Poseł ze Szczecina krytykuje organy Unii Europejskiej i nazywa ich działanie "sowietyzmem". W ten sposób Sylwester Chruszcz, parlamentarzysta Wolnych i Solidarnych skomentował uruchomienie przez Parlament Europejski artykułu 7. wobec Węgier.
- Demokratycznie wybrany prezydent, rząd... Węgrzy w większości popierają pana Orbana. A paru osobom to się nie podoba, przez Parlament Europejski narzucają swój sposób myślenia. Jest to komunizm, sowietyzm w czystej postaci - ocenił Sylwester Chruszcz.
Teraz głos w sprawie Węgier należy do Rady Europejskiej. Jest to drugi kraj wobec którego został wdrożony artykuł 7. Pod koniec zeszłego roku na taki krok wobec Polskie zdecydowała się Komisja Europejska. Postępowanie wciąż jest w toku.
Procedura może się skończyć wdrożeniem sankcji oraz ograniczeniem praw danego państwa jako członka Rady Europejskiej.
Dodaj komentarz 7 komentarzy
Sytuacja identyczna jak w Polsce, ale chyba takich zdrajców, którzy plugawie donoszą na własny kraj, to nigdzie nie ma.
Oczywiście, że takich zdrajców i donosicieli jak w Polsce to nigdzie nie ma.
Rok 2010. Macierewicz i Fotyga jadą do USA poskarżyć się na rząd Polski.
"– Absolutny i totalny skandal, ocierający się wręcz o zdradę – tak rzecznik rządu Paweł Graś ocenił pomysł, by Antoni Macierewicz i Anna Fotyga zwrócili się w USA do republikańskich kongresmanów o pomoc w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej. – To pokazanie rządowi „gestu Kozakiewicza” – dodał Marek Siwiec z SLD."
W 2012 roku, z inicjatywy PiS w Parlamencie Europejskim odbyło się wysłuchanie ws. katastrofy smoleńskiej. Eksperci z zespołu Antoniego Macierewicza, przekonywali wtedy że w śledztwie popełniono dużo nieprawidłowości.
Rok 2014. Po wyborach samorządowych w 2014 roku, PiS w Brukseli twierdziło, że wybory zostały sfałszowane.Z inicjatywy europosłów PiS, frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Europarlamencie złożyła wniosek o debatę w sprawie przebiegu wyborów samorządowych." Wybory z 16 listopada są pierwszymi po 1989 roku budzącymi tak wiele wątpliwości co do prawidłowości ich przeprowadzenia"- uzasadniał Ryszard Legutko. Debaty ostatecznie nie przeprowadzono.
PS. Nic nie usprawiedliwia łamania Konstytucji. Za to powinien być Trybunał Stanu i dożywotnie wykluczenie z życia politycznego w Polsce.
Zgadzam się, że nic nie usprawiedliwia łamania Konstytucji. Dlatego od dawna takie partie jak sld, po, nowoczesna, psl, powinny zostać zdelegalizowane i postawione przed Trybunałem Stanu za zdradę Polski. A jak wiadomo kara w takim przypadku jest tylko jedna.
z bolszewikami trzeba stanowczo!
Ich postawę, zachowania obrazowo opisał Cimoszewicz:
„Wszedł cham w zabłoconych gumofilcach do salonu, wypróżnił się i rechocząc, mówi: nic mi nie zrobicie”.
Otóż mogą.
Wystawią chama za drzwi, ale przedtem wytrą nim podłogę
howgh!
Ruski szpieg.
@Stetinensis Donoszenie na własny kraj to jedno, ale targowiczanie z PO jeszcze głosowali za nałożeniem na Polskę sankcji.
Ta... pan Chruszcz ma chyba skrócone nazwisko.
Wstępując do Unii Euopejskiej (zarówno w Polsce jak na Węgrzech zdecydowanie więcej obywateli głosowało za akcesją niż za aktualnie rządzącymi) każdy kraj zobowiązał się do przestrzegania wcześniej ustalonej zasad. Jak tępym trzeba być by nie rozumieć, że łamanie takich zasad zostanie ukarane i na to też wcześniej te kraje wyraziły zgodę?
Zobacz także
2018-11-14, godz. 10:14
Wardacki: porażająca inwestycja b. zarządu w dziurę w ziemi w Senegalu
Ustalenia śledztwa w sprawie inwestycji w Senegalu są "porażające" - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki.
» więcej
2018-11-14, godz. 09:33
Prezes Grupy Azoty będzie się domagał przeprosin od posłów PO. Wymienia nazwiska
Posłowie PO odpowiedzą za "idiotyczne interpelacje, które naruszają dobra wielu osób" - zapowiedział w "Rozmowach pod krawatem" prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki.
