazecie tekstu o Gryfii. Przekonywał, że sytuacja…
» więcej
2020-06-18, godz. 11:14
"Wizyta prezydenta w USA wbija klin pomiędzy nasze relacje z NATO i UE"
Poseł PO krytykuje zaplanowaną na przyszły tydzień wizytę Andrzeja Dudy w USA. Rafał Trzaskowski by odmówił wyjazdu w trakcie kampanii wyborczej - stwierdził w "Rozmowie pod krawatem" poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś.
» więcej
2020-06-17, godz. 11:18
Europosłanka PiS: nagłaśnianie kwestii LGBT leży w interesie "opozycji totalnej"
Temat LGBT nie powinien być głównym tematem w kampanii doby pandemii i jej możliwych konsekwencji - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" europosłanka Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej