- Uporządkowanie polskiego rynku medialnego, zdominowanego przez obcy kapitał, jest konieczne - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz poseł PiS z naszego regionu Paweł Szefernaker. - Pytanie jednak czy to jest odpowiedni moment na taką reformę - dodawał polityk.
Szefernaker zwracał uwagę, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jest często atakowany w mediach za reformy, które w innych krajach są czymś normalnym.
- Wiele kwestii było podważanych. Wiele tematów było mieszanych z tym, że rzekomo są to działania antydemokratyczne, łącznie z "kornikiem drukarzem", gdzie okazuje się, że dziś u naszych zachodnich sąsiadów minister spraw wewnętrznych Bawarii mówi o tym, że ci wszyscy, którzy są przeciwko wycinaniu drzew są przeciwko demokracji. Przecież to jest coś niesamowitego - komentował wiceminister. - Cieszę się, że dążymy do tego, aby była równowaga medialna i dzięki temu o takich kwestiach wiemy już dzisiaj w Polsce.
Większość największych tytułów prasy regionalnej w Polsce jest w rękach niemieckich. Dla porównania: w samych Niemczech na 650 wydawanych tytułów obcy kapitał jest obecny w trzech.
- Wiele kwestii było podważanych. Wiele tematów było mieszanych z tym, że rzekomo są to działania antydemokratyczne, łącznie z "kornikiem drukarzem", gdzie okazuje się, że dziś u naszych zachodnich sąsiadów minister spraw wewnętrznych Bawarii mówi o tym, że ci wszyscy, którzy są przeciwko wycinaniu drzew są przeciwko demokracji. Przecież to jest coś niesamowitego - komentował wiceminister. - Cieszę się, że dążymy do tego, aby była równowaga medialna i dzięki temu o takich kwestiach wiemy już dzisiaj w Polsce.
Większość największych tytułów prasy regionalnej w Polsce jest w rękach niemieckich. Dla porównania: w samych Niemczech na 650 wydawanych tytułów obcy kapitał jest obecny w trzech.
Dodaj komentarz 8 komentarzy
Jak ktoś ma tak na nazwisko „szacher-macher” to napewno jest przekonujący. A tak na poważnie to widać jak PIS rządzi w regionach po gminie Rewal. Zwolniono przed sezonem osobę która była odpowiedzialna za sprzątanie gminy. Efekt wszech panujący „syf i malaria”. Ludzie załatwiali swoje potrzeby wszędzie. Turyści mylnie mylili zapach moczu z poranną bryzą. Pełniący obowiązki Wójta bredzi na radach. Używa słów :chyba, być może, najprawdopodobniej. W każdej przestrzeni wypowiada się używając powyższych słów. To kminą z suwerena. Polecam sesje rady dostępne na stronie.
To jest właśnie wybiórcze działanie Unii - europoseł z Malty mogła jechać z delegacją na kontrolę do swojego kraju, a teraz polski przedstawiciel już nie może. Polska była przeczołgana za puszczę, a w Niemczech można drzewa ciąć. W innych krajach niedopuszczalne są media z innym kapitałem, ale Polska nie ma mieć własnych. Ale jeśli donosi się na własny kraj i szantażuje środkami unijnymi, w zależności od tego, kto będzie rządził, to czego się spodziewać.
Ten Pan jest pięknym przypadkiem tego co nas czeka jak obecne roczniki skończą szkołę... totalna porażka edukacyjna... jak można takie głupoty opowiadać? Nie chce mocniejszych słów używać... Dam mu tylko jedną rade... niech tak nie szarżuje z jęzorem bo swojego szefa jojo przybije... i wtedy już będzie skończony...
Panie Ministrze nie się Pan na Boga opamięta
Ciekawe co będzie jak pis nie wygra wyborów i ci co przyjdą do władzy będą rozliczać tych co im służyli. Toruń czeka :)
A rodzice tacy porządni ludzie.
Minister wypunktował istotne kwestie: Media, gdy sprzyjają ojczyźnie, pomagają jednoczyć społeczeństwo. Gdy są jawnie lub skrycie jej niechętne, wtedy mogą szkodzić na wielką skalę. Nic dziwnego, że zachodni sąsiedzi nie wpuszczają obcego kapitalu na rynek mediów. Czas, by w polskich mediach realizowana była polska, a nie obca, racja stanu...
Tłumacząc na Polski: trzeba uciszyć media niepokorne, które nie chcą się podporządkować naszej wersji wydarzeń czyli wprowadzić cenzurę.
Zobacz także
2020-04-23, godz. 09:02
"Nie mamy czasu, sił i środków, by je tracić na nawalanki polityczne"
Nie ma czasu na "polityczną nawalankę", państwo musi być stabilne więc wybory trzeba szybko przeprowadzić i skupić się na walce z epidemią - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości, Czesław Hoc.
