- Uporządkowanie polskiego rynku medialnego, zdominowanego przez obcy kapitał, jest konieczne - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz poseł PiS z naszego regionu Paweł Szefernaker. - Pytanie jednak czy to jest odpowiedni moment na taką reformę - dodawał polityk.
Szefernaker zwracał uwagę, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jest często atakowany w mediach za reformy, które w innych krajach są czymś normalnym.
- Wiele kwestii było podważanych. Wiele tematów było mieszanych z tym, że rzekomo są to działania antydemokratyczne, łącznie z "kornikiem drukarzem", gdzie okazuje się, że dziś u naszych zachodnich sąsiadów minister spraw wewnętrznych Bawarii mówi o tym, że ci wszyscy, którzy są przeciwko wycinaniu drzew są przeciwko demokracji. Przecież to jest coś niesamowitego - komentował wiceminister. - Cieszę się, że dążymy do tego, aby była równowaga medialna i dzięki temu o takich kwestiach wiemy już dzisiaj w Polsce.
Większość największych tytułów prasy regionalnej w Polsce jest w rękach niemieckich. Dla porównania: w samych Niemczech na 650 wydawanych tytułów obcy kapitał jest obecny w trzech.
- Wiele kwestii było podważanych. Wiele tematów było mieszanych z tym, że rzekomo są to działania antydemokratyczne, łącznie z "kornikiem drukarzem", gdzie okazuje się, że dziś u naszych zachodnich sąsiadów minister spraw wewnętrznych Bawarii mówi o tym, że ci wszyscy, którzy są przeciwko wycinaniu drzew są przeciwko demokracji. Przecież to jest coś niesamowitego - komentował wiceminister. - Cieszę się, że dążymy do tego, aby była równowaga medialna i dzięki temu o takich kwestiach wiemy już dzisiaj w Polsce.
Większość największych tytułów prasy regionalnej w Polsce jest w rękach niemieckich. Dla porównania: w samych Niemczech na 650 wydawanych tytułów obcy kapitał jest obecny w trzech.
Dodaj komentarz 8 komentarzy
Jak ktoś ma tak na nazwisko „szacher-macher” to napewno jest przekonujący. A tak na poważnie to widać jak PIS rządzi w regionach po gminie Rewal. Zwolniono przed sezonem osobę która była odpowiedzialna za sprzątanie gminy. Efekt wszech panujący „syf i malaria”. Ludzie załatwiali swoje potrzeby wszędzie. Turyści mylnie mylili zapach moczu z poranną bryzą. Pełniący obowiązki Wójta bredzi na radach. Używa słów :chyba, być może, najprawdopodobniej. W każdej przestrzeni wypowiada się używając powyższych słów. To kminą z suwerena. Polecam sesje rady dostępne na stronie.
To jest właśnie wybiórcze działanie Unii - europoseł z Malty mogła jechać z delegacją na kontrolę do swojego kraju, a teraz polski przedstawiciel już nie może. Polska była przeczołgana za puszczę, a w Niemczech można drzewa ciąć. W innych krajach niedopuszczalne są media z innym kapitałem, ale Polska nie ma mieć własnych. Ale jeśli donosi się na własny kraj i szantażuje środkami unijnymi, w zależności od tego, kto będzie rządził, to czego się spodziewać.
Ten Pan jest pięknym przypadkiem tego co nas czeka jak obecne roczniki skończą szkołę... totalna porażka edukacyjna... jak można takie głupoty opowiadać? Nie chce mocniejszych słów używać... Dam mu tylko jedną rade... niech tak nie szarżuje z jęzorem bo swojego szefa jojo przybije... i wtedy już będzie skończony...
Panie Ministrze nie się Pan na Boga opamięta
Ciekawe co będzie jak pis nie wygra wyborów i ci co przyjdą do władzy będą rozliczać tych co im służyli. Toruń czeka :)
A rodzice tacy porządni ludzie.
Minister wypunktował istotne kwestie: Media, gdy sprzyjają ojczyźnie, pomagają jednoczyć społeczeństwo. Gdy są jawnie lub skrycie jej niechętne, wtedy mogą szkodzić na wielką skalę. Nic dziwnego, że zachodni sąsiedzi nie wpuszczają obcego kapitalu na rynek mediów. Czas, by w polskich mediach realizowana była polska, a nie obca, racja stanu...
Tłumacząc na Polski: trzeba uciszyć media niepokorne, które nie chcą się podporządkować naszej wersji wydarzeń czyli wprowadzić cenzurę.
