Ewa Kopacz powinna odpowiedzieć na pytania dotyczące udziału polskich patomorfologów w pracach przy identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" szczeciński radny Platformy Obywatelskiej, Łukasz Tyszler.
- Jak było, jak dokonywano tych badań, jak potem Rosjanie składali fragmenty ciał do trumien, jest mi trudno odpowiedzieć. Na te pytania z pewnością odpowiedzą osoby, które tam były, m.in. pani minister Kopacz. Jeśli są wątpliwości, pytania, to z całą pewnością powinna na nie odpowiedzieć, pełna zgoda - przyznał Łukasz Tyszler.
Jak mówił Tyszler, informacje o tym, że w trumnach znajdowały się fragmenty ciał wielu osób nie oznaczają, że sekcji zwłok nie dokonano z należytą starannością. Gość "Rozmowy pod krawatem" tłumaczył, że może to świadczyć, że zwłoki były niestarannie składane do trumien. Tyszler dodawał, że już w 2010 roku zdawał sobie sprawę, że mogą być problemy z identyfikacją ofiar katastrofy smoleńskiej.
- Dziewięćdziesiąt sześć osób to jest mnóstwo rozfragmentowanych ciał wymieszanych z błotem, metalem, ziemią i tak dalej. Zdaję sobie sprawę, że ogrom pracy, który powinien być włożony, był na skalę niespotykaną do tej pory dla polskich patologów, którzy, domniemam, tam się udali, bo nie było mnie tak na miejscu, miałem jedynie doniesienia prasowe - zaznaczał Tyszler.
Przypomnijmy, że we wtorek Prokuratura Krajowa poinformowała, że wezwała na przesłuchanie byłą premier i byłą minister zdrowia Ewę Kopacz. W charakterze świadka ma zeznać, jak wyglądały sekcje zwłok i identyfikacja ofiar katastrofy smoleńskiej.
- Jak było, jak dokonywano tych badań, jak potem Rosjanie składali fragmenty ciał do trumien, jest mi trudno odpowiedzieć. Na te pytania z pewnością odpowiedzą osoby, które tam były, m.in. pani minister Kopacz. Jeśli są wątpliwości, pytania, to z całą pew
Dodaj komentarz 4 komentarze
Oczywiście, że Kopaczowa musi zeznawać - łachy nie robi. Może gdyby wówczas zrobiono sekcje w sposób rzetelny, to raz, że nie byłoby tych pomyłek dot. zawartości (choć co to tak i teraz, jak i wówczas zmieniało???), a dwa, że można by było wówczas znaleźć jakieś ślady zamachu czy bomby termo-barowej.
Zwłaszcza barowej.
Przykro słuchać, że dorosły człowiek, wykonujący zawód o wysokim stopniu zaufania społecznego, musi się tak tłumaczyć i brnąć w fałsz swoich partyjnych kolegów/zwierzchników. Na pewno zaufanie pacjentów do lekarza, który przedstawia taką postawę, staje się trochę ograniczone.
Owszem, jest takie powiedzenie - co dwie głowy to nie jedna, ale w tym wypadku politycy PO chyba nieopatrznie je zrozumieli...
Cała Polska z zapartym tchem słuchała wypowiedzi ówczesnej Minister Zdrowia o przekopywaniu ziemi metr w głąb i wspólnym działaniu polskich i rosyjskich lekarzy.
Ile warte były te słowa, pokazały niedawne ekshumacje. Oczywiście, o ile 7 lat temu były jakieś osoby, które w te zapewnienia wierzyły.
no, a jeśli PiS będzie chciał jej zafundować Trybunał Stanu, to choć to pomysł typowo po pisowsku chory, to jednak jej się należy.
Choćby jako nauczka, że nie potrafiła sama dopilnować TS dla Ziobry i nawet sama nie przyczłapała na głosowanie!
Ciekawe, czy Ziobro w ramach rewanżu też nie przyjdzie? hehehehe...
Jak długo będą jeszcze "podgrzewane" nastroje w społeczeństwie WSZYSTKIMI wątkami związanymi z katastrofą smoleńską? To już było. Budujmy przyszłość.
Kiedy słyszę dyskusje polityków z różnych partii obwiniających się wzajemnie wszystko, to kiepsko widzę naszą POLSKĄ przyszłość.
Zobacz także
2020-03-19, godz. 09:19
"Jesteśmy na początku całego kryzysu"
Chwalił rozwiązanie rządu Mateusza Morawieckiego. Gościem "Rozmowy pod Krawatem" był europoseł z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej - profesor Bogusław Liberadzki.
