Poseł ze Szczecina krytykuje organy Unii Europejskiej i nazywa ich działanie "sowietyzmem". W ten sposób Sylwester Chruszcz, parlamentarzysta Wolnych i Solidarnych skomentował uruchomienie przez Parlament Europejski artykułu 7. wobec Węgier.
- Demokratycznie wybrany prezydent, rząd... Węgrzy w większości popierają pana Orbana. A paru osobom to się nie podoba, przez Parlament Europejski narzucają swój sposób myślenia. Jest to komunizm, sowietyzm w czystej postaci - ocenił Sylwester Chruszcz.
Teraz głos w sprawie Węgier należy do Rady Europejskiej. Jest to drugi kraj wobec którego został wdrożony artykuł 7. Pod koniec zeszłego roku na taki krok wobec Polskie zdecydowała się Komisja Europejska. Postępowanie wciąż jest w toku.
Procedura może się skończyć wdrożeniem sankcji oraz ograniczeniem praw danego państwa jako członka Rady Europejskiej.
Dodaj komentarz 7 komentarzy
Sytuacja identyczna jak w Polsce, ale chyba takich zdrajców, którzy plugawie donoszą na własny kraj, to nigdzie nie ma.
Oczywiście, że takich zdrajców i donosicieli jak w Polsce to nigdzie nie ma.
Rok 2010. Macierewicz i Fotyga jadą do USA poskarżyć się na rząd Polski.
"– Absolutny i totalny skandal, ocierający się wręcz o zdradę – tak rzecznik rządu Paweł Graś ocenił pomysł, by Antoni Macierewicz i Anna Fotyga zwrócili się w USA do republikańskich kongresmanów o pomoc w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej. – To pokazanie rządowi „gestu Kozakiewicza” – dodał Marek Siwiec z SLD."
W 2012 roku, z inicjatywy PiS w Parlamencie Europejskim odbyło się wysłuchanie ws. katastrofy smoleńskiej. Eksperci z zespołu Antoniego Macierewicza, przekonywali wtedy że w śledztwie popełniono dużo nieprawidłowości.
Rok 2014. Po wyborach samorządowych w 2014 roku, PiS w Brukseli twierdziło, że wybory zostały sfałszowane.Z inicjatywy europosłów PiS, frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Europarlamencie złożyła wniosek o debatę w sprawie przebiegu wyborów samorządowych." Wybory z 16 listopada są pierwszymi po 1989 roku budzącymi tak wiele wątpliwości co do prawidłowości ich przeprowadzenia"- uzasadniał Ryszard Legutko. Debaty ostatecznie nie przeprowadzono.
PS. Nic nie usprawiedliwia łamania Konstytucji. Za to powinien być Trybunał Stanu i dożywotnie wykluczenie z życia politycznego w Polsce.
Zgadzam się, że nic nie usprawiedliwia łamania Konstytucji. Dlatego od dawna takie partie jak sld, po, nowoczesna, psl, powinny zostać zdelegalizowane i postawione przed Trybunałem Stanu za zdradę Polski. A jak wiadomo kara w takim przypadku jest tylko jedna.
z bolszewikami trzeba stanowczo!
Ich postawę, zachowania obrazowo opisał Cimoszewicz:
„Wszedł cham w zabłoconych gumofilcach do salonu, wypróżnił się i rechocząc, mówi: nic mi nie zrobicie”.
Otóż mogą.
Wystawią chama za drzwi, ale przedtem wytrą nim podłogę
howgh!
Ruski szpieg.
@Stetinensis Donoszenie na własny kraj to jedno, ale targowiczanie z PO jeszcze głosowali za nałożeniem na Polskę sankcji.
Ta... pan Chruszcz ma chyba skrócone nazwisko.
Wstępując do Unii Euopejskiej (zarówno w Polsce jak na Węgrzech zdecydowanie więcej obywateli głosowało za akcesją niż za aktualnie rządzącymi) każdy kraj zobowiązał się do przestrzegania wcześniej ustalonej zasad. Jak tępym trzeba być by nie rozumieć, że łamanie takich zasad zostanie ukarane i na to też wcześniej te kraje wyraziły zgodę?
