Poseł ze Szczecina krytykuje organy Unii Europejskiej i nazywa ich działanie "sowietyzmem". W ten sposób Sylwester Chruszcz, parlamentarzysta Wolnych i Solidarnych skomentował uruchomienie przez Parlament Europejski artykułu 7. wobec Węgier.
- Demokratycznie wybrany prezydent, rząd... Węgrzy w większości popierają pana Orbana. A paru osobom to się nie podoba, przez Parlament Europejski narzucają swój sposób myślenia. Jest to komunizm, sowietyzm w czystej postaci - ocenił Sylwester Chruszcz.
Teraz głos w sprawie Węgier należy do Rady Europejskiej. Jest to drugi kraj wobec którego został wdrożony artykuł 7. Pod koniec zeszłego roku na taki krok wobec Polskie zdecydowała się Komisja Europejska. Postępowanie wciąż jest w toku.
Procedura może się skończyć wdrożeniem sankcji oraz ograniczeniem praw danego państwa jako członka Rady Europejskiej.
Dodaj komentarz 7 komentarzy
Sytuacja identyczna jak w Polsce, ale chyba takich zdrajców, którzy plugawie donoszą na własny kraj, to nigdzie nie ma.
Oczywiście, że takich zdrajców i donosicieli jak w Polsce to nigdzie nie ma.
Rok 2010. Macierewicz i Fotyga jadą do USA poskarżyć się na rząd Polski.
"– Absolutny i totalny skandal, ocierający się wręcz o zdradę – tak rzecznik rządu Paweł Graś ocenił pomysł, by Antoni Macierewicz i Anna Fotyga zwrócili się w USA do republikańskich kongresmanów o pomoc w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej. – To pokazanie rządowi „gestu Kozakiewicza” – dodał Marek Siwiec z SLD."
W 2012 roku, z inicjatywy PiS w Parlamencie Europejskim odbyło się wysłuchanie ws. katastrofy smoleńskiej. Eksperci z zespołu Antoniego Macierewicza, przekonywali wtedy że w śledztwie popełniono dużo nieprawidłowości.
Rok 2014. Po wyborach samorządowych w 2014 roku, PiS w Brukseli twierdziło, że wybory zostały sfałszowane.Z inicjatywy europosłów PiS, frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Europarlamencie złożyła wniosek o debatę w sprawie przebiegu wyborów samorządowych." Wybory z 16 listopada są pierwszymi po 1989 roku budzącymi tak wiele wątpliwości co do prawidłowości ich przeprowadzenia"- uzasadniał Ryszard Legutko. Debaty ostatecznie nie przeprowadzono.
PS. Nic nie usprawiedliwia łamania Konstytucji. Za to powinien być Trybunał Stanu i dożywotnie wykluczenie z życia politycznego w Polsce.
Zgadzam się, że nic nie usprawiedliwia łamania Konstytucji. Dlatego od dawna takie partie jak sld, po, nowoczesna, psl, powinny zostać zdelegalizowane i postawione przed Trybunałem Stanu za zdradę Polski. A jak wiadomo kara w takim przypadku jest tylko jedna.
z bolszewikami trzeba stanowczo!
Ich postawę, zachowania obrazowo opisał Cimoszewicz:
„Wszedł cham w zabłoconych gumofilcach do salonu, wypróżnił się i rechocząc, mówi: nic mi nie zrobicie”.
Otóż mogą.
Wystawią chama za drzwi, ale przedtem wytrą nim podłogę
howgh!
Ruski szpieg.
@Stetinensis Donoszenie na własny kraj to jedno, ale targowiczanie z PO jeszcze głosowali za nałożeniem na Polskę sankcji.
Ta... pan Chruszcz ma chyba skrócone nazwisko.
Wstępując do Unii Euopejskiej (zarówno w Polsce jak na Węgrzech zdecydowanie więcej obywateli głosowało za akcesją niż za aktualnie rządzącymi) każdy kraj zobowiązał się do przestrzegania wcześniej ustalonej zasad. Jak tępym trzeba być by nie rozumieć, że łamanie takich zasad zostanie ukarane i na to też wcześniej te kraje wyraziły zgodę?
Zobacz także
2017-05-09, godz. 09:14
Senator PO: Szczecin, stocznia, propaganda
Odróżnijmy biznes stoczniowy od działań propagandowych - tak senator Tomasz Grodzki z PO ocenia działania rządu PiS w sprawie rewitalizacji tego przemysłu w Szczecinie. Polityk w Rozmowie pod krawatem sceptycznie oceniał rządowe plany…
» więcej
2017-05-08, godz. 10:21
Spory o frekwencję i brak kultury politycznej
To był przemarsz "ku władzy", a nie "marsz wolności" - tak, zorganizowaną w Warszawie demonstrację opozycji, oceniał w Radiu Szczecin politolog Maciej Drzonek. W sobotniej manifestacji, według szacunków policji, uczestniczyło około…
» więcej
2017-05-08, godz. 09:44
Dr Maciej Drzonek: wypowiedzi Macrona o Polsce to retoryka kampanii wyborczej
Politolog o wyborach we Francji i wypowiedziach zwycięzcy à propos Polski: - Mam nadzieję, że to była tylko retoryka ostrej kampanii wyborczej - stwierdził w Radiu Szczecin dr Maciej Drzonek z Uniwersytetu Szczecińskiego.
