W świetlicy stoczniowej będzie ekspozycja m.in. multimedialna - wiceprezydent Szczecina zdradza szczegóły starań o tytuł "Pomnika Historii" w miejscu podpisania Porozumień Sierpniowych.
- To jest dosyć duże wyzwanie. Szacujemy, że koszt remontu całego budynku i przygotowania ekspozycji to łączny koszt około 70 mln złotych. Pan prezydent od razu zadeklarował 20 mln zł w gotówce na to działanie, ale musimy uzbierać pozostałe 50 mln złotych - podkreślił zastępca prezydenta Szczecina.
A te pieniądze ma zapewnić Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz IPN. Soska dodał, że w przyszłym tygodniu ma spotkanie w ministerstwie, po nim mają być znane szczegóły inwestycji.
Tymczasem trwa sporządzanie wniosku o przyznanie tytułu "Pomnika Historii" dla świetlicy stoczniowej. To kategoria wyższa niż zabytek. W Zachodniopomorskiem są tylko trzy takie pomniki, ale żadnego w Szczecinie.
Dodaj komentarz 4 komentarze
Gdyby chodzilo o Zydowski pomnik itp ,to zaloze sie ,ze problemu by nie bylo. Dla zydow jest,dla Polakow nie ma.
Niech się złożą ci którzy by chcieli ten pomnik a nie z kasy podatnika !
Czy to zart? Nie ma juz na co wydawac pieniedzy?Mozna przerobic budynek na mieszkania,Tak duzo ludzi oczekuje na wlasne lokum a tu lekka reka rzuca sie gotowka by jakis beton zrealizowal swoj pomysl zreszta nie z wlasnej kieszeni!!!!!!!!! Zrealizuj czlowieku (chyba) cos co nazywa sie MIESZKANIE + Ludzie tobie postawia pomnik choc tez tego nie brakuje .Na durne pomysly pieniadze sie jednak znajduja a zawsze sie slyszy ze brak pieniedzy na inwestycje.Juz byla fajna inwestycja FRYGA a to nie jedyne wyrzucone pieniadze!Teraz znowu pomnik z naszych podatkow,a kto to bedzie ogladal,chyba ten tylko co na jego polecenie ten plan zostanie zrealizowany.JA zreszta podpisane ur, w naszym miescie cho cho cho albo i dluzej JESTEM PRZECIW.Sa wazniejsze sprawy a to moze poczekac!!!
W parku Kasprowicza leza drzewa w wodzie,drzewa proszace sie o wycinke, tylko tragedia musi uruchomic wyobraznie urzedasow co pomniki histori stawiaja.
Zobacz także
2021-01-15, godz. 16:28
"Masakra Grudnia'70 wciąż nieodkryta"
Temat masakry Grudnia'70 jest wciąż żywy i nieodkryty - mówiła w "Rozmowach pod Krawatem" reżyserka filmu "Grudzień Nasz i Wasz".
» więcej
2021-01-08, godz. 13:11
"Wkrótce kolejny sukces Polskiej Bazy Genetycznej"
Możemy zidentyfikować szczątki wszystkich obrońców Westerplatte, potrzebujemy tylko materiału porównawczego od ich rodzin - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" dr hab. Andrzej Ossowski.
» więcej
2021-01-08, godz. 11:21
Dr Ossowski: Dotarł nowy sprzęt i te badania to teraz nasze główne zajęcie
Badania nad koronawirusem to teraz nasze główne zajęcie - mówił w "Rozmowach pod krawatem" dr Andrzej Ossowski.
» więcej
2021-01-05, godz. 10:39
Szef szczecińskiego PiS-u: Nasi działacze dalej będą służyć Polsce
Szef szczecińskiego Prawa i Sprawiedliwości komentował w "Rozmowach pod krawatem" zmiany w rządzie i Kancelarii Prezydenta.
» więcej
2021-01-05, godz. 09:41
Nowe lodołamacze powstają w stoczni Gryfia
Lodołamacz "Puma" gotowy do pracy. Statek wybudowany przez Morską Stocznię Remontową Gryfia został odebrany przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
» więcej
2021-01-05, godz. 09:27
Dobrzyński o ,,aferze szczepionkowej": Nazwiska uprzywilejowanych wciąż te same
Czasy się zmieniają, a wciąż niektórzy są ,,równi" a inni ,,równiejsi" - tak skandal na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym komentował w Rozmowie pod krawatem poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.
» więcej
2021-01-04, godz. 11:24
W negocjacjach budżetu UE "Polska ugrała maksimum tego, co mogła ugrać"
Wydaje się, że w negocjacjach unijnego budżetu Polska "ugrała" - mówił w "Rozmowie pod krawatem" politolog prof. US Maciej Drzonek.
» więcej
2021-01-04, godz. 09:23
Politolog: w czasie pandemii brakuje politycznej współpracy
Rządzący i opozycja w czasach pandemii "nie grają do jednej bramki", a powinni - mówił w Rozmowie pod krawatem w Radiu Szczecin politolog, profesor Maciej Drzonek.
» więcej
2020-12-24, godz. 09:10
"Boże Narodzenie to obraz nadziei"
W tym trudnym czasie potrzebujemy braterstwa i wyciągnięcia do siebie ręki - tak o Świętach Bożego Narodzenia w dobie epidemii koronawirusa mówił ks. dr Sławomir Zyga. Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Szczecinie był gościem "Rozmowy…
» więcej
2020-12-22, godz. 10:57
Duże pieniądze w ocenie K. Gawkowskiego
Przewodniczący klubu Lewicy komentuje wywiad wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego: "Narcyz, mały, sfrustrowany człowiek, który nie czuje polityki i społeczeństwa". Tak oceniał w "Rozmowie pod krawatem" Krzysztof Gawkowski.
» więcej
2020-12-22, godz. 09:22
Przewodniczący Lewicy oskarża prokuraturę o podsłuchiwanie posłanki
Oskarża o prokuraturę o podsłuchiwanie posłanki Lewicy, ale źródła tej informacji nie podaje - przewodniczący sejmowego klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski w "Rozmowie pod krawatem" zapewniał, że wie to od "pracowników służb".
» więcej
2020-12-21, godz. 10:28
"Konsolidacja Gryfii jest konieczna"
Budowa nowego doku dla Gryfii jest kluczowa dla przetrwania przedsiębiorstwa w nadchodzących, bardzo trudnych dla branży czasach - mówił w "Rozmowie pod krawatem" były minister gospodarki morskiej, Marek Gróbarczyk broniąc decyzji…
» więcej
2020-12-21, godz. 09:22
Gróbarczyk wymienia inwestycje i odpiera zarzuty opozycji
Wystarczy zobaczyć, jakie rzeczy wyprawiano za ich czasów - były minister gospodarki morskiej w "Rozmowach pod krawatem" odpierał zarzuty polityków Koalicji Obywatelskiej.
» więcej
2020-12-17, godz. 10:24
Poseł, z zawodu lekarz broni szczepień
Apelował o "patriotyzm zdrowotny" - poseł PiS Czesław Hoc, z zawodu lekarz, podkreślał, że zachowanie bezpieczeństwa oraz szczepienia na koronawirusa są najważniejsze w walce z pandemią w Polsce.
» więcej
2020-12-17, godz. 09:21
Hoc: Zrównanie Strajku Kobiet i demonstracji z czasów PRL jest haniebne
Stawianie znaku równości między protestami Strajku Kobiet a demonstracjami czasów PRL-u, walki przeciw władzy ludowej jest haniebne - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc.
» więcej