Szkoła powinna być wolna od ideologii i indoktrynacji - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceminister oświaty komentując sprawę listu, którzy napisali krakowscy nauczyciele "w obronie osób LGBT+".
43 podpisane pod dokumentem osoby twierdzą, że po Polsce "rozlewa się fala nienawiści" i odbywa się "szykanowanie" uczniów LGBT+. Zdaniem wiceministra Macieja Kopcia, szkoła nie jest miejscem na ideologiczne wystąpienia.
- Oczywiście nauczyciel może mieć poglądy, natomiast nie powinno to mieć charakteru żadnej indoktrynacji. Szkoła powinna być po prostu wolna od ideologii, od indoktrynacji. Te działania, które dotyczą wychowania, powinny być co do zasady w gestii rodziców - mówi Kopeć.
W odpowiedzi na list nauczycieli z Krakowa, małopolska kurator podkreśliła, że "każdy przypadek krzywdzenia uczniów rozpatruje z należytą starannością". Poprosiła również autorów dokumentu o pilne wyjaśnienie poruszonych przez nich problemów z dyrektorami szkół.
- Oczywiście nauczyciel może mieć poglądy, natomiast nie powinno to mieć charakteru żadnej indoktrynacji. Szkoła powinna być po prostu wolna od ideologii, od indoktrynacji. Te działania, które dotyczą wychowania, powinny być co do zasady w gestii rodziców - mówi Kopeć.
W odpowiedzi na list nauczycieli z Krakowa, małopolska kurator podkreśliła, że "każdy przypadek krzywdzenia uczniów rozpatruje z należytą starannością". Poprosiła również autorów dokumentu o pilne wyjaśnienie poruszonych przez nich problemów z dyrektorami szkół.
Dodaj komentarz 6 komentarzy
A lekcje religii? To nie indoktrynacja? Czy po prostu w Polsce ksiądz może więcej?
Pisanie o lekcjach religii, w tym kontekście, pokazuje tylko ułomność intelektualną piszących, ponieważ każdy wie, że nie ma obowiązku chodzenia na lekcje religii, a na indoktrynację narażeni są wszyscy uczniowie.
Dokładnie tak jest, w szkołach dzieci uczy się homoseksualizmu, za bycie hetero groza uwagi do dziennika, a jeśli pojawi się para chlopak-dziewczyna to grozi to wydalenie ze szkoły i przymusowa terapia hormonalną
Obowiązku nie ma, ale skąd na świadectwie znajduje się religia jako przedmiot i to jeszcze oceniany? Ocena za ładne klepanie paciorka?
Czekałem na tekst że nie ma obowiązku chodzenia na religię. To pokazuje ułomność rozumienia czytanego tekstu przez Stetinensis. W tekście jest napisane wyraźnie, że "Szkoła powinna być wolna od ideologii i indoktrynacji". A więc również powinna być wolna od lekcji religii, które, według tego zdania, powinny odbywać się na parafiach. Chyba że szkoła wolna od indoktrynacji nie tyczy się lekcji religii właśnie.
Gdy ja chodziłem do szkoły to uczeń który nie uczęszczał na religie był upominany o swojej odmienności wobec innych uczniów. A co do wywiadu to podjadały dobie dwa leśne dziadki. Bez polotu ,bez zęba ... po prostu nudny.
Zobacz także
2019-04-18, godz. 09:26
"Wystawcie oceny, siądźmy do stołu rozmów"
Joachim Brudziński apeluje do nauczycieli: - Wystawcie oceny, niech młodzież spokojnie podejdzie do egzaminu, a my siądźmy do stołu rozmów - mówił w "Rozmowie pod krawatem" minister spraw wewnętrznych i administracji.
» więcej
2019-04-17, godz. 15:02
Gdzie powinien stanąć pomnik Józefa Piłsudskiego?
Monument marszałka Piłsudskiego powinien stanąć w osi ulicy Piłsudskiego - tak Piotr Krzystek odpowiedział na pytanie, gdzie - jego zdaniem - należy postawić pomnik w mieście.
