Obiecał budowę obwodnicy, stąd decyzja o poparciu marszałka Olgierda Geblewicza, także w tej kadencji - mówił w "Rozmowach pod krawatem" radny zachodniopomorskiego sejmiku Zygmunt Dziewguć z PSL-u.
Radny PSL-u zapewniał, że decydująca była obietnica budowy obwodnicy i matematyka, z której wynikało, że PO ma łatwiejszą ścieżkę do budowy koalicji. Zapytaliśmy, czy o decyzji Dziewgucia nie zdecydowało to, że miał wystąpić na briefingu prasowym i ogłosić, że jednak poprze PiS.
- Nie kalkulowałem tego - odpowiadał Zygmunt Dziewguć.
- Ale była sugestia, żeby zrobić briefing? - dopytywał prowadzący Przemysław Szymańczyk.
- Tak. Była - przyznał Dziewguć. - Natomiast uważałem, że skoro już jest sprawa dopięta do końca, więc jedna i druga obwodnica będzie analizowana i udało mi się zrealizować te wszystkie zamierzenia społeczne, na których mi zależało dla środowiska, z którego się wywodzę.
Zwróciliśmy uwagę, że w ten sposób popiera marszałka i zarząd województwa odpowiedzialny między innymi za aferę melioracyjną. Radny PSL-u odpowiadał, że nie zna szczegółów tej sprawy. Według ustaleń prokuratury, w instytucji podległej marszałkowi działała grupa przestępcza, która ustawiła przetargi na 600 milionów złotych.
Dodaj komentarz 5 komentarzy
A może pan Redaktor odda połowę pensji na partię prezesa bo są w potrzebie ?
Przynajmniej nie firmuje, co tam afera melioracyjna przy rządach mafijnych pis ... "Afera Srebrna w dużym skrócie: Jarosław Kaczyński, poseł na Sejm RP (i prezes partii rządzącej) planuje pozyskać kredyt od kontrolowanego przez państwo (czyli swoją partię) banku na sumę 300 mln euro w celu zbudowania (przez spółkę należącą do fundacji) w centrum Warszawy budynków na których ma zarabiać fundacja w której radzie zasiada sam Kaczyński. Teraz brzmi prościej?
W tle oszukany biznesmen z Austrii (złożono już zawiadomienie do prokuratury), przegrane wybory w Warszawie (czyli w zasadzie koniec marzeń o budowie ponieważ nie będzie "wuzetki" czyli warunków zabudowy), złamanie przepisu o braku zarabiania przez partię polityczną i rozporządzanie majątkiem spółek skarbu państwa.
Jeśli ktoś pisze, że to jest "kapiszon" czy wręcz "glejt uczciwości Kaczyńskiego" i jego partii to postawcie na miejscu Prezesa któregoś z polityków opozycji i wyobraźcie sobie co się z nimi działo po uruchomieniu CBA, prokuraturze i sądach z nimi.
Kaczyński latami obsesyjnie szukał układów i sieci. Okazuje się, że sam je tworzył w zaciszu gabinetu na Nowogrodzkiej. Udzielał wywiadów w których jasno deklarował brak przywiązania do sfery materialnej. Idealnie omamił wszystkich swoją "ascezą". Być może te poszukiwania spisków i układów tak naprawdę było próba zwalczania biznesowej konkurencji.
Dziś można powiedzieć, że są w Polsce dwie partie polityczne, które najbardziej skorzystały na przekształceniach własnościowych po 1989 roku i majątku PZPR: to SLD i PiS (ówcześnie Porozumienie Centrum).
Najważniejsze, że w końcu mamy pewność i dowód (na taśmie) - to Jarosław Kaczyński stoi za spółką Srebrna i podejmuje w niej strategiczne decyzje. To z nim spotykają się wszyscy, którzy mają coś wspólnego z budową a nie ze fundacyjnymi "słupami".
To on pociąga za biznesowo-polityczne sznurki i jako szef rządzącej partii ma tak naprawdę nieograniczoną władzę w Polsce (repolonizowane banki, spółki skarbu państwa, prokuratura, ministerstwa czy sądy - wszyscy na usługach Prezesa PiS).
" Do władzy nie idzie się dla pieniędzy. Kto chce swoją pozycję polityczną spieniężać, ten musi odejść. Tę deklarację powtarzał jeszcze nie raz." Jarosław Kaczyński w 2015 roku"
Takie szczere, długie zająknięcie było genialne :)
Panie P. Szymańczyk tak tendencyjnych wywiadów w radiu publicznym się nie prowadzi, po prostu. Koalicja PO/PSL sprawdziła się w zarządzaniu państwem i w regionie, więc zdecydowano się ją kontynuować po wyborach. Tym bardziej, że wyborcy w Szczecinie wyraźnie pokazali gdzie jest miejsce dla PiS, po prostu go nie chcą w zarządzie. Poziom wywiadu tragiczny. Dlaczego pan wymuszał na zaproszonym gościu tłumaczenie się z faktu, że nie poparł PiS? Każdy rozsądny radny by nie poparł, i tym rozsądkiem wykazał się radny PSL. Poziom radia Szczecin, niegdyś obiektywnego i na poziomie, spadł poniżej dna. Nie da się już go słuchać. Czekamy do wyborów aby radio publiczne Szczecin, na powrót nim się stało.
Dogs bark and the caravan goes further.
Radio Szczecin liderem słuchalności w regionie. Gratulacje.
