- Uporządkowanie polskiego rynku medialnego, zdominowanego przez obcy kapitał, jest konieczne - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz poseł PiS z naszego regionu Paweł Szefernaker. - Pytanie jednak czy to jest odpowiedni moment na taką reformę - dodawał polityk.
Szefernaker zwracał uwagę, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jest często atakowany w mediach za reformy, które w innych krajach są czymś normalnym.
- Wiele kwestii było podważanych. Wiele tematów było mieszanych z tym, że rzekomo są to działania antydemokratyczne, łącznie z "kornikiem drukarzem", gdzie okazuje się, że dziś u naszych zachodnich sąsiadów minister spraw wewnętrznych Bawarii mówi o tym, że ci wszyscy, którzy są przeciwko wycinaniu drzew są przeciwko demokracji. Przecież to jest coś niesamowitego - komentował wiceminister. - Cieszę się, że dążymy do tego, aby była równowaga medialna i dzięki temu o takich kwestiach wiemy już dzisiaj w Polsce.
Większość największych tytułów prasy regionalnej w Polsce jest w rękach niemieckich. Dla porównania: w samych Niemczech na 650 wydawanych tytułów obcy kapitał jest obecny w trzech.
- Wiele kwestii było podważanych. Wiele tematów było mieszanych z tym, że rzekomo są to działania antydemokratyczne, łącznie z "kornikiem drukarzem", gdzie okazuje się, że dziś u naszych zachodnich sąsiadów minister spraw wewnętrznych Bawarii mówi o tym, że ci wszyscy, którzy są przeciwko wycinaniu drzew są przeciwko demokracji. Przecież to jest coś niesamowitego - komentował wiceminister. - Cieszę się, że dążymy do tego, aby była równowaga medialna i dzięki temu o takich kwestiach wiemy już dzisiaj w Polsce.
Większość największych tytułów prasy regionalnej w Polsce jest w rękach niemieckich. Dla porównania: w samych Niemczech na 650 wydawanych tytułów obcy kapitał jest obecny w trzech.
Dodaj komentarz 8 komentarzy
Jak ktoś ma tak na nazwisko „szacher-macher” to napewno jest przekonujący. A tak na poważnie to widać jak PIS rządzi w regionach po gminie Rewal. Zwolniono przed sezonem osobę która była odpowiedzialna za sprzątanie gminy. Efekt wszech panujący „syf i malaria”. Ludzie załatwiali swoje potrzeby wszędzie. Turyści mylnie mylili zapach moczu z poranną bryzą. Pełniący obowiązki Wójta bredzi na radach. Używa słów :chyba, być może, najprawdopodobniej. W każdej przestrzeni wypowiada się używając powyższych słów. To kminą z suwerena. Polecam sesje rady dostępne na stronie.
To jest właśnie wybiórcze działanie Unii - europoseł z Malty mogła jechać z delegacją na kontrolę do swojego kraju, a teraz polski przedstawiciel już nie może. Polska była przeczołgana za puszczę, a w Niemczech można drzewa ciąć. W innych krajach niedopuszczalne są media z innym kapitałem, ale Polska nie ma mieć własnych. Ale jeśli donosi się na własny kraj i szantażuje środkami unijnymi, w zależności od tego, kto będzie rządził, to czego się spodziewać.
Ten Pan jest pięknym przypadkiem tego co nas czeka jak obecne roczniki skończą szkołę... totalna porażka edukacyjna... jak można takie głupoty opowiadać? Nie chce mocniejszych słów używać... Dam mu tylko jedną rade... niech tak nie szarżuje z jęzorem bo swojego szefa jojo przybije... i wtedy już będzie skończony...
Panie Ministrze nie się Pan na Boga opamięta
Ciekawe co będzie jak pis nie wygra wyborów i ci co przyjdą do władzy będą rozliczać tych co im służyli. Toruń czeka :)
A rodzice tacy porządni ludzie.
Minister wypunktował istotne kwestie: Media, gdy sprzyjają ojczyźnie, pomagają jednoczyć społeczeństwo. Gdy są jawnie lub skrycie jej niechętne, wtedy mogą szkodzić na wielką skalę. Nic dziwnego, że zachodni sąsiedzi nie wpuszczają obcego kapitalu na rynek mediów. Czas, by w polskich mediach realizowana była polska, a nie obca, racja stanu...
Tłumacząc na Polski: trzeba uciszyć media niepokorne, które nie chcą się podporządkować naszej wersji wydarzeń czyli wprowadzić cenzurę.
