Szkoła powinna być wolna od ideologii i indoktrynacji - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceminister oświaty komentując sprawę listu, którzy napisali krakowscy nauczyciele "w obronie osób LGBT+".
43 podpisane pod dokumentem osoby twierdzą, że po Polsce "rozlewa się fala nienawiści" i odbywa się "szykanowanie" uczniów LGBT+. Zdaniem wiceministra Macieja Kopcia, szkoła nie jest miejscem na ideologiczne wystąpienia.
- Oczywiście nauczyciel może mieć poglądy, natomiast nie powinno to mieć charakteru żadnej indoktrynacji. Szkoła powinna być po prostu wolna od ideologii, od indoktrynacji. Te działania, które dotyczą wychowania, powinny być co do zasady w gestii rodziców - mówi Kopeć.
W odpowiedzi na list nauczycieli z Krakowa, małopolska kurator podkreśliła, że "każdy przypadek krzywdzenia uczniów rozpatruje z należytą starannością". Poprosiła również autorów dokumentu o pilne wyjaśnienie poruszonych przez nich problemów z dyrektorami szkół.
- Oczywiście nauczyciel może mieć poglądy, natomiast nie powinno to mieć charakteru żadnej indoktrynacji. Szkoła powinna być po prostu wolna od ideologii, od indoktrynacji. Te działania, które dotyczą wychowania, powinny być co do zasady w gestii rodziców - mówi Kopeć.
W odpowiedzi na list nauczycieli z Krakowa, małopolska kurator podkreśliła, że "każdy przypadek krzywdzenia uczniów rozpatruje z należytą starannością". Poprosiła również autorów dokumentu o pilne wyjaśnienie poruszonych przez nich problemów z dyrektorami szkół.
Dodaj komentarz 6 komentarzy
A lekcje religii? To nie indoktrynacja? Czy po prostu w Polsce ksiądz może więcej?
Pisanie o lekcjach religii, w tym kontekście, pokazuje tylko ułomność intelektualną piszących, ponieważ każdy wie, że nie ma obowiązku chodzenia na lekcje religii, a na indoktrynację narażeni są wszyscy uczniowie.
Dokładnie tak jest, w szkołach dzieci uczy się homoseksualizmu, za bycie hetero groza uwagi do dziennika, a jeśli pojawi się para chlopak-dziewczyna to grozi to wydalenie ze szkoły i przymusowa terapia hormonalną
Obowiązku nie ma, ale skąd na świadectwie znajduje się religia jako przedmiot i to jeszcze oceniany? Ocena za ładne klepanie paciorka?
Czekałem na tekst że nie ma obowiązku chodzenia na religię. To pokazuje ułomność rozumienia czytanego tekstu przez Stetinensis. W tekście jest napisane wyraźnie, że "Szkoła powinna być wolna od ideologii i indoktrynacji". A więc również powinna być wolna od lekcji religii, które, według tego zdania, powinny odbywać się na parafiach. Chyba że szkoła wolna od indoktrynacji nie tyczy się lekcji religii właśnie.
Gdy ja chodziłem do szkoły to uczeń który nie uczęszczał na religie był upominany o swojej odmienności wobec innych uczniów. A co do wywiadu to podjadały dobie dwa leśne dziadki. Bez polotu ,bez zęba ... po prostu nudny.
Zobacz także
2019-01-10, godz. 09:25
Dolniak o pikowaniu Nowoczesnej w sondażu: Ostatnie wybory pokazały, że mamy swoich wyborców
Spadek naszych notowań jest chwilowy i wkrótce powinniśmy "odbić" w górę - tak mówiła w "Rozmowach pod krawatem" posłanka Nowoczesnej, Barbara Dolniak.
» więcej
2019-01-09, godz. 10:11
Prezydent podwyższa opłaty za użytkowanie wieczyste. Senator PO ma inne zdanie
Bonifikata przy zamianie użytkowania wieczystego na własność powinna być wyższa - senator PO Tomasz Grodzki mówił tak w "Rozmowach pod krawatem". Jednocześnie, nie chciał komentować decyzji prezydenta Szczecina, który podniósł…
» więcej
2019-01-07, godz. 13:22
Jaka bonifikata za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność?