» więcej
2020-04-22, godz. 13:23
Prezydent R. Zając: - Tym ludziom trzeba pomóc!
Prezydent Stargardu, Rafał Zając w "Rozmowie pod krawatem" Radia Szczecin mówił o mieszkańcach miasta dojeżdżających do pracy w Niemczech: - Na pewno nie można zostawić tych ludzi bez pomocy.
» więcej
2020-04-22, godz. 10:25
"Wycofanie się z inwestycji byłoby strzałem w kolano"
Stargard nie rezygnuje z inwestycji w czasie epidemii - podkreślał w "Rozmowie pod krawatem" prezydent Rafał Zając. Właśnie w tym okresie "inwestycje publiczne są bardzo pożądanym i koniecznym impulsem dla funkcjonowania lokalnej…
» więcej
2020-04-22, godz. 09:17
Rafał Zając: wirus okroi budżet miasta z wielu milionów
Skupiamy się na analizie tego, co nas czeka w gospodarce - tak o działaniach Stargardu w dobie epidemii koronawirusa mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezydent tego miasta, Rafał Zając.
» więcej
2020-04-21, godz. 10:08
Michał Wypij: Zjednoczona Prawica monolitem
Nie ma zagrożenia dla Zjednoczonej Prawicy - zapewniał w "Rozmowie pod krawatem" polityk Porozumienia, Michał Wypij.
» więcej
2020-04-21, godz. 09:15
Rozmowy o zmianie konstytucji: Do kompromisu daleko
Do kompromisu daleko, ale w czasach kryzysu politycy koalicji rządzącej i opozycji powinni rozmawiać. Porozumienie podtrzymuje propozycję zmiany konstytucji i jednej, siedmioletniej kadencji prezydenta - mówił w "Rozmowach pod krawatem"…
» więcej
2020-04-20, godz. 12:18
Wiceprezydent Szczecina apeluje do rządu, na razie bez komentarza wojewody
Wojewoda na razie nie komentuje sprawy listu, jaki do rządu wysłał wiceprezydent Szczecina.
» więcej
2020-04-20, godz. 10:31
Koronawirus uderzył w ruch przygraniczny. A wiele osób z tego żyje...
Szef klubu radnych Koalicji Obywatelskiej mówi o dylematach czasu epidemii - Łukasz Tyszler w "Rozmowie pod krawatem" przyznał, że nie ma łatwej recepty na rozwiązanie problemów ludzi pracujących na pograniczu.
» więcej
2020-04-20, godz. 09:12
Tyszler o kampanii prezydenckiej kandydatki KO: Nie bardzo to wszystko śledzę
Mało kogo w ogóle interesuje kampania - tak szef klubu radnych miejskich Koalicji Obywatelskiej Łukasz Tyszler odpowiadał na pytanie o poczynania kandydatki jego ugrupowania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz jej sztabu.
» więcej
2020-04-16, godz. 12:15
Poseł PiS: Sejm musiał się zająć teraz m.in. ustawą dotyczącą aborcji
Sejm musiał teraz zająć się wniesioną przez obywateli ustawą dotyczącą aborcji, bo nie miał wyjścia, takie są procedury - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos.
» więcej
2020-04-16, godz. 09:07
Poseł PiS: część opozycji uważa, że "im jest gorzej, tym lepiej"
- Jednym głosem można chwalić działania ministra zdrowia, by jednocześnie twierdzić, że "zabiera się nam wolności obywatelskie" i w tym samym czasie domagać się stanu wyjątkowego, w którym władza faktycznie może wolności zabrać…
» więcej
2020-04-15, godz. 10:46
"Każdy z prezesów prowadzi swoją politykę w zakresie zatrudniania i współpracy"
Niewiele wie na ten temat; prosi, by pytać prezesa "Tramwaje Szczecińskie Spółka z o.o." - tak prezydent Szczecina, Piotr Krzystek odpowiadał na pytanie dotyczące podpisania przez lokalnego polityka umowy z miejską spółką.
» więcej
2020-04-15, godz. 09:10
Prezydent Szczecina: Strategia ministra Szumowskiego jest niezła
Utrzymać aktywność miasta, zadbać o działające w Szczecinie firmy i lokalną gospodarkę - tak o strategii urzędu w dobie pandemii koronawirusa mówił w środę prezydent Piotr Krzystek w "Rozmowach pod krawatem".
» więcej
2020-04-14, godz. 09:09
Rząd przedstawi rekomendacje dot. warunków przeprowadzenia wyborów
To będzie kluczowy tydzień dla wyborów, zbliża się czas decyzji w tej sprawie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości, prof. Jacek Kurzępa.
» więcej
2020-04-09, godz. 10:43
Caritas w walce z epidemią
Caritas ma plany przeznaczenia 20 milionów złotych na pomoc w walce z epidemią.
» więcej