Zobacz także
2017-04-28, godz. 09:12
Niemcy doceniają Polaków, przełamane stereotypy
Stereotypy o Polakach i Polsce zostały już w Niemczech dawno przełamane - mówiła wiceprezes Związku Polaków w Niemczech, Anna Wawrzyszko. Jak tłumaczyła w Rozmowie pod krawatem obraz Polaka, który zajmuje się kradzieżą samochodów…
» więcej
2017-04-27, godz. 10:25
Dr Ossowski w odpowiedzi na krytykę zw. z identyfikacją ofiar totalitaryzmów
- Za wolno i za drogo? - to nieprawdziwe zarzuty: tak mówił w Radiu Szczecin szef Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów w Szczecinie, Andrzej Ossowski. Komentował w ten sposób pytanie o konflikt z wiceprezesem IPN, Krzysztofem…
» więcej
2017-04-27, godz. 09:18
Polityka historyczna Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa
W województwie zachodniopomorskim jest jeszcze wiele do odkrycia, wiele ofiar II wojny światowej i czasów tuż po wojnie wymaga upamiętnienia - mówił w Rozmowie pod krawatem dr Andrzej Ossowski mianowany przewodniczącym Komitetu Ochrony…
» więcej
2017-04-26, godz. 10:18
Zbiór zastrzeżony IPN coraz mniej atrakcyjny
Z tej chmury spadnie prędzej mały deszczyk niż ulewa - prof. Antoni Dudek tak opisywał efekt, jaki - jego zdaniem - wywoła odtajnienie wszystkich akt tzw. zbioru zastrzeżonego Instytutu Pamięci Narodowej.
» więcej
2017-04-26, godz. 09:29
Prof. Dudek o 72. rocznicy zdobycia Szczecina przez Armię Czerwoną
Do tej daty trzeba podchodzić racjonalnie, jako do wydarzenia, które miało swoje dobre i złe strony - mówił historyk, prof. Antoni Dudek w 72. rocznicę zdobycia Szczecina przez Armię Czerwoną w 1945 roku.
» więcej
2017-04-25, godz. 10:07
Miejska spec-spółka pomysłem prezydenta na realizacje inwestycji
Intencje są dobre, ale będziemy dopytywać o szczegóły i to zadecyduje o wyniku głosowania - mówiła we wtorek Urszula Pańka pytana o poparcie jej klubu (PO) dla pomysłu prezydenta Szczecina. Zaproponował on powołanie specjalnej…
» więcej
2017-04-25, godz. 09:34
Urszula Pańka: - Część rad osiedli beneficjentami polityki prezydenta Krzystka
Prezydent Piotr Krzystek wciągnął rady osiedla w polityczną walkę - oceniła we wtorek, w Rozmowie pod krawatem Urszula Pańka, radna miejska z PO. Jako przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej, która nadzoruje wybory do tych samorządów…
» więcej
2017-04-24, godz. 09:16
Tunel Szczecin-Świnoujście lapsusem językowym
Sekretarz szczecińskiej .Nowoczesnej tłumaczy partyjną koleżankę, która mówiła o budowie tunelu "ze Szczecina do Świnoujścia": - Zwykłe przejęzyczenie, lapsus językowy - tłumaczył w Rozmowie pod krawatem Przemysław Słowik.
» więcej
2017-04-20, godz. 10:19
Przebudowa al. Wojska Polskiego: potrzebna koncepcja ogólna
Przebudowa al. Wojska Polskiego w Szczecinie jest nieprzemyślana - mówił w Rozmowie Pod Krawatem Marek Duklanowski, radny Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej
2017-04-20, godz. 09:41
Duklanowski o prezydenturze: chcę, ale nie muszę
Jestem zaangażowany w życie miasta, start w wyborach prezydenckich rozważam, owszem, ale nie za wszelką cenę - mówił w Rozmowie pod krawatem szczeciński radny Prawa i Sprawiedliwości. Marek Duklanowski przyznał, że chciałby być…
» więcej
2017-04-19, godz. 09:43
Pomnik w Stargardzie latem do rozbiórki
Demontaż stojącego w centrum Stargardu sowieckiego pomnika zakończy się podczas wakacji - zapowiedział prezydent miasta, Rafał Zając. W Rozmowie pod krawatem przypomniał, że w listopadzie z Kolumny Zwycięstwa odcięta została głowica…
» więcej
2017-04-18, godz. 12:03
Piotr Kęsik: gwoździem do trumny SLD było wystawienie Magdaleny Ogórek
Szanse na odrodzenie są nikłe - tak o Sojuszu Lewicy Demokratycznej mówi były członek tej partii, Piotr Kęsik. W jego opinii w ugrupowaniu nie ma liderów, co pokazały wybory uzupełniające w Stargardzie. Z kandydowania na urząd prezydenta…
» więcej
2017-04-18, godz. 09:12
W samorządach przewietrzenie potrzebne, władza demoralizuje
Idea dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast jest dobra, ale to ograniczenie nie powinno być prawem działającym wstecz - mówi przewodniczący Polskiego Forum Samorządowego. Piotr Kęsik w Rozmowie pod krawatem skomentował…
» więcej
2017-04-14, godz. 10:31
Ks. Zyga: konflikty rodzą się z braku wzajemnego szacunku
Brakuje nam szacunku do siebie, do innych ludzi, na tym polega problem naszych czasów - mówił w piątek w Rozmowie pod krawatem ksiądz Sławomir Zyga.
» więcej
2017-04-14, godz. 09:20
Musimy dostosować się do wiernych
Duchowny mówi o fenomenie "Nocy konfesjonałów": - My, księża, chcemy dostosować się do wiernych - wyjaśniał w Rozmowie pod krawatem kanclerz Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej, Sławomir Zyga.
» więcej