Jeszcze w tym roku poznamy ustalenia podkomisji smoleńskiej dotyczące przyczyn katastrofy samolotu Tu-154M - powiedział w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Szałabawka.
- Są odpowiednie terminy i ten terminarz idzie zgodnie z planem, ale nie z jakimiś zapotrzebowaniami politycznymi. Wiemy, że na 10 kwietnia tego roku, na pełną rocznicę, te ustalenia nie będą przedstawione, ponieważ prace są bardzo skomplikowane. Pracujemy na materiale, którego nie mamy w Polsce - mówił Szałabawka.
Poseł dodał, że Polacy wciąż nie wiedzą jaka była przyczyna katastrofy w Smoleńsku, dlatego ustalenie prawdy jest najważniejszym zadaniem podkomisji smoleńskiej.
Do katastrofy samolotu Tu-154M doszło 10 kwietnia 2010 roku. Maszyna rozbiła się na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj. Zginęło 96 osób, w tym między innymi prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką, a także ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, przedstawiciele władz państwowych oraz członkowie Rodzin Katyńskich. Polska delegacja była w drodze na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
Dodaj komentarz 2 komentarze
Ciekawe kto w te brednie uwierzy chyba tylko sami swoi z dojnej zmiany !
Minęło prawie 8 lat od katastrofy i nadal nie wiadomo, czy była to np. awaria spowodowana nieprawidłowym remontem samolotu, wykonanym przed feralnym lotem, czy błędnymi decyzjami rosyjskich kontrolerów lotu.
Gdyby reakcje rządu z 2010 roku były prawidłowe, to byłoby jak z wrakiem samolotu malezyjskich linii lotniczych, zestrzelonego rosyjskim pociskiem Buk, który został zrekonstruowany i prawie w pierwotnym kształcie stoi w holenderskim hangarze, a jego szczątki trafiły tam już 5 miesięcy po zdarzeniu...
Zobacz także
2018-02-12, godz. 10:14
Poseł PiS: "Z całego serca życzę panu Gawłowskiemu, żeby oczyścił się z zarzutów"
Życzy politykowi opozycji oczyszczenia dobrego imienia, ale i zwraca uwagę na polityczną odpowiedzialność za m.in. aferę melioracyjną. Poseł Joachim Brudziński z Prawa i Sprawiedliwości w "Rozmowie pod krawatem" komentował oskarżenia…
» więcej
2018-02-12, godz. 09:39
Joachim Brudziński o planie przyjęcia ustawy reprywatyzacyjnej
W sprawie karania za "polskie obozy śmierci" nie ustąpimy ani na krok, trzeba "stanąć w prawdzie" - mówił dzisiaj w "Rozmowach pod krawatem" minister spraw wewnętrznych i poseł ze Szczecina Joachim Brudziński.
» więcej
2018-02-09, godz. 11:53
Ośrodki kultury na każdym większym osiedlu w Szczecinie? [WIDEO]
Ośrodki kultury powinny być na każdym większym szczecińskim osiedlu - przekonywała w "Rozmowach pod krawatem" szefowa programowa "Słowianina", Inga Kurek-Baranowska.
» więcej
2018-02-09, godz. 09:17
Szefowa programowa Słowianina: "Jesteśmy nietypowym domem kultury"
Pieniędzy nie ma za dużo, ale jakoś sobie radzimy - tak mówi szefowa programowa szczecińskiego Domu Kultury Słowianin.
» więcej
2018-02-08, godz. 11:54
Szymańska: Zachodniopomorskie doświadczyło wielu problemów [WIDEO]
Województwo zachodniopomorskie to region, który doświadczył wielu problemów - tak w "Rozmowach pod krawatem" mówiła szefowa Kancelarii Prezydenta RP i była burmistrz Łobza, Halina Szymańska.
» więcej
2018-02-08, godz. 10:36
Szefowa Kancelarii Prezydenta: Prawda sama się obroni [WIDEO]
Prawda sama się obroni - przekonuje szefowa Kancelarii Prezydenta i komentuje polsko-izraelski konflikt o ustawę o IPN, a konkretnie o zapis mówiący o karaniu za użycie nieprawdziwego określenia o "polskich obozach śmierci". Halina…
» więcej
2018-02-07, godz. 11:27
Ekstraklasa kontra Bundesliga. Porównanie trenera Pogoni [WIDEO]
Ekstraklasę można porównywać z 2. Bundesligą - tak o poziome piłkarskiej ligi w Polsce mówił w "Rozmowach pod krawatem" niemiecki trener Pogoni Szczecin Kosta Runjaić.
» więcej
2018-02-07, godz. 09:22
Trener Pogoni: Pierwszym celem jest utrzymanie się w Ekstraklasie [WIDEO]
Pogoń utrzyma się w Ekstraklasie - to prognoza trenera Portowców z "Rozmowy pod krawatem" w Radiu Szczecin. Na cztery dni przed pierwszym ligowym meczem w tym roku gościliśmy Kostę Runjaicia.
» więcej
2018-02-06, godz. 11:25
Krasnodębski: Od lat lansuje się narrację, że "cała Europa" była winna Holocaustu
Czasami "terapia wstrząsowa" jest dobra i wskazana - mówił w "Rozmowie pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości komentując kontrowersje wokół ustawy o IPN, karanie za skandaliczne określenie "polskie obozy zagłady".
» więcej
2018-02-06, godz. 09:32
Europoseł PiS: Europa będzie liczyć się tylko z silną Polską
Europa, a przynajmniej obecna większość w Parlamencie Europejskim wierzy, że Polska ma problem z rasizmem, ksenofobią i antysemityzmem - mówił w "Rozmowach pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości profesor Zdzisław Krasno…
» więcej
2018-02-05, godz. 11:44
Skąd patriotyzm Amerykanów? Marsalis: W niedługiej historii udało się wiele osiągnąć [WIDEO]
Patriotyzm Amerykanów bierze się z tego, że w niedługiej historii udało się wiele osiągnąć - tak mówił w Radiu Szczecin Wynton Marsalis. Legendarny jazzman i trębacz wystąpi podczas poniedziałkowego koncertu w studiu S1, który…
» więcej
2018-02-05, godz. 10:01
Powrót po latach do Szczecina. "Rodzina Brubecków ma ogromne znaczenie dla jazzu" [WIDEO]
Zaczynał karierę sześćdziesiąt lat temu w Szczecinie, w poniedziałek znów zagra właśnie tutaj - to Darius Brubeck, amerykański pianista z Jazz at Lincoln Center Orchestra.
» więcej
2018-02-04, godz. 11:25
Nowa lokalizacja dla Masztu Maciejewicza i wątpliwości gości Kawiarenki politycznej
Gdyby była wola prezydenta Maszt Maciejewicza mógłby ponownie stanąć na wjeździe do Szczecina - uważają goście "Kawiarenki politycznej" Radia Szczecin.
» więcej
2018-02-02, godz. 11:05
Pomnik Historii w Szczecinie? Brakuje 50 mln złotych
W świetlicy stoczniowej będzie ekspozycja m.in. multimedialna - wiceprezydent Szczecina zdradza szczegóły starań o tytuł "Pomnika Historii" w miejscu podpisania Porozumień Sierpniowych.
» więcej
2018-02-02, godz. 11:04
Co z siedzibą dla BNO? Wiceprezydent Szczecina zabiera głos
Szczecińska Baltic Neopolis Orchestra nadal szuka siedziby. Miasto deklaruje pełne wsparcie, ale przyznaje, że nie ma odpowiedniego lokalu.
» więcej