» więcej
2020-03-18, godz. 12:10
Wybory na rektora. "PUM świetnie wywiązał się z organizacji"
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie świetnie wywiązał się z organizacji wyborów rektora - komentował profesor Maciej Drzonek. Odbyły się one we wtorek.
» więcej
2020-03-18, godz. 10:18
"Żeby wybory zostały przełożone, powinien zostać ogłoszony stan wyjątkowy"
Państwo w sytuacji zagrożenia potrzebuje silnego przywódcy - uważa politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
» więcej
2020-03-18, godz. 09:12
Politolog: To, co robi prezydent, jest naturalne i związane z wykonywaniem jego funkcji
Kampania wyborcza musi się dostosować do tej wyjątkowej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy - mówił w "Rozmowach pod krawatem" prof. Maciej Drzonek.
» więcej
2020-03-17, godz. 09:10
"Nie ma co liczyć na solidarność w krajach UE, w których panuje pandemia"
Unia Europejska niewiele ma do zrobienia w obecnej sytuacji, bo nawet traktaty jej nie przewidują - mówi eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Kosma Złotowski.
» więcej
2020-03-16, godz. 10:42
Koronawirus. Nie tyle śmierci, ile chce statystyka
Śmiertelność zarażonych koronawirusem jest dużo niższa niż podawana do wiadomości publicznej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prof. Włodzimierz Gut, wirusolog, doradca Głównego Inspektora Sanitarnego.
» więcej
2020-03-12, godz. 09:08
Minister Maciej Kopeć: egzaminy nie są zagrożone
Harmonogram egzaminów maturalnych i ósmoklasistów w tym momencie nie jest zagrożony - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceminister oświaty Maciej Kopeć.
» więcej
2020-03-11, godz. 10:26
Agresor z CH Kaskada pod nadzorem policji
Policja zatrzymała mężczyznę, który pod koniec lutego chodził z nożem po szczecińskim Centrum Handlowym Kaskada. Nikt w tej sytuacji nie ucierpiał fizycznie - mówił w Rozmowie pod krawatem Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie…
» więcej
2020-03-10, godz. 09:20
Krasnodębski: Unia powinna zamknąć granice i wprowadzić kontrole
Trzeba rozważyć zamknięcie granic wewnątrz Unii Europejskiej w związku z koronawirusem - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Zdzisław Krasnodębski.
» więcej
2020-03-09, godz. 09:23
Senator PO przeprosiła kobiety za obniżone emerytury
Magdalena Kochan z Platformy Obywatelskiej przeprasza kobiety za obniżone emerytury. W "Rozmowie pod krawatem" przyznała, że "ustawodawca popełnił błąd", a ówczesny Sejm tego błędu nie poprawił.
» więcej
2020-03-05, godz. 09:30
Specustawa: poseł PSL o nadchodzącym głosowaniu senatorów
Poseł PSL liczy, że kierowany przez opozycję Senat zachowa się odpowiedzialnie i przegłosuje przyjętą już w Sejmie specustawę w sprawie profilaktyki i zwalczania koronawirusa. Bo - jak tłumaczył Jarosław Rzepa - rząd w tej sytuacji…
» więcej
2020-03-04, godz. 09:15
"Posłowie powinni w końcu przestać oszukiwać swoich wyborców"
Walczyli z "partiokracją", a teraz zakładają partię. Jak mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceprzewodniczący klubu Polskie Stronnictwo Ludowe - Kukiz'15 Jarosław Sachajko - chcą osiągnąć swoje cele w walce z "systemem".
» więcej
2020-03-02, godz. 10:07
Ligarski: wiedza polityków o Żołnierzach Wyklętych jest tylko jednozdaniowa
Naukowiec z IPN apeluje: - Niech politycy zajmą się polityką a historycy historią. Tak o dyskusji na temat Żołnierzy Wyklętych komentował w "Rozmowie pod krawatem" dr Sebastian Ligarski z Oddziałowego Biura Badań Historycznych szczecińskiego…
» więcej
2020-02-27, godz. 10:21
Wybory prezydenckie wyborami systemu wartości
Dziękuje za szczerość politycznemu rywalowi: poseł Zjednoczonej Prawicy, Tadeusz Cymański komentował słowa Roberta Biedronia, który w Polskim Radiu mówił o adopcji dzieci przez pary homoseksualne i legalizacji związków partnerskich…
» więcej
2020-02-27, godz. 09:27
Cymański: rozgrywanie nieszczęściem to jest najgorsze co może nas spotkać
Granie czyimś nieszczęściem to jest najgorsze, co może nas spotkać w kampanii - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Cymański.
» więcej