Wyzwaniem jest odejście od testów w polskiej szkole - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wiceminister edukacji.
Jak tłumaczył Maciej Kopeć, zmiany w tej kwestii będą obowiązywać już od tego roku szkolnego. Jako przykład podał egzamin z języka polskiego w 8 klasie, gdzie większość punktów będzie przyznawana za zadania otwarte.
- Czynnik testowy będzie ograniczany. Zobaczymy to również przy historii, która później wejdzie jako jeden z egzaminów do wyboru. Do tej pory egzamin gimnazjalny z historii czy WOS-u jest całkowicie testowy, czyli tak naprawdę czytnik czyta karty odpowiedzi - powiedział Kopeć.
Ten rok szkoły jest ostatnim, w którym naukę prowadzi się w klasach gimnazjalnych. Maciej Kopeć jest również szczecińskim radnym Prawa i Sprawiedliwości.
- Czynnik testowy będzie ograniczany. Zobaczymy to również przy historii, która później wejdzie jako jeden z egzaminów do wyboru. Do tej pory egzamin gimnazjalny z historii czy WOS-u jest całkowicie testowy, czyli tak naprawdę czytnik czyta karty odpowiedzi - powiedział Kopeć.
Ten rok szkoły jest ostatnim, w którym naukę prowadzi się w klasach gimnazjalnych. Maciej Kopeć jest również szczecińskim radnym Prawa i Sprawiedliwości.
Dodaj komentarz 2 komentarze
Pamietam jak pracował jako historyk w LO 13. Lepiej niech wraca do szkoły i uczy o Mieszko I
Wyzwaniem przed szkolnictwem jest ogarnięcie chaosu po "reformie" pisu. Obecnie dzieci mają po 9-10 godzin lekcji pod rząd, a w niektórych szkołach zajęcia są w dostawionych kontenerach, na stołówkach lub korytarzach. Ludzie, znęcanie się nad dziećmi jest karalne! Zgłosić do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez szczerzącą zęby ministerkę, była ostrzegana że deforma spowoduje chaos ale nie słuchała!
Zobacz także
2017-06-01, godz. 09:07
Potrzebny prosty system podatkowy i likwidacja "durnych regulacji"
Polskę stać na to, żeby mieć najlepsze na świecie warunki dla małych i średnich przedsiębiorstw - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Cezary Kaźmierczak przekonywał, że aby tak się…
» więcej
2017-05-31, godz. 10:30
Szpital w Zdrojach z nowym dyrektorem i nadchodzącymi wyzwaniami
Problemy kadrowe, z którymi w lutym i marcu zmagał się szpital w Zdrojach, zostały zażegnane - mówił w "Rozmowie pod krawatem" dyrektor placówki. Łukasz Tyszler tłumaczył, że z powodu braku lekarzy zawieszona została wtedy działalność…
» więcej
2017-05-31, godz. 09:34
Łukasz Tyszler: b. premier Ewa Kopacz powinna zeznawać
Ewa Kopacz powinna odpowiedzieć na pytania dotyczące udziału polskich patomorfologów w pracach przy identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" szczeciński radny Platformy Obywatelskiej, Łukasz Ty…
» więcej
2017-05-30, godz. 10:21
Dariusz Słaboszewski: pozytywnie rozwiążemy sprawę Euro Eco Fuels
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA jest zobowiązany wyjaśnić tę sprawę - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezes Zarządu Dariusz Słaboszewski. Chodzi o brytyjską firmę Euro Eco Fuels, która na terenie portu w Szczecinie…
» więcej
2017-05-30, godz. 09:14
Nord Stream za płytko, Niemcy rozpatrzą polską skargę
Niemiecki sąd ponownie rozpatrzy polską skargę w sprawie gazociągu Nord Stream - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.
» więcej
2017-05-29, godz. 11:06
Minister Gowin o polskiej nauce: jakość, a nie ilość
"Duża część środowiska akademickiego popiera reformę szkolnictwa wyższego" - przekonywał w "Rozmowie pod krawatem" wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.
» więcej
2017-05-29, godz. 10:08
Wicepremier chwali szczecińską uczelnię
Jarosław Gowin w "Rozmowie pod krawatem" mówił, że Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny to przykład, że nie tylko w Krakowie i w Warszawie może być wysoki poziom nauczania. To à propos zmian w systemie finansowania szkół…
» więcej
2017-05-29, godz. 09:08
Reforma szkół wyższych czyli odbudować relację mistrz-uczeń
Nie może być tak, że każdy gamoń dostaje dyplom renomowanej polskiej uczelni - tak w "Rozmowie pod krawatem" mówił wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.
» więcej
2017-05-26, godz. 10:24
Batory: Polska powinna przyjąć uchodźców
Polska powinna przyjąć uchodźców. Kiedyś dostałem bilet w jedną stronę i już nie mogłem wrócić do kraju.
» więcej
2017-05-25, godz. 10:45
Napieralski o propozycji Prezydenta RP: Ciekawa i groźna
Zawsze warto dyskutować o konstytucji - uważa senator niezrzeszony Grzegorz Napieralski.
» więcej
2017-05-24, godz. 10:34
Szybowski: Złotówkę powinniśmy zamienić na euro [WIDEO]
Zmiana waluty byłaby korzystna dla polskiego budżetu - uważa Tomasz Szybowski z Nowoczesnej. Gość "Rozmów pod krawatem" przekonywał, że "krajami pierwszej prędkości w Unii Europejskiej są te, które przyjęły walutę euro".
» więcej
2017-05-24, godz. 09:14
Polityk Nowoczesnej: Proponujemy zamianę 500 plus na lepszy program [WIDEO]
Trzeba zamienić program 500 plus na lepszą wersję - mówi Tomasz Szybowski z Nowoczesnej.
» więcej
2017-05-23, godz. 09:42
Wiceminister: Trasą S6 pojedziemy za dwa lata [WIDEO]
Kierowcy pojadą trasą S6 w Zachodniopomorskiem w 2019 roku. Wiceminister infrastruktury i budownictwa, Jerzy Szmit w "Rozmowach pod krawatem" potwierdził przyjęty harmonogram prac.
» więcej
2017-05-19, godz. 11:26
Wałęsa ikoną wolności, współpraca z SB rzeczą wtórną
"To bohater i ikona wolności" - tak o Lechu Wałęsie w porannej "Rozmowie pod krawatem" mówił Marcin Chumięcki. Według ekspertyzy grafologicznej zleconej przez Instytutu Pamięci Narodowej były prezydent Polski był - w czasach PRL…
» więcej
2017-05-19, godz. 10:00
"Nasza kultura i dziedzictwo powinny być w prestiżowy sposób opakowane i zaprezentowane"
Amerykańska Polonia powinna się jednoczyć, a nie kłócić. Takim spoiwem jest nasza historia - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Marcin Chumięcki.
» więcej