» więcej
2018-11-13, godz. 10:55
W. Czarzasty z dystansem i pokorą, ale również z satysfakcją
Ma w sobie "dystans i pokorę", gdy mowa o wynikach wyborów samorządowych ale cieszy się, że jeden sejmikowy radny w naszym regionie może decydować o przyszłej koalicji i wyborze marszałka - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Włodzimierz…
» więcej
2018-11-13, godz. 09:32
Ostra wymiana w "Rozmowach pod krawatem". Szef SLD: To skandal
Nie wstydzi się historii i każe dziękować za to, że po 1945 roku, "rządzili ludzie, dzięki którym Szczecin jest Polski" - taką refleksją na 100-lecie odzyskania niepodległości podzielił się szef SLD Włodzimierz Czarzasty w "Rozmowach…
» więcej
2018-11-09, godz. 11:02
Łuczko: zakaz zorganizowania Marszu Niepodległości był niefortunny!
To była niefortunna decyzja prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz - tak zakaz zorganizowania Marszu Niepodległości w Warszawie ocenia były działacz szczecińskiej Solidarności.
» więcej
2018-11-09, godz. 09:14
"Polacy zasługują na to, żeby godnie uczcić stulecie odzyskania niepodległości"
"Pomimo tego, że mogą przytrafić się osoby chcące popsuć świętowanie, to na marsz powinniśmy pójść" - podkreślał, w audycji "Rozmowy pod Krawatem", były działacz Solidarności Franciszek Łuczko.
» więcej
2018-11-08, godz. 09:29
Prezydent Warszawy zakazała organizacji Marszu Niepodległości. Święcicki broni decyzji Gronkiewicz-Waltz
Warszawa dla wszystkich, ale nie dla rasizmu i "rzeczy sprzecznych z prawem" - mówił w czwartek w "Rozmowach pod krawatem" poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Święcicki broniąc prezydent Warszawy, która zakazała Marszu Niepodleg…
» więcej
2018-11-07, godz. 12:36
Marsz Niepodległości w Szczecinie? Bez problemu!
Nie ma żadnego problemu z Marszem Niepodległości w Szczecinie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezydent Szczecina Piotr Krzystek.
» więcej
2018-11-07, godz. 10:25
Prezydent Krzystek i wyzwania nadchodzących lat
Przebudowa Łasztowni i powstanie mostu Kłodnego - to jedno z najważniejszych wyzwań jakie stawia sobie Piotr Krzystek w tej kadencji.
» więcej
2018-11-07, godz. 09:49
Krzystek: Potrzebujemy 7-10 lat, żeby rozwiązać ten wstydliwy problem
Potrzeba przynajmniej kilku lat na rozwiązanie wstydliwego problemu braku toalet w wielu mieszkaniach komunalnych w śródmieściu Szczecina - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Piotr Krzystek.
» więcej
2018-11-06, godz. 09:23
Kukiz ostro o tych, którzy odeszli z klubu: Oszukali wyborców
Oszukali wyborców - mówił we wtorek w "Rozmowach pod krawatem" Paweł Kukiz o byłych posłach jego klubu. Lider ruchu Kukiz'15 dodawał, że "nigdy nie pozwoli na to, aby kwestionować postulaty, z jakimi szliśmy w wyborach".
» więcej
2018-11-05, godz. 10:20
Prof. Drzonek o wynikach drugiej tury: Głosujemy na konkretne osoby, a nie na partie
To nie było głosowanie na partie, a na konkretnych ludzi - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" szczeciński politolog, komentując wyniki II tury wyborów samorządowych w Polsce.
» więcej
2018-11-05, godz. 09:12
Politolog: Prezydent Krzystek mógł wygrać już w pierwszej turze
Piotr Krzystek wygrał, bo okazał się dobrym gospodarzem - mówił w poniedziałek w "Rozmowach pod krawatem" politolog Maciej Drzonek.
» więcej
2018-11-01, godz. 09:24
Ks. Zyga: To dzień pełen nadziei
Dzień Wszystkich Świętych to uroczystość radosna - mówił w "Rozmowach pod krawatem" ks. Sławomir Zyga, kanclerz Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej.
» więcej
2018-10-31, godz. 11:12
Jaka koalicja w Radzie Miasta? Duklanowski nie mówi wprost, ale...
Żadnych scenariuszy przyszłych koalicji jeszcze nie kreślił, ale oceniał, że Szczecinowi potrzebne jest porozumienie "twórczej niezgody" - niezgody na zastaną rzeczywistość. Tak były przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości…
» więcej