Zobacz także
2020-02-11, godz. 10:10
Prof. Rau: polska opozycja jest nielojalna wobec państwa
Nienawiść do demokratycznie wybranego rządu przeważa nad lojalnością wobec Polski - oceniał w "Rozmowie pod krawatem" przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, Zbigniew Rau z Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej
2020-02-11, godz. 09:05
Scena polityczna w Niemczech. Korzyści dla Polski
Przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych komentuje wewnętrzną sytuację Niemiec: dla Polski najlepsza jest silna pozycja CDU jako partii najmniej prorosyjskiej - ocenił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości…
» więcej
2020-02-10, godz. 10:22
"Platforma jest obrażona, przestała rozmawiać"
Deklaruje, że wystartuje w wyborach na burmistrza Szczecinka i krytykuje Platformę Obywatelską. - Zamiast się obrażać na rządzących, trzeba pozyskiwać pieniądze na rozwój miasta - mówił w "Rozmowie pod krawatem" obecny poseł…
» więcej
2020-02-10, godz. 09:12
Do PSL-u nie było daleko, pracuję w zespołach parlamentarnych
Działam za kulisami i ciężko pracuję - tak poseł z klubu PSL-Koalicji Polskiej, Radosław Lubczyk odpowiada na pytanie o swoją niewielką aktywność w czasie posiedzeń Sejmu.
» więcej
2020-02-07, godz. 10:40
Cel wyprawy: szczyty na Ziemi Królowej Maud - Antarktyda
Żaden Polak jeszcze się tam nie wspinał, po raz pierwszy chce to zrobić szczeciński alpinista. Marcin "Yeti" Tomaszewski o swoich najbliższych planach opowiadał w "Rozmowie pod krawatem".
» więcej
2020-02-07, godz. 09:04
Marcin "Yeti" Tomaszewski wspomina wyprawę na Nalumasortoq
Najważniejsze jest dla mnie odkrywanie i przecieranie nowych szklaków - mówił w "Rozmowie pod krawatem" alpinista Marcin "Yeti" Tomaszewski. Dodawał, że góry są największym sprawdzianem dla człowieka.
» więcej
2020-02-06, godz. 10:07
"Reforma sądownictwa nie przyspieszy postępowania"
Niemądry sędzia - tak posłanka Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Maria Piekarska skomentowała złagodzenie wyroku w głośnej sprawie śmierci 3 latka. Dziecko pobito i zgwałcono.
» więcej
2020-02-06, godz. 09:02
Katarzyna Piekarska o kandydowaniu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej
Łatwiej być dobrym prezydentem niż dobrym kandydatem - tak wpadki Małgorzaty Kidawy-Błońskiej tłumaczyła w "Rozmowie pod krawatem" posłanka KO, Katarzyna Maria Piekarska.
» więcej
2020-02-05, godz. 09:06
Powstaje strategia wsparcia dzietności w Polsce
Program 500 plus spełnia swoje zadanie, ministerstwo nie planuje zmian - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Kazimierz Kuberski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
» więcej
2020-02-04, godz. 09:10
Patriotyzm wyzwaniem i częścią "należnej logiki wewnętrznej"
Przypominanie o marginalizowanych elementach dziejów Polski - takie zadanie stawia sobie nowo powołany Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego - mówił o tym w "Rozmowie pod krawatem" dyrektor…
» więcej
2020-02-03, godz. 13:14
Prezydent Krzystek: podwyżki są, bo być muszą
Podwyżki w mieście są konieczne, bo mamy w Polsce "galopującą inflację" i wzrost kosztów utrzymania - tłumaczył w "Rozmowie pod krawatem" prezydent Szczecina, Piotr Krzystek.
» więcej
2020-02-03, godz. 10:15
Co z budową kościoła na prawobrzeżu? Decyzja zapadnie w lutym
W lutym zapadnie decyzja w sprawie wydzierżawienia ziemi pod budowę kościoła na prawobrzeżu - zapowiedział w "Rozmowie pod krawatem" Piotr Krzystek.
» więcej
2020-02-03, godz. 09:05
Złożyli mandaty radnych. Prezydent Krzystek komentuje
Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem - w taki sposób prezydent Szczecina bronił swoich współpracowników, radnych klubu Bezpartyjni: jednego skazanego za jazdę po pijanemu i drugiego podejrzewanego o "niejasności finansowe"…
» więcej
2020-01-30, godz. 10:39
Dolna Odra zapewni bezpieczeństwo elektroenergetyczne
Podpisanie kontraktu dla Dolnej Odry to także efekt zabiegów Andrzeja Dudy, o których mówił jeszcze w poprzedniej kampanii - podkreślał w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Mucha, zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP.
» więcej
2020-01-30, godz. 09:07
"Zero tolerancji dla przewinień dyscyplinarnych sędziów"
Postanowienie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie uchwały Sądu Najwyższego wyjaśnia sytuację w systemie sprawiedliwości - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Mucha, zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP.
» więcej