Szkoła powinna być wolna od ideologii i indoktrynacji - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceminister oświaty komentując sprawę listu, którzy napisali krakowscy nauczyciele "w obronie osób LGBT+".
43 podpisane pod dokumentem osoby twierdzą, że po Polsce "rozlewa się fala nienawiści" i odbywa się "szykanowanie" uczniów LGBT+. Zdaniem wiceministra Macieja Kopcia, szkoła nie jest miejscem na ideologiczne wystąpienia.
- Oczywiście nauczyciel może mieć poglądy, natomiast nie powinno to mieć charakteru żadnej indoktrynacji. Szkoła powinna być po prostu wolna od ideologii, od indoktrynacji. Te działania, które dotyczą wychowania, powinny być co do zasady w gestii rodziców - mówi Kopeć.
W odpowiedzi na list nauczycieli z Krakowa, małopolska kurator podkreśliła, że "każdy przypadek krzywdzenia uczniów rozpatruje z należytą starannością". Poprosiła również autorów dokumentu o pilne wyjaśnienie poruszonych przez nich problemów z dyrektorami szkół.
- Oczywiście nauczyciel może mieć poglądy, natomiast nie powinno to mieć charakteru żadnej indoktrynacji. Szkoła powinna być po prostu wolna od ideologii, od indoktrynacji. Te działania, które dotyczą wychowania, powinny być co do zasady w gestii rodziców - mówi Kopeć.
W odpowiedzi na list nauczycieli z Krakowa, małopolska kurator podkreśliła, że "każdy przypadek krzywdzenia uczniów rozpatruje z należytą starannością". Poprosiła również autorów dokumentu o pilne wyjaśnienie poruszonych przez nich problemów z dyrektorami szkół.
Dodaj komentarz 6 komentarzy
A lekcje religii? To nie indoktrynacja? Czy po prostu w Polsce ksiądz może więcej?
Pisanie o lekcjach religii, w tym kontekście, pokazuje tylko ułomność intelektualną piszących, ponieważ każdy wie, że nie ma obowiązku chodzenia na lekcje religii, a na indoktrynację narażeni są wszyscy uczniowie.
Dokładnie tak jest, w szkołach dzieci uczy się homoseksualizmu, za bycie hetero groza uwagi do dziennika, a jeśli pojawi się para chlopak-dziewczyna to grozi to wydalenie ze szkoły i przymusowa terapia hormonalną
Obowiązku nie ma, ale skąd na świadectwie znajduje się religia jako przedmiot i to jeszcze oceniany? Ocena za ładne klepanie paciorka?
Czekałem na tekst że nie ma obowiązku chodzenia na religię. To pokazuje ułomność rozumienia czytanego tekstu przez Stetinensis. W tekście jest napisane wyraźnie, że "Szkoła powinna być wolna od ideologii i indoktrynacji". A więc również powinna być wolna od lekcji religii, które, według tego zdania, powinny odbywać się na parafiach. Chyba że szkoła wolna od indoktrynacji nie tyczy się lekcji religii właśnie.
Gdy ja chodziłem do szkoły to uczeń który nie uczęszczał na religie był upominany o swojej odmienności wobec innych uczniów. A co do wywiadu to podjadały dobie dwa leśne dziadki. Bez polotu ,bez zęba ... po prostu nudny.
Zobacz także
2018-12-17, godz. 11:28
Mucha: Grudzień'70 nie został rozliczony
Grudzień 1970 nie został rozliczony, a wspomnienie o nim jest potrzebne - tak o wydarzeniach sprzed 48 lat mówił na naszej antenie Paweł Mucha.
» więcej
2018-12-17, godz. 11:23
Minister Mucha: ofiarą zamachów można stać się żyjąc na pograniczu czy w Berlinie
Okoliczności i liczba zamachów są szokujące - mówił w Radiu Szczecin prezydencki minister i przypomniał, że Bartosz Niedzielski nie jest pierwszą - w ostatnich latach - polską ofiarą ataku terrorystycznego.
» więcej
2018-12-17, godz. 10:28
Paweł Mucha: - Rachunki za prąd nie będą wyższe
Prezydencki minister w "Rozmowie pod krawatem" komentował niedawne wnioski spółek sprzedających energię skierowane do Urzędu Regulacji Energetyki.