» więcej
2017-05-05, godz. 11:22
Prof. Inga Iwasiów krytycznie o poziomie matur i wiedzy maturzystów
Nie na czasie, oderwane od czytelniczego doświadczenia i banalne - tak o tegorocznych pytaniach na maturze z języka polskiego mówi ekspert w dziedzinie literatury, pisarka i profesor Uniwersytetu Szczecińskiego - Inga Iwasiów.
» więcej
2017-05-04, godz. 09:23
Oryginał Konstytucji 3 Maja w Szczecinie efektem wspólnego zaangażowania [WIDEO]
To było niezwykłe wydarzenie w historii Pomorza Zachodniego - tak o trwającej kilkanaście dni wystawie, podczas której w Urzędzie Wojewódzkim prezentowano oryginał Konstytucji 3 Maja mówił Krzysztof Kozłowski, wojewoda zachodni…
» więcej
2017-04-28, godz. 09:12
Niemcy doceniają Polaków, przełamane stereotypy
Stereotypy o Polakach i Polsce zostały już w Niemczech dawno przełamane - mówiła wiceprezes Związku Polaków w Niemczech, Anna Wawrzyszko. Jak tłumaczyła w Rozmowie pod krawatem obraz Polaka, który zajmuje się kradzieżą samochodów…
» więcej
2017-04-27, godz. 10:25
Dr Ossowski w odpowiedzi na krytykę zw. z identyfikacją ofiar totalitaryzmów
- Za wolno i za drogo? - to nieprawdziwe zarzuty: tak mówił w Radiu Szczecin szef Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów w Szczecinie, Andrzej Ossowski. Komentował w ten sposób pytanie o konflikt z wiceprezesem IPN, Krzysztofem…
» więcej
2017-04-27, godz. 09:18
Polityka historyczna Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa
W województwie zachodniopomorskim jest jeszcze wiele do odkrycia, wiele ofiar II wojny światowej i czasów tuż po wojnie wymaga upamiętnienia - mówił w Rozmowie pod krawatem dr Andrzej Ossowski mianowany przewodniczącym Komitetu Ochrony…
» więcej
2017-04-26, godz. 10:18
Zbiór zastrzeżony IPN coraz mniej atrakcyjny
Z tej chmury spadnie prędzej mały deszczyk niż ulewa - prof. Antoni Dudek tak opisywał efekt, jaki - jego zdaniem - wywoła odtajnienie wszystkich akt tzw. zbioru zastrzeżonego Instytutu Pamięci Narodowej.
» więcej
2017-04-26, godz. 09:29
Prof. Dudek o 72. rocznicy zdobycia Szczecina przez Armię Czerwoną
Do tej daty trzeba podchodzić racjonalnie, jako do wydarzenia, które miało swoje dobre i złe strony - mówił historyk, prof. Antoni Dudek w 72. rocznicę zdobycia Szczecina przez Armię Czerwoną w 1945 roku.
» więcej
2017-04-25, godz. 10:07
Miejska spec-spółka pomysłem prezydenta na realizacje inwestycji
Intencje są dobre, ale będziemy dopytywać o szczegóły i to zadecyduje o wyniku głosowania - mówiła we wtorek Urszula Pańka pytana o poparcie jej klubu (PO) dla pomysłu prezydenta Szczecina. Zaproponował on powołanie specjalnej…
» więcej
2017-04-25, godz. 09:34
Urszula Pańka: - Część rad osiedli beneficjentami polityki prezydenta Krzystka
Prezydent Piotr Krzystek wciągnął rady osiedla w polityczną walkę - oceniła we wtorek, w Rozmowie pod krawatem Urszula Pańka, radna miejska z PO. Jako przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej, która nadzoruje wybory do tych samorządów…
» więcej
2017-04-24, godz. 09:16
Tunel Szczecin-Świnoujście lapsusem językowym
Sekretarz szczecińskiej .Nowoczesnej tłumaczy partyjną koleżankę, która mówiła o budowie tunelu "ze Szczecina do Świnoujścia": - Zwykłe przejęzyczenie, lapsus językowy - tłumaczył w Rozmowie pod krawatem Przemysław Słowik.
» więcej
2017-04-20, godz. 10:19
Przebudowa al. Wojska Polskiego: potrzebna koncepcja ogólna
Przebudowa al. Wojska Polskiego w Szczecinie jest nieprzemyślana - mówił w Rozmowie Pod Krawatem Marek Duklanowski, radny Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej
2017-04-20, godz. 09:41
Duklanowski o prezydenturze: chcę, ale nie muszę
Jestem zaangażowany w życie miasta, start w wyborach prezydenckich rozważam, owszem, ale nie za wszelką cenę - mówił w Rozmowie pod krawatem szczeciński radny Prawa i Sprawiedliwości. Marek Duklanowski przyznał, że chciałby być…
» więcej