Stocznia ma pakiet zamówień do końca roku, budowa nowego doku jest koniecznością, a zarząd Gryfii "nie jest w konflikcie z większością załogi" - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezes remontówki Krzysztof Zaremba.
Tak szef firmy komentuje ostre słowa części związkowców, którzy zarzucają mu niekompetencję. Zaremba odpowiadał, że nie reprezentują większości załogi. Konflikt dotyczy Świnoujścia, bo według planów, ta część Gryfii ma być sprzedana, a pieniądze przeznaczone na dalsze inwestycje w infrastrukturę hydrotechniczną. Pieniądze zostały uzyskane dzięki wsparciu Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
- Nie sądzę, żebym był w konflikcie z większością załogi, tak to ujmę. Mamy pakiet zamówień do końca roku, współpraca nam się układa bardzo dobrze, także z naszym narodowym przewoźnikiem z PŻM. Właśnie też pod stałą współpracę z Polską Żeglugą Morską jest ta inwestycja. Proszę pamiętać, że dzięki temu dokowi wchodzimy do pierwszej ligi światowej, jeśli chodzi o stocznie remontowe - mówi Zaremba.
Prezes Zaremba zwracał uwagę, że w świnoujskiej części Gryfii na produkcji pracują 43 osoby, gdy 113 osób liczy administracja. A sama stocznia Gryfia ogólnie zatrudnia nieco ponad 630 osób - dojeżdżających również spoza Szczecina.
- Nie sądzę, żebym był w konflikcie z większością załogi, tak to ujmę. Mamy pakiet zamówień do końca roku, współpraca nam się układa bardzo dobrze, także z naszym narodowym przewoźnikiem z PŻM. Właśnie też pod stałą współpracę z Polską Żeglugą Morską jest ta inwestycja. Proszę pamiętać, że dzięki temu dokowi wchodzimy do pierwszej ligi światowej, jeśli chodzi o stocznie remontowe - mówi Zaremba.
Prezes Zaremba zwracał uwagę, że w świnoujskiej części Gryfii na produkcji pracują 43 osoby, gdy 113 osób liczy administracja. A sama stocznia Gryfia ogólnie zatrudnia nieco ponad 630 osób - dojeżdżających również spoza Szczecina.
Dodaj komentarz 11 komentarzy
i za te słowa pozew pojdzie bo są kłamliwe, jakie to prawo i sprawiedliwosc jak klamców na stołki bez wiedzy wsadzają, poza tym ciekawe jak te proporcje biurowych do produkcji mają się do szczecina, pan prezes pokazuje ze jest prezesem szczecina i niszczy swinoujscie, takie wlasnie plyna korzysci dla swinoujscia po uratowaniu szczecina, tak wlasnie dziekuja, przez takich klakierów stracicie władze
trzeba zadać PiSowi pytanie na jak głębokie dno sprowadził stocznię, że za sprzedanie dawnej Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu są w stanie kupić pływający dok.
Cała stocznia za jeden dok. Jeden dok. Pływający. Za całą stocznię.
Może Jacyna, dawna prezeska, coś w tej sprawie zajazgocze?
Ona to czyni z taką grrracją
W artykule jest napisane o pozyskaniu środków ze sprzedaży stoczni w Świnoujściu z przeznaczeniem na infrastrukturę hydrotechniczną, a nie sam dok. Ale nie o tym miałem. Chciałem przypomnieć wydarzenia tym, którzy mają problemy z pamięcią. Problemy związane z funkcjonowaniem Gryfii, w tym szkodliwe zjawisko zlecania świadczenia usług na zewnątrz (tzw. outsourcing), kosztem bieżącego stanu zatrudnienia pracowników zaczęły się za Tuska. Nastąpił wtedy też brak gospodarnego zarządzania procesem produkcyjnym, również w postaci postępującej niegospodarności, mającej się przejawiać w zatrudnianiu szeregu osób, które nie miały wystarczającej wiedzy lub kompetencji do pracy na zaoferowanych im, skądinąd bardzo wysoko płatnych, stanowiskach. Co więcej zarządzający stocznią zlecali zewnętrznym firmom consultingowym i doradczym opracowywanie szeregu planów, które nie miały żadnego znaczenia dla funkcjonowania stoczni, za to były bardzo kosztowne i znacząco obciążały budżet przedsiębiorstwa. Za rządów PO wyprzedano też ogromną część gruntów stoczniowych Gryfii w Szczecinie.
To jak wygląda ilość zatrudnienia w Świnoujściu to między innymi wina Zaremby. Rząd PiS od dawna wygasza oddział w Świnoujściu żeby uzasadnić jej sprzedaż.
