Przerażające i skandaliczne działanie władz Uniwersytetu Szczecińskiego wobec profesor Agnieszki Popieli - tak decyzję rektora o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec naukowca oceniał poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Gróbarczyk.
Popiela po wyborze Tomasza Grodzkiego na marszałka Senatu napisała w mediach społecznościowych, że gdy leczył jej mamę, zażądał 500 dolarów "na zagraniczne czasopisma", a faktury za to nie dostała. Grodzki twierdzi, że to pomówienia. Uniwersytet wszczyna postępowanie, a Marek Gróbarczyk i posłowie PiS w liście otwartym bronią pani profesor.
- Przerażającym jest zachowanie władz uczelni i to uzależnienie, po prostu, od Platformy Obywatelskiej. To jest działanie na szkodę wolności słowa, takiego bezpieczeństwa pani profesor czy kogokolwiek, kto chciałby się wypowiedzieć. W historii mieliśmy do czynienia w Szczecinie z takimi sytuacjami, że ktoś wypowiedział się przeciwko Platformie i natychmiast były uruchamiane wszelkiego rodzaju opresje - powiedział Gróbarczyk.
Gróbarczyk oceniał, że skoro jedna osoba - w tym przypadku Agnieszka Popiela - publicznie zgłasza zastrzeżenia wobec innej, to wyjaśnieniem sprawy powinny się zająć zainteresowane strony.
- Przerażającym jest zachowanie władz uczelni i to uzależnienie, po prostu, od Platformy Obywatelskiej. To jest działanie na szkodę wolności słowa, takiego bezpieczeństwa pani profesor czy kogokolwiek, kto chciałby się wypowiedzieć. W historii mieliśmy do czynienia w Szczecinie z takimi sytuacjami, że ktoś wypowiedział się przeciwko Platformie i natychmiast były uruchamiane wszelkiego rodzaju opresje - powiedział Gróbarczyk.
Gróbarczyk oceniał, że skoro jedna osoba - w tym przypadku Agnieszka Popiela - publicznie zgłasza zastrzeżenia wobec innej, to wyjaśnieniem sprawy powinny się zająć zainteresowane strony.
Dodaj komentarz 9 komentarzy
Noblesse oblige.
Jeśli ktoś, kto pełni funkcję o wysokim etosie etycznym, gołosłownie oskarża inną osobę o nieetyczne zachowanie, to sam powinien liczyć się z etyczną oceną takiego postępowania.
nota bene, jakoś nie słyszałem oburzenia Gróbarczyka w sprawie prześladowanych i represjonowanych sędziów, prokuratorów....
No ale ich to prześladują swojaki z PiS, więc nie ma sprawy.
Nie pierwszy i nie ostatni raz, gdy w ostatnim czasie wydarzyła się podobna sytuacja z działaniami władz uczelni wobec pracowników wypowiadających swoje prywatne opinie. Owszem, gdyby chodziło o to, że pani profesor, po tych kilku latach, nagle wzywała do zwrotu pieniędzy, ponieważ dowiedziała się, że chirurg został marszałkiem, to by było naganne, ale to tylko przypomnienie sytuacji z przeszłości, aby rzucić nieco inne światło na postać pana marszałka.
Można było niby pojechać do domu po 500$, zawiadomić CBA , przyjechać i wręczyć kontrolowaną łapówkę ale ta pani tak nie zrobiła i ten sposób sama przyznaje się do korupcji.
gołosłowne oskarżenie lekarza o łapówkarstwo nie jest "wyrażaniem opinii"
To świństwo
A za Mateckiego za zmywanie LGBT się wzięli dopiero, jak dużo szumu wokół tego się wygenerowało, hipokryci.
Totalitarne państwo PO.
Zapewne naciskany Rektor no ta bene nie będąc stroną ... wszczyna postępowanie na temat ... prywatnej wypowiedzi na Facebooku.
Następnym razem, każdy z nas ... będąc podwładnym zostanie wezwany do szefa aby ... zdać relację z prywatnych opinii ... wyrażonych poza miejscem zatrudnienia.
Wypowiedź nr 2.
Pytanie do komentujących.
1. Czy była taka fundacja?
2. Po co zbierano w niej pieniądze?
3. Czy było przyzwolenie ... na takie praktyki?
4. Czy z taką takimi powszechnymi sytuacjami Państwo, którzy w tamtym okresie się leczyli, czy też leczyli swoich najbliższych się spotkaliście?
Swój swojego broni jak lew !