Zobacz także
2021-03-23, godz. 11:09
Radny PiS krytykuje działania miasta dotyczące utrzymania zieleni
Wzywa do działania ogrodnika miejskiego, zwraca uwagę na wycinki drzew w mieście - radny klubu PiS Marcin Pawlicki w "Rozmowach pod Krawatem" krytykował działania prezydenta i urzędników dotyczące utrzymania stanu zieleni i wycinki…
» więcej
2021-03-23, godz. 09:02
"Są merytoryczne argumenty przeciw budowie wieżowca"
Przede wszystkim mieszkańcy nie chcą w okolicy 18-piętrowego wieżowca - tak o sprawie inwestycji przy ul. Wszystkich Świętych w Szczecinie mówił szef - opozycyjnego w Radzie Miasta Szczecin - klubu Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej
2021-03-22, godz. 10:17
Posłanka Nowej Lewicy o przypadkach męskiej macicy oraz co z tego (nie) wynika
Skomplikowane medycznie przypadki osób z macicami - posłanka Nowej Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska w "Rozmowach pod krawatem" tak wyjaśniała wypowiedź partyjnej koleżanki.
» więcej
2021-03-19, godz. 09:42
Konflikt w Akademii Sztuki. Prorektor komentuje sprawę
To konflikt, który toczy każdą uczelnię, ale on nie zawsze trafia do mediów - powiedział w "Rozmowach pod Krawatem" prorektor ds. artystyczno-naukowych Akademii Sztuki w Szczecinie Mikołaj Iwański o personalnym konflikcie na uczelni…
» więcej
2021-03-18, godz. 10:27
Wraca sprawa budowy wieżowca przy Wszystkich Świętych
Urząd Miasta nie ma nic do ukrycia i działa z pełną otwartością - tak sprawę kontrowersyjnych planów budowy wieżowca w Szczecinie skomentował zastępca prezydenta miasta.
» więcej
2021-03-17, godz. 10:00
Fabryka polimerów dźwignią rozwoju polskich firm
To będzie szansa dla polskich producentów na cięcie kosztów produkcji. Taką możliwość ma im stworzyć nowa fabryka polimerów, którą budują Zakłady Chemiczne Police.
» więcej
2021-03-17, godz. 09:16
Budowa fabryki polimerów zgodnie z planem. Trwa rekrutacja pracowników
Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem, trwają już poszukiwania pracowników oraz odbiorców wyprodukowanego w Policach polipropylenu - mówił w środę w "Rozmowach pod Krawatem" Wojciech Wardacki, prezes Zakładów Chemicznych "Police"…
» więcej
2021-03-16, godz. 12:13
"Waloryzacje poprzednich rządów obrażały ludzi starszych"
Emeryci przez wiele lat nie dostawali godnych emerytur, próbujemy to naprawić - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł PiS, Artur Szałabawka. W ten sposób komentował 14. emeryturę.
» więcej
2021-03-15, godz. 09:23
Ambasador RP w Niemczech: Polsce należą się reparacje wojenne
Ta kwestia powinna być uregulowana także dla dobra Niemiec - tak o reparacjach wojennych dla Polski mówił w "Rozmowach pod Krawatem" Andrzej Przyłębski.
» więcej
2021-03-10, godz. 11:38
Krytycy budowy tunelu w Świnoujściu nie mają racji...
Budowa tunelu w Świnoujściu jest bardzo ważna - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Koalicji Obywatelskiej, Artur Łącki. Krytycy tej inwestycję nie mają racji - dodał.
» więcej
2021-03-10, godz. 09:05
Łącki: Wiem, że PO zmierza ku świetlanej przyszłości
W Platformie Obywatelskiej jest bardzo dobrze, bo ja w niej jestem - tak ocenia sytuację w tej największej partii opozycyjnej poseł Artur Łącki. Polityk Koalicji Obywatelskiej był gościem "Rozmów pod Krawatem".
» więcej
2021-03-08, godz. 10:28
Brudziński murem za Obajtkiem
Rozbudował Orlen w sposób imponujący, następuje konsolidacja rynku paliwowego w Polsce, stąd te ataki - europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Joachim Brudziński w "Rozmowach pod krawatem" podkreślał, że PiS jest odporny na "frustracje"…
» więcej
2021-03-05, godz. 09:26
"Prokuratura powinna zająć się Akademią Sztuki w Szczecinie"
Prokuratura powinna zająć się Akademią Sztuki w Szczecinie - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" były już pracownik uczelni Krzysztof Meisinger.
» więcej
2021-03-04, godz. 09:08
Czarzasty prognozuje, ile procent dostanie lewica w wyborach
Wynik między 15 a 20 procent zamierza osiągnąć lewica w najbliższych wyborach parlamentarnych. Takie szacunki przedstawił Włodzimierz Czarzasty w czwartkowych "Rozmowach pod Krawatem" Radia Szczecin.
» więcej
2021-03-03, godz. 11:03
"Ta inwestycja ma szansę stać się kołem zamachowym dla zachodniopomorskiej gospodarki"
Twarde dane wskazują na to, że terminal kontenerowy w Świnoujściu jest potrzebny - powiedział wiceminister infrastruktury.
» więcej