Co do pierwszej ligi- hahahaha. Pierwsza liga ma kilka lub nawet kilkanaście takich doków jakie Gryfia może będzie mieć. Piszę może bo oficjalnie prom buduje również Gryfia. Jak im idzie w tym temacie nikt nie wie bo Radio Szczecin zainteresowane jest tylko dobrem partii, nie miasta które ma w nazwie.
Za to co się dzieje w Gryfii, w przemyśle "stoczniowym", remontowym, "Stocznie Szczecińską", "stępkę" za ostatnie całe 5 lat, w całości odpowiada rząd i urzędnicy Pisowscy. Zasłanianie się Platformą, Tuskiem po 5 latach nieudolnego zarządzania jest niczym innym jak zwykłym (...)ówniarstwem.
A dla mnie kpiną jest sposób prowadzenia programu przez redaktora i to że po raz „setny” jest zapraszany ex-poseł. Pan Piotr ma specjalne przywileje i jest prawie co tydzień w Radio Szczecin. Tak jakby płynął za tym ładunek intelektualny... a tak nie jest.
Bo to, że za PO położono na łopatki zarzadzanie stocznią i zmarnowano dużo środków finansowych, oraz sprzedano połowę terenów Gryfii w Szczecinie nie ma przecież "żadnego" znaczenia.
To, że dzisiejszy zarząd jest z nadania politycznego obecnej władzy a nie dlatego, że zna się na rzeczy, to pewnie też wina Tuska. POPiS-y - przestańcie się już ze sobą gryźć na pokaz. Obecnie 15 lat (od 2005 roku) na zmianę jesteście u steru. I co z tego wynika dla przemysłu stoczniowego?? Kto rozliczał dotacje, które dało stoczniom SLD - i które to rozliczanie doprowadziło do zamknięcia zakładów??
Jak długo pisowscy poplecznicy będą każdą porażkę partii tłumaczyć winą Tuska? To że rok temu, przed wyborami Zaremba kłamał mówiąc że do końca 2019 rozpocznie się budowa promu też jest wina PO? Przez 5 lat w Gryfii nie zmieniło się nic a nic na lepsze i całość odpowiedzialności spoczywa na partii aktualnie rządzącej. Grać na sentymencie szczecinian do przemysłu stoczniowego można było przez chwilę, teraz wychodzi (hehe) szydło z worka że to były tylko puste słowa.
za obecną sytuację przemysłu stoczniowego w Polsce odpowiada PiS
a personalnie: Kaczyński, Brudziński, Gróbarczyk, Zaremba, Brzezicki, Jacyna
włączcie myślenie, nie dajcie się propagandzie
1)logika prezesa/szafy : 43 na produkcji, 113 biurowych a 47 niesklasyfikowanych? bo w s-ciu pracuje na umowe o prace 200 osob...
2) bezposrednio produkcyjnych jest ok 74 osob, typowo biurowych jest ok 50-60, a jak nazwiesz szafa mistrzów, technologów, konstruktorów, dzwigowych, dokowców, rusztowaniowcow, jako prac. biurowych - no to gratuluję panu...tak licząc to moze wyjsć co sie ustali partyjnie
3) od czasow połączenia w s-ciu(poza krotkim okresem za różalskiego) był zakaz zatrudniania pracownikow, bo wymyslono ze wspaniały outsorcing wszystko załatwi, pozniej jak juz była zgoda to za taką stawkę ze wiecej w biedronce mozna było dostać, także ten argument ze pracownikow zatrudnionych na umowe o prace na produkcji jest mało to wasza wina i jest nietrafiony, od 23 zł była na przestrzeni lat masa fachowcow chetnych do pracy
4) prosze nie zapominiac ze wiekszosc prac wykonuja spolki, oni tez stracą [pracę, ale oni sie dla was nie liczą, zresztą nikt się nie liczy, ważne zeby kasa dla szczecina był, nie?
