To chęć zamanifestowania niechęci do Kościoła, bo na Prawobrzeżu jest wystarczająco miejsca i na nową świątynię, i na miejsca relaksu dla mieszkańców - oceniał w "Rozmowie pod Krawatem" szef opozycyjnego klubu PiS Bartłomiej Sochański.
Jedna trzecia mieszkańców dzielnicy jest przeciw - chcą terenów zielonych czy placów zabaw. Ale jest grono osób, które chciałoby budowy kościoła i parafii jako elementu spajającego lokalną społeczność. W ocenie Sochańskiego, sprzeciw wobec świątyni jest motywowany ideologią.
- W przekroju dziejów, charakterystyka wielu władz. Nic nowego się nie dzieje, to być może się niektórym podoba. Ludzie lubią narzekać na Kościół, ja to traktuję raczej jako chęć popisania się swoimi poglądami. Na Prawobrzeżu jest miejsce i na kościół, i na zieleń, i na miejsce do ćwiczeń. Trzeba tylko w przyjaznej atmosferze ustalić to między przyjaznymi względem siebie ludźmi, a z tym niestety nie mamy zawsze do czynienia - podsumował Sochański.
W planie zagospodarowania tego terenu jest ujęta budowa kościoła. Kolejne podejście do tego tematu najprawdopodobniej odbędzie się na lutowej sesji rady miasta.
Dodaj komentarz 7 komentarzy
skoro mieszkańcy są przeciwni, bo w pobliżu znajduje się kilka kościołów, to po co im narzucać coś, czego nie chcą???
vox populi - vox dei
Ja to traktuję raczej jako chęć popisania się swoimi poglądami i zyskania politycznego poparcia kleru
Ten temat doskonale wpisuje się w informację o tym, że nasz kraj stał się takim pokazowym chłopcem do połajanki. Polska jest jedynym krajem europejskim, który niezmiennie hołduje własnym wartościom, jest wierny tradycji i od wieków podtrzymuje religię, dzięki której w ogóle istnieje. Dlatego wiara jest solą w oku tych, którzy chcieliby zniszczyć Polskę dla własnych celów i nieustannie będą kąsać.
O ludzie, kolega powyżej chyba odleciał.
Kupiłeś mieszkanie. 100 metrów od Twojego bloku zaczęli budować kościół o czym nikt nie informował wcześniej, bo wszystko było załatwiane po cichu tak, żeby mieszkańcy się nie dowiedzieli.
Czy to jest jasne?
Kupiłeś mieszkanie, a 100 metrów od Twojego bloku zaczęli budować duży market, pałac pod dom publiczny, hałaśliwy autoserwis.
Czy to jest jasne?
@Stetinensis
Ilość wiernych na niedzielnych mszach w Szczecinie wskazuje, że zdecydowana większość nie podziela tego poglądu.
"Jest jedynym krajem", "wierny tradycji"...
Taaaak, ciągle "czterdzieści i cztery", "Polska Winkelriedem narodów". To było w XIX wieku (1834). Żyjemy 200 lat później. Czasy się zmieniły. Ludzka mentalność się zmieniła. Więcej wiemy. Inaczej żyjemy. Nie stoimy w miejscu, bo gdyby tak było to stalibyśmy dalej z maczugami w jaskiniach. Odrzucamy to co się zużyło i nie pasuje do dzisiejszej rzeczywistości. Można żyć w jaskiniach, albo jak Mormoni czy inne zamknięte społeczeństwo, tylko po co? Bo tak?
Jeśli jakaś krzykliwa grupa chce, to proszę bardzo. Ale sami i proszę na siłę nie zmuszać pozostałych. To tak jakby chcieć nad Rudzianką postawić meczet, bo 10 czy 30 osób chciało i nie interesuje ich co myślą inni mieszkańcy.
Niech sobie Sochański na swoim osiedlu wybuduje następny kościół bo na bukowym są już Kościoły !
Broń Boże na żłobek i przedszkole - na to nie ma pieniędzy i miejsca. Kościół zawsze może kupić sobie ziemię za cenę rynkową, jak deweloper.
Zobacz także
2018-06-15, godz. 09:13
Krytyka filmowa pozbawia niezależności, nie przynosi finansowej satysfakcji
- Praca krytyka filmowego jest bez sensu - tak właśnie mówi... krytyk filmowy! Tomasz Raczek był gościem piątkowej "Rozmowy pod krawatem" i tłumaczył, że po pierwsze ten zawód pozbawia niezależności, a po drugie: nie można się…
» więcej
2018-06-14, godz. 10:30
Zdrowy rozsądek przy RODO, czyli nie skupiajmy się na cmentarzu, ale na klientach
Przy stosowaniu się do przepisów RODO potrzebny jest - po prostu - zdrowy rozsądek - mówił w środę w Radiu Szczecin minister cyfryzacji Marek Zagórski.