Zobacz także
2017-03-06, godz. 10:35
Włodzimierz Czarzasty o (nie)skuteczności rządu PiS
Włodzimierz Czarzasty komentuje informację, że polski rząd nie poprze kandydatury Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej: - To błąd i dziwię się skutecznemu politykowi, jakim niewątpliwie jest Jarosław Kaczyński, że godzi się…
» więcej
2017-03-06, godz. 09:27
Czarzasty: sprawdzić poparcie, wygrać Stargard [WIDEO]
Sojusz Lewicy Demokratycznej podejmuje poważną walkę w wyborach na prezydenta Stargardu - zapewniał, na antenie Radia Szczecin, przewodniczący partii, Włodzimierz Czarzasty.
» więcej
2017-03-03, godz. 14:00
Szczecin może sądzić się z byłym zarządcą Trafostacji Sztuki
O ewentualnym pozwie przeciw byłemu zarządcy Trafostacji Sztuki powiedział w "Rozmowie pod krawatem" zastępca prezydenta miasta odpowiedzialny za kulturę Krzysztof Soska.
» więcej
2017-03-03, godz. 10:34
Kulturalny Szczecin. Soska kwestionuje raport
W ostatniej dekadzie Szczecin podwoił wydatki na kulturę - tak mówił w "Rozmowach pod krawatem" zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska. W ten sposób komentował raport fundacji Res Publica Nowa.
» więcej
2017-03-03, godz. 09:09
Sprawa "Frygi" wciąż czeka na osąd Temidy [WIDEO]
Dom Kultury 13 Muz podejmuje kroki prawne, by wyegzekwować odszkodowanie za "Frygę" - tak zapewniał w "Rozmowach pod krawatem" Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina odpowiedzialny za kulturę.
» więcej
2017-03-02, godz. 09:05
Współpraca Zachodniopomorskiego z Iranem [WIDEO]
Cel: w tym roku osiągnąć miliard dolarów obrotu w relacjach gospodarczych Polski z Iranem - tak mówił w czwartek w Radiu Szczecin ambasador Islamskiej Republiki Iranu Ramin Mehmanparast.
» więcej
2017-03-01, godz. 11:20
Radny Paweł Mucha o "prywatnym folwarku" i aferze melioracyjnej
Marszałek województwa broni partyjnego układu, "prywatnego folwarku" swoich kolegów - tak radny PiS Paweł Mucha ocenia komentarze polityka PO dotyczące zmian w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska.
» więcej
2017-03-01, godz. 09:37
Przywrócić pamięć Żołnierzom Wyklętym
Przywracanie pamięci i oddanie hołdu prawdzie musi być procesem, gdy do społecznej świadomości trafia wiedza o bohaterach beznadziejnej - wydawałoby się - walki o wolną Polskę. Tak mówił, w Narodowym Dniu Pamięci "Żołnierzy…
» więcej
2017-02-28, godz. 11:20
Jacyna-Witt chwali pomysł na nową sieć szkół
Szczecińscy radni decydują we wtorek, jak będą wyglądały szkoły po reformie edukacji. Na sesji rady miasta będą głosować czy przyjąć projekt nowej sieci szkół. W "Rozmowach pod krawatem" radna niezrzeszona Małgorzata Jacyna-Witt…
» więcej
2017-02-28, godz. 10:12
Radna niezrzeszona podejrzewa prezydenta o mściwość
Małgorzata Jacyna-Witt o swoich wątpliwościach w sprawie dokończenia budowy basenu przy szkole podstawowej nr 10 i postawie urzędu: "Ludzie boją się powiedzieć prawdę prezydentowi, bo się zemści". Radna niezrzeszona w poniedziałek…
» więcej
2017-02-28, godz. 09:41
PO planuje roszadę czyli plany (bądź plotki) przed wyborami na prezydenta Szczecina
"Chłopcy szukają sobie miejsca w życiu" - tak radna niezrzeszona, Małgorzata Jacyna-Witt, ocenia kuluarowe plotki mówiące o możliwych scenariuszach politycznych przed wyborami samorządowymi w przyszłym roku.
» więcej
2017-02-27, godz. 09:03
Stargard: Rafał Zając z programowym testamentem Sławomira Pajora [WIDEO]
Wiceprezydent Stargardu tłumaczy, dlaczego podjął decyzję o starcie wyborach: - Zmotywowali mnie do tego mieszkańcy - mówił w Radiu Szczecin, Rafał Zając.
» więcej
2017-02-24, godz. 09:28
Dziekan Kuskowski: nie ważne kto wygrał, ważne kto wybierał
- Nie chodziło o to, kto zostanie wybrany, ale: kto dokonuje tego wyboru - Kamil Kuskowski, dziekan wydziału malarstwa i nowych mediów Akademii Sztuki w Szczecinie tak komentuje wątpliwości środowiska artystycznego, dotyczące sposobu…
» więcej
2017-02-23, godz. 12:27
Prezydent Szczecina za szeroką dwukadencyjnością
Jest za wprowadzeniem dwukadencyjności, ale nie tylko dla prezydentów miast czy burmistrzów. Piotr Krzystek w "Rozmowach pod krawatem" podkreślał też, że o tak "rewolucyjnej zmianie" powinno decydować ogólnokrajowe referendum.
» więcej
2017-02-23, godz. 10:12
Rozmowy pod krawatem i zły charakter Wyspy Grodzkiej
Prezydent Szczecina o zapadającej się marinie żeglarskiej na Wyspie Grodzkiej: - Gdy słyszę takie bzdury, że naprawa będzie kosztowała 20 milionów, ogarnia mnie pusty śmiech - stwierdził w "Rozmowach pod krawatem" Piotr Krzyste…
» więcej