5) proszę przedstawić proporcje szczecina produkcyjni - biurowi wg tego samego klucza, przypomne ze w szczecinie na umowe pracuje 450 osob, wyjdzie wtedy 150 produkcja do 300 biurowych
Zobacz także
2018-03-19, godz. 09:22
Gowin: Zachodniopomorskie uczelnie zyskają na Konstytucji dla Nauki
Byt żadnej uczelni publicznej zarówno w Polsce jak i w Zachodniopomorskiem na skutek wprowadzenia w życie rządowej ustawy 2.0 nie jest zagrożony - powiedział w "Rozmowach pod krawatem" wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego…
» więcej
2018-03-16, godz. 09:53
Budowa Teatru Współczesnego. Miasto przedstawiło cztery lokalizacje
Miasto przedstawiło cztery możliwe lokalizacje, teraz władze teatru muszą je zaopiniować - tak o nowej siedzibie Teatru Współczesnego w Szczecinie mówił w "Rozmowie pod krawatem" Rafał Niburski, radny Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący…
» więcej
2018-03-16, godz. 09:27
Remont "Słowianina": sufit mógł runąć podczas koncertu
Dobrze, że w przypadku "Słowianina" udało się uniknąć tragedii, do jakiej doszło w Zamku Książąt Pomorskich - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Rafał Niburski, radny PiS, członek Komisji Kultury Rady Miasta Szczecin. W ten sposób…
» więcej
2018-03-15, godz. 10:50
Dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau komentuje ustawę o IPN
Rzecz jasna, że "polskich obóz śmierci nie było", ale ustawę o IPN trzeba doprecyzować - mówił w "Rozmowie pod krawatem" dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau.
» więcej
2018-03-15, godz. 09:36
Co z wystawą o Pileckim? Dyrektor muzeum zabiera głos
To jest wystawa mocno przestarzała i ze względów technicznych nie mogą odwiedzać jej grupy - tak o ekspozycji poświęconej rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu i Polskiemu Ruchowi Oporu mówił w "Rozmowach pod krawatem" dyrektor Państwowego…
» więcej
2018-03-14, godz. 13:47
Bezpartyjni będą kandydować do sejmików [WIDEO]
Bezpartyjni wystawią listy wyborcze do regionalnych sejmików we wszystkich województwach - poinformował w "Rozmowach pod krawatem" koordynator działań stowarzyszenia Jerzy Karwelis.
» więcej
2018-03-14, godz. 10:18
Działacz Bezpartyjnych: Przyjmujemy tych, którzy nabyli odporność na Odrę
Partyjniactwo w samorządach to choroba - przekonywał w środę w "Rozmowach pod krawatem" działacz stowarzyszenia Bezpartyjni Jerzy Karwelis.
» więcej
2018-03-14, godz. 09:18
Karwelis: Media zagraniczne wciągnęły się w wojnę polsko-polską
Oczywiście, że istnieje związek między tym, kto posiada media, a co one publikują - mówił w środę w "Rozmowach pod krawatem" Jerzy Karwelis, były pracownik niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego Ringier Axel Springer a także…
» więcej
2018-03-13, godz. 10:48
Poseł Arkadiusz Mularczyk: Zbrodnie się nie przedawniają
"Zbrodnie się nie przedawniają" - przekonywał w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk, który jest przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce…
» więcej
2018-03-13, godz. 09:23
Mularczyk: "Za hasłami pojednania kryła się brutalna niemiecka polityka
Za hasłami pojednania polsko-niemieckiego kryła się brutalna niemiecka polityka - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości…
» więcej
2018-03-12, godz. 12:31
Tyszler o braku kandydata PO na prezydenta: "Spodziewałem się ogłoszenia go w listopadzie"
Już jest trochę za późno by przedstawić nazwisko kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Szczecina - uważa polityk tej partii Łukasz Tyszler.
» więcej
2018-03-12, godz. 10:17
"Szykuję się na ew. sytuację, że nie będę miał kim pracować"
Przygotowujemy się na ewentualną sytuację, kiedy zabraknie lekarzy - tak dyrektor szpitala w Zdrojach odpowiada na zarzuty, że chce sprywatyzować diagnostykę w placówce.
» więcej
2018-03-12, godz. 09:11
"Rozmowa pod krawatem": jak zrealizować obietnicę poprzedniego ministra?
To nieprawda, że nie chcę rozmawiać o podwyżkach z ratownikami medycznymi - mówił w "Rozmowie pod krawatem" dyrektor szpitala w Zdrojach. Łukasz Tyszler wyjaśniał, że winę za brak podwyżek ponosi ministerstwo zdrowia.
» więcej
2018-03-09, godz. 09:25
Jarosław Boberek: Mój udział w "Uchu Prezesa" to ogromny sukces [WIDEO]
Po zagraniu epizodu w "Uchu Prezesa" czułem, jakbym zapisał się do organizacji podziemnej - zdradził w czasie "Rozmów pod krawatem" Jarosław Boberek, aktor filmowy, teatralny i dubbingowy.
» więcej
2018-03-08, godz. 09:23
Posłanka .Nowoczesnej chwali byłego szefa ugrupowania
"Czarno widzi" przyszłość .Nowoczesnej, o ile "nie będą wyciągnięte wnioski", bo na to co się dzieje "patrzy z żalem". Tak mówiła w "Rozmowach pod krawatem" posłanka .Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus i wychwalała Ryszarda…
» więcej