» więcej
2019-04-17, godz. 11:29
Unieważnienie konkursu na pl. Orła Białego. "Chcę, żebyśmy przećwiczyli pewne rzeczy"
Prezydent Szczecina komentuje unieważnienie konkursu na remont placu Orła Białego. - Chciałbym, żebyśmy pewne rzeczy przećwiczyli - tak Piotr Krzystek tłumaczył w "Rozmowach pod krawatem" najnowszy pomysł urzędników, czyli "prototypowania"…
» więcej
2019-04-17, godz. 10:22
Prezydent Szczecina z nadzieją o "okrągłym stole"
Piotr Krzystek popiera pomysł "okrągłego stołu" o sytuacji w oświacie przyznając, że od wielu lat brakuje debaty na temat zasad funkcjonowania edukacji.
» więcej
2019-04-17, godz. 09:19
Piotr Krzystek: chrześcijaństwo jest fundamentem cywilizacji Zachodu
Dziś nie żylibyśmy w takim świecie, gdyby nie chrześcijaństwo - tak o symbolicznym wymiarze pożaru katedry Notre Dame mówił w "Rozmowie pod krawatem" Piotr Krzystek.
» więcej
2019-04-16, godz. 09:27
"Niemcy powinni zapłacić odszkodowanie za II wojnę światową"
Druga strona zawsze znajdzie pożytecznych... w swojej obronie, a pojedanie z Niemcami to "wielkie oszustwo" - ocenił poseł PiS Arkadiusz Mularczyk w "Rozmowie pod krawatem".
» więcej
2019-04-15, godz. 10:18
Co różni Nowoczesną od PO? Słowik wskazuje na punkty wspólne
Pytany o różnice między Nowoczesną a Platformą Obywatelską wymienia wspólne cele - Przemysław Słowik z Nowoczesnej tłumaczy, że teraz jest jeden program Koalicji Europejskiej.
» więcej
2019-04-15, godz. 09:19
"Kochany panie Grzegorzu" to kurtuazja - ocenia radny Słowik
To zwykła kurtuazja - tak szczeciński radny Koalicji Obywatelskiej Przemysław Słowik komentuje obecność i zachowanie Sławomira Broniarza na konwencji komitetu Koalicji Europejskiej.
» więcej
2019-04-12, godz. 09:30
Kontrapunkt coraz bliżej. "Chcemy zderzać ze sobą różne estetyki "
Program tegorocznej edycji "Kontrapunktu" jest złożony i bardzo bogaty - przekonywał w "Rozmowie pod krawatem" członek zespołu programowego festiwalu, aktor Teatru Współczesnego Maciej Litkowski.
» więcej
2019-04-11, godz. 10:18
Poseł PiS ostro o Kopacz. Padają słowa o zdradzie
Niezmiennie dążymy do odzyskania wraku tupolewa z Rosji - zapewniał w "Rozmowach pod krawatem" poseł PiS Dominik Tarczyński.
» więcej
2019-04-11, godz. 09:31
"Najważniejsza teraz jest odpowiedzialność, a nie polityka"
To tylko hipokryzja ZNP i przewodniczącego związku, który nie reagował, gdy rząd PO-PSL podwyżek nauczycielom nie dawał - tak sytuację w oświacie ocenił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyńs…
» więcej
2019-04-10, godz. 09:12
Soska: Samorząd nie jest przygotowany na podwyżkę dla nauczycieli
Zastępca prezydenta Szczecina o podwyżkach dla nauczycieli: Nie jesteśmy na to przygotowani, jeżeli związkowcy wynegocjują wzrost wynagrodzenia i tak w części pokryje to samorząd, który będzie musiał znaleźć na to pieniądze…
» więcej
2019-04-09, godz. 11:21
Wybór Ukraińców skutkiem niechęci do polityków i do elity
Ukraińcy głosując na aktora, wybierają tego, kogo znają i kto nie kojarzy im się z polityką - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Kowal, były europoseł, w czasie kadencji zaangażowany we współpracę parlamentarną Ukrainy…
» więcej
2019-04-09, godz. 09:24
Prof. Polskiej Akademii Nauk o strajku: "przecież tu chodzi w ogóle o politykę"
Były minister i polityk Polski Razem, profesor Polskiej Akademii Nauk o strajku nauczycieli: - Tu chodzi o politykę, jakże mogło by być inaczej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Kowal.
» więcej
2019-04-08, godz. 11:06
"Rząd PO-PSL dawał nauczycielom tyle, ile mógł"
Senator PO popiera strajk nauczycieli i zapewnia, że gdy rządzili, to "Platforma Obywatelska dawała nauczycielom tyle, ile mogła" - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Tomasz Grodzki.
» więcej