» więcej
2018-06-14, godz. 09:28
Rewolucja w dowodach ułatwi nam urzędowe życie? Minister zdradza szczegóły
Wirtualna teczka na dokumenty i m-tożsamość, czyli elektroniczny odpowiednik dowodu osobistego. - Sejm już nad tym pracuje - mówił w "Rozmowach pod krawatem" minister cyfryzacji Marek Zagórski.
» więcej
2018-06-13, godz. 12:21
Jurek: Nie mieści mi się w głowie, żeby Polak nie uszanował Polaka [WIDEO]
Nie rozumiem, dlaczego doraźne cele polityczne pewnych ugrupowań powodują taką nienawiść w narodzie - mówił w środę w "Rozmowach pod krawatem" Mieczysław Jurek. Szef zachodniopomorskiej Solidarności odniósł się w ten sposób…
» więcej
2018-06-13, godz. 10:23
Kogo poprze Solidarność w wyborach na prezydenta Szczecina?
Na pewno spotkamy się z Bartłomiejem Sochańskim, a co do innych osób będziemy się zastanawiać - tak przewodniczący zachodniopomorskiej Solidarności odpowiedział na pytanie dotyczące ewentualnego poparcia związku dla jednego z kandydatów…
» więcej
2018-06-13, godz. 09:20
Kwestia wieku emerytalnego powinna być clou referendum konstytucyjnego
Ustawę zasadniczą trzeba zmienić, ale w referendum konstytucyjnym trzeba postawić właściwe pytania - mówił w środę w "Rozmowie pod krawatem" szef zachodniopomorskiej Solidarności Mieczysław Jurek. Prezydent we wtorek przedstawił…
» więcej
2018-06-12, godz. 10:55
Kalinowski prognozuje sukces PSL w wyborach samorządowych
Nasz wynik zaskoczy komentatorów, to będzie dwucyfrowa liczba bliższa 15 procent niż 10 - takie prognozy dla PSL przed jesiennymi wyborami samorządowymi snuł w "Rozmowie pod krawatem" Jarosław Kalinowski.
» więcej
2018-06-12, godz. 09:20
Jarosław Kalinowski: Merkel i Verheugen podają Polsce rękę
Europoseł PSL w "Rozmowie pod krawatem" broni roli Niemiec w konflikcie między Polską a Unią o przyjmowanie imigrantów: - Kanclerz Merkel "podaje nam rękę" i "wstawia się za polskim spojrzeniem na te sprawy" - zapewniał Jarosław…
» więcej
2018-06-11, godz. 10:33
Czypicki nie ma wątpliwości: jesteśmy najlepiej przygotowani do nadchodzących wyborów
Krytyki się nie boi i jest pewien swego: Jesteśmy najlepiej przygotowani do tego, aby zmieniać Szczecin na lepsze - ocenia Piotr Czypicki z Ruchu Miejskiego.
» więcej
2018-06-11, godz. 09:14
Degrengolada w Urzędzie Miasta? Kandydat na prezydenta bezlitosny w ocenach [ZDJĘCIA]
Kandydat na prezydenta Szczecina mówi o tym, co - jego zdaniem - teraz dzieje się w urzędzie. - Tak zepsutego środowiska, dbającego o własne interesy, wpływy, władzę i pieniądze nie widziałem jeszcze nigdy i nigdzie - twierdzi Piotr…
» więcej
2018-06-08, godz. 09:18
"Świat jest zbyt skomplikowany, żeby przykładać do niego jedną miarę"
„Kiedyś sztuka była narzędziem do poznawania piękna, prawdy, harmonii - w tej chwili jest instrumentem do poznawania zła, przemocy, chaosu i ogólnej beznadziei - mówi Wojciech Wysocki. Pochodzący ze Szczecina aktor, był gościem…
» więcej
2018-06-07, godz. 09:26
Beata Kempa murem za minister Rafalską i wicepremier Szydło
W środę była obrona Elżbiety Rafalskiej w Sejmie, w czwartek: w "Rozmowie pod krawatem" na antenie Radia Szczecin. Posłowie głosowali nad wnioskiem PO o odwołanie minister rodziny, pracy i polityki społecznej przede wszystkim za -…
» więcej
2018-06-06, godz. 10:31
DK Słowianin do przebudowy, trzeba zapobiec nieszczęściu
Strop szczecińskiego Domu Kultury Słowianin może się zawalić, trzeba go rozebrać i zbudować od nowa - wynika z ekspertyzy przygotowanej dla Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych.
» więcej
2018-06-06, godz. 09:26
Rafał Niburski: aktywność w kampanii to nie tylko happeningi
Nowi kandydaci w wyścigu o fotel prezydenta Szczecina nie zmienią już istniejącego układu sił - ocenił w "Rozmowie pod krawatem" szczeciński radny Prawa i Sprawiedliwości, Rafał Niburski.
» więcej
2018-06-05, godz. 11:26
Polityk PiS gani zachowanie eurodeputowanych z PO
Występowanie przeciwko własnemu krajowi to praktyka, jakiej w Parlamencie Europejskim nikt inny nie stosuje - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Zbigniew Kuźmiuk. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości skomentował w ten sposób zachowanie…
» więcej