Radni PiS apelują do samorządów w regionie i w Szczecinie o zastosowanie maksymalnych poziomów bonifikaty za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność - mówił też o tym w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Mucha, radny zachodniopomorskiego…
» więcej
2019-01-07, godz. 10:56
Minister Paweł Mucha: przyspieszone wybory to "wrzutka medialna"
"Wrzutka medialna" - tak Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej skomentował pojawiające się plotki o możliwych, przyspieszonych wyborach parlamentarnych w Polsce.
» więcej
2019-01-07, godz. 09:29
Kontrole escape roomów: "pierwsze informacje są bardzo niepokojące"
Pierwsze informacje o kontroli escape roomów są niepokojące - mówił w poniedziałek w "Rozmowie pod krawatem" zastępca szefa kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha.
» więcej
2019-01-04, godz. 09:11
Leszek Herman o gwiazdorskim systemie na literackim rynku
W Polsce pojawił się gwiazdorski system wśród pisarzy - mówił w "Rozmowie pod krawatem", szczeciński pisarz Leszek Herman. Herman jest autorem powieści kryminalnej pt. "Sedinum" z akcją osadzoną w Szczecinie.
» więcej
2019-01-02, godz. 10:46
"Bonifikata za przekształcenie użytkowania wieczystego powinna być jak najwyższa"
Bonifikata za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność powinna być w Szczecinie jak najwyższa - twierdzi Leszek Duklanowski z PiS i w "Rozmowie pod krawatem" zapowiada, że będzie zachęcał radnych i prezydenta do ustalenia…
» więcej
2019-01-02, godz. 09:30
Radny PiS o współpracy Krzystka z KO: "To niezrozumiałe"
Piotr Krzystek rozczarował, zdziwił i wykonał woltę - to ocena miejskiego radnego Prawa i Sprawiedliwości. Leszek Duklanowski w środowej "Rozmowie pod krawatem" wracał do zawiązania współpracy przez prezydenta Piotra Krzystka i radnych…
» więcej
2018-12-31, godz. 12:16
Prof. Drzonek zaleca posłowi Gawłowskiemu większą powściągliwość
Oczekiwałbym od posła Stanisława Gawłowskiego usunięcia się w cień po tym, jak prokuratura postawiła mu zarzuty - powiedział prof. Maciej Drzonek, gość "Rozmowy pod krawatem" w Radiu Szczecin.
» więcej
2018-12-31, godz. 09:00
Rok 2018 w ocenie prof. Macieja Drzonka
Prof. Maciej Drzonek komentuje najważniejsze wydarzenia na scenie politycznej w Polsce. Wśród nich gość "Rozmowy pod krawatem" wymienia wybory samorządowe, które przyniosły przetasowania i zmiany. Ich konsekwencje - jego zdaniem -…
» więcej
2018-12-20, godz. 12:05
Nauczyciele protestują. "Wierzę, że zwolnienia są spowodowane zachorowaniami"
Wierzy w dobrą wolę nauczycieli, w to, że idą na chorobowe, bo faktycznie mają problemy ze zdrowiem. Łukasz Schreiber w Rozmowach pod Krawatem komentował rozpoczęty przez związkowców z ZNP protest w oświacie.
» więcej
2018-12-19, godz. 10:37
Negocjować z wykonawcą i wreszcie rozpocząć przebudowę stadionu - radzi Słowik
Negocjować cenę z wykonawcą i nie czekać już z budową - mówił o stadionie piłkarskim w Szczecinie Przemysław Słowik, radny Nowoczesnej.
» więcej
2018-12-19, godz. 09:28
Słowik: Nowoczesna odegra jeszcze doniosłą rolę w polskiej polityce
Podnosimy się po ostatnich "perturbacjach" - tak sytuację Nowoczesnej komentuje nowy przewodniczący partii w mieście Przemysław Słowik.
» więcej
2018-12-18, godz. 09:16
Kłopotek: "PSL trwało, trwa i trwa mać"
Na szeroki opozycyjny blok wyborczy się "nie pisze" - poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Eugeniusz Kłopotek mówił o tym w "Rozmowie pod krawatem".
» więcej
2018-12-17, godz. 11:28
Mucha: Grudzień'70 nie został rozliczony
Grudzień 1970 nie został rozliczony, a wspomnienie o nim jest potrzebne - tak o wydarzeniach sprzed 48 lat mówił na naszej antenie Paweł Mucha.
» więcej