Zobacz także
2023-04-19, godz. 09:17
Lasy Państwowe zwiększyły powierzchnię leśną o 50 procent
Celem jest prywatyzacja polskich lasów, to jest atak na kompetencje naszego kraju - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek, pytany o zakusy Unii Europejskiej…
» więcej
2023-04-18, godz. 09:26
Sprzedaż alkoholu do godz. 22? "Nie mówimy o prohibicji, tylko o planowanych zakupach"
Promocja alkoholu i narkotyków stała się oczywistością, a o uzależnieniach mówi się w żartach, więc należy mówić o zakazie sprzedaży w nocy - podkreślał w "Rozmowach pod krawatem" Rafał Porzeziński, autor programu "Ocaleni"…
» więcej
2023-04-17, godz. 09:18
"Dbając o polskie interesy, czasami zdarza się wchodzić w spór"
Wchodzimy w spór z Unią Europejską w sprawie zbóż, który trafia na polski rynek - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński. W ten sposób bronimy swoich interesów.
» więcej
2023-04-12, godz. 09:12
Ekspert ds. terroryzmu: nie możemy wykluczyć ataku na gazoport
Nie można wykluczyć ataku grupy dywersyjnej i ostrzału terminalu LNG w Świnoujściu - mówił w "Rozmowach pod krawatem" profesor Uniwersytetu Szczecińskiego Marek Cupryjak.
» więcej
2023-04-11, godz. 09:11
Szefernaker: minister rolnictwa rozpoczął dynamicznie działania
W ciągu najbliższych dni dojdzie w Szczecinie do spotkania nowego szefa resortu rolnictwa Roberta Telusa z protestującymi rolnikami - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker.
» więcej
2023-04-07, godz. 16:00
Ks. Chojnacki: Kościół pomaga i będzie pomagał potrzebującym
Niezależnie od tego, ile hejtu będzie wylane, Kościół będzie pomagał potrzebującym - mówił w "Rozmowie pod krawatem" ks. profesor Grzegorz Chojnacki.
» więcej
2023-04-07, godz. 11:48
Ks. prof. Chojnacki: Młodzież trzeba wysłuchać. Kościół jest otwarty na młodych
Młodzież trzeba wysłuchać i z nią rozmawiać, a nie wszystko z góry potępiać w czambuł - mówił w "Rozmowach Pod Krawatem" ks. profesor Grzegorz Chojnacki.
» więcej
2023-04-07, godz. 09:56
"Przez post wyrażam solidarność z Jezusem"
Przez post wyrażamy solidarność z Jezusem - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego ks. prof. Grzegorz Chojnacki.
» więcej
2023-04-06, godz. 09:18
Radna Lewicy: terminal kontenerowy w Świnoujściu to same problemy
Skorzysta na tym Polska, ale nie Świnoujście - tak o budowie terminala kontenerowego w kurorcie mówiła w "Rozmowach pod krawatem" radna Lewicy Razem Joanna Agatowska.
» więcej
2023-04-05, godz. 09:27
Ukraińcy oczekują od swojego prezydenta decyzji ws. m.in. Wołynia
Także Ukraińcy chcieliby, aby prezydent Wołodymyr Zełenski w środę w Warszawie mówił o zgodzie na ekshumacje na Wołyniu - m.in. takich efektów tej wizyty oczekuje dziennikarz Dmytro Antoniuk, korespondent Radia Wnet na Ukrainie.
» więcej
2023-04-04, godz. 09:10
Niemieckie protesty ws. inwestycji na Odrze i w Świnoujściu to "polityczne działania"
Polityczna machina za ogromne pieniądze a nie społeczne zaangażowanie - tak o protestach ekologów w sprawie inwestycji na Odrze i w Świnoujściu mówił w "Rozmowach pod krawatem" Jan Stasiak, przewodniczący Rady Interesantów Portu…
» więcej
2023-03-29, godz. 09:29
Poseł PiS: Tusk nie jeździ po małych miejscowościach, więc zmian nie widzi
To kłamliwe stwierdzenia - w ten sposób poseł Artur Szałabawka z Prawa i Sprawiedliwości ocenił wypowiedzi Donalda Tuska na temat pomocy finansowej, jaką rząd przekazał samorządom.
» więcej
2023-03-28, godz. 09:14
Lubczyk: jedna lista nie gwarantuje nam wygranej
Nie zamierza tłumaczyć się za zachowanie polityków Platformy Obywatelskiej - poseł klubu Koalicji Polskiej - PSL Radosław Lubczyk mówił w "Rozmowach pod krawatem", że nie jest zwolennikiem jednej, wspólnej listy opozycji.
» więcej
2023-03-27, godz. 09:08
"Zboża z Ukrainy nie obowiązują normy, jakie narzuciła nam Unia Europejska"
Rynek rolniczy jest rozregulowany przynajmniej na dwa lata - alarmuje jeden z organizatorów protestów w Szczecinie.
» więcej
2023-03-24, godz. 09:12
Poseł Lewicy: wykluczam współpracę z Konfederacją
Wspólna lista opozycji do wyborów jest możliwa, współpraca z Konfederacją absolutnie nie - tak w "Rozmowie pod krawatem" mówił poseł Lewicy Dariusz Wieczorek.
» więcej