» więcej
2018-12-17, godz. 09:33
Wybór przewodniczącego komisji rewizyjnej. Mucha nie spodziewa się niespodzianki
Kontroluje marszałka i podległe mu instytucje, może przedstawiać opinii publicznej, jak funkcjonują władze województwa - to rola komisji rewizyjnej zachodniopomorskiego sejmiku. Jak przekonywał w poniedziałkowych "Rozmowach pod krawatem"…
» więcej
2018-12-13, godz. 12:04
"Te dokumenty mogą być kluczem do zrozumienia historii Polski"
Znamienne dokumenty będące być może kluczem do zrozumienia najnowszej historii Polski - tak o odnalezionych w USA archiwach mówi szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.
» więcej
2018-12-13, godz. 09:25
Kasprzyk: Jak to możliwe, że komunistyczny dygnitarz Wojciech Jaruzelski wciąż jest generałem?
Stan wojenny był zbrodnią na narodzie Polskim i najwyższy czas, aby nazwać rzeczy po imieniu - kto był patriotą, a kto zdrajcą - mówił w "Rozmowie pod krawatem" szef urzędu do spraw kombatantów i osób represjonowanych.
» więcej
2018-12-12, godz. 10:11
Zamach w Strasburgu, zdziwienie posła Szałabawki
Poseł PiS Artur Szałabawka o zamachu w Strasburgu: - Jestem zdziwiony, bo słyszało się plotki, że dżihadyści nie będą atakować przed wyborami do europarlamentu - mówił w "Rozmowie pod krawatem" szczeciński polityk.
» więcej
2018-12-12, godz. 09:03
Elity liberalne chcą zastraszyć społeczeństwa niezależnych krajów
Polityczna gra, żeby ukarać niezależne kraje i zastraszyć ich społeczeństwa - tak działania Komisji Europejskiej wobec Polski oceniał w "Rozmowie pod krawatem" Artur Szałabawka, poseł PiS.
» więcej
2018-12-11, godz. 11:08
D. Rosati chciałby nadal służyć mieszkańcom woj. zachodniopomorskiego
Chciałbym znowu kandydować ze Szczecina do europarlamentu - przyznał w "Rozmowie pod krawatem" Dariusz Rosati z Platformy Obywatelskiej.
» więcej
2018-12-11, godz. 09:27
Rosati nie zgadza się z tezą, że "Unia Europejska trzeszczy w szwach"
Nieodłączna część demokracji i gospodarki rynkowej - tak demonstracje "żółtych kamizelek" w Brukseli czy Paryżu - i użycie przez policję armatek wodnych czy strzelanie do demonstrantów oraz aresztowania - określił w "Rozmowach…
» więcej
2018-12-10, godz. 12:29
Wolni i Solidarni dołączą do Prawa i Sprawiedliwości w sejmie?
W najbliższym czasie zapadnie decyzja, czy poselskie koło Wolni i Solidarni dołączy do Prawa i Sprawiedliwości w sejmie. Szczeciński poseł koła Sylwester Chruszcz, jak zadeklarował w "Rozmowie pod krawatem", będzie głosował za…
» więcej
2018-12-10, godz. 10:30
Połączenie Gryfii ze Stocznią Szczecińską? Za wcześnie!
Szczeciński poseł o sytuacji w Gryfii i pomysłach jej naprawy: - Najpierw trzeba stocznię remontową restrukturyzować i to nawet w bolesny sposób, a później można ją łączyć ze Stocznią Szczecińską - mówił w "Rozmowie pod…
» więcej
2018-12-10, godz. 09:17
"To co dzieje się we Francji to już jest czysty nazizm"
Traktuje wydarzenia we Francji, jako dowód na podwójne standardy obecnych elit Unii Europejskiej. Szczeciński poseł koła Wolni i Solidarni Sylwester Chruszcz zwracał uwagę, że ci sami ludzie, którzy krytykują Polskę, przymykają…
» więcej
2018-12-06, godz. 10:46
Misja watykańska Joanny Scheuring-Wielgus
Z zapowiedzi spotkania z papieżem i z dymisji polskiego Episkopatu się nie wycofuje - posłanka Joanna Scheuring-Wielgus w "Rozmowie pod krawatem" stwierdziła, że "ma sposób, żeby spotkać się z Franciszkiem".
» więcej
2018-12-06, godz. 09:31
"Zagrywki, knucie, cwaniactwo, to prędzej czy później wychodzi"
Joanna Scheuring-Wielgus o sytuacji w Nowoczesnej: - A nie mówiłam?. Tak odejście posłów Nowoczesnej do PO i dezintegrację klubu jej byłej partii komentowała posłanka w "Rozmowie pod krawatem". Stwierdziła też, że "to porażka…
» więcej