Miasto rozpisało konkurs na dyrektora Willi Lentza, który w poniedziałek został unieważniony. Jeden z kandydatów napisał do prezydenta Piotra Krzystka odwołanie w tej sprawie i prosi o ponowną analizę dokumentacji konkursowej.
Decyzją Urzędu Miasta, instytucja otrzyma ponad 3 miliony złotych na funkcjonowanie. - To jest bardzo dobry budżet - mówił o finansach Willi Lentza Ruksza. - Dlatego ja liczę, że do prowadzenia Willi Lentza uda się przyciągnąć do Szczecina kandydatki, kandydatów być może spoza Szczecina. Dlaczego nie? To miasto trochę żyje na tożsamości, która jest oparta na przeprowadzkach i na budowaniu swojej nowej tożsamości w Szczecinie. To jest dobry budżet dla instytucji, która jest na starcie, która ma bardzo fajny kapitał w postaci budynku, w którym jest już pewna historia, w którym da się zbudować różne mity wokół niego samego, który też ma bardzo dobrą lokalizację, wspaniały ogród.
Stanisław Ruksza mówił również w rozmowie z Konradem Wojtyłą, że Willa Lentza ma wielki potencjał do bycia jednym z ważniejszych ośrodków kultury - nie tylko w Szczecinie, ale i w kraju.
Dodaj komentarz 2 komentarze
A nie lepiej byłoby oddać willę Lentza za 1% purpuratom i od razu wyznaczyć na dyrektora ks. Dymera? Nie byłoby problemu konkursu, odwołań i tych wszystkich ceregieli.:-)
Może i lepiej, że instytucja jest bez dyrektora, skoro wszyscy kandydaci nie spełnili wymogów formalnych to znaczy, że mogą mieć problemy z czytaniem i złożyli dokumenty pomimo, że nie wypełniają, wyraźnie wskazanych w ogłoszeniu, warunków obligatoryjnych i dodatkowych.
Zobacz także
2020-12-21, godz. 09:22
Gróbarczyk wymienia inwestycje i odpiera zarzuty opozycji
Wystarczy zobaczyć, jakie rzeczy wyprawiano za ich czasów - były minister gospodarki morskiej w "Rozmowach pod krawatem" odpierał zarzuty polityków Koalicji Obywatelskiej.
» więcej
2020-12-17, godz. 10:24
Poseł, z zawodu lekarz broni szczepień
Apelował o "patriotyzm zdrowotny" - poseł PiS Czesław Hoc, z zawodu lekarz, podkreślał, że zachowanie bezpieczeństwa oraz szczepienia na koronawirusa są najważniejsze w walce z pandemią w Polsce.
» więcej
2020-12-17, godz. 09:21
Hoc: Zrównanie Strajku Kobiet i demonstracji z czasów PRL jest haniebne
Stawianie znaku równości między protestami Strajku Kobiet a demonstracjami czasów PRL-u, walki przeciw władzy ludowej jest haniebne - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc.
» więcej
2020-12-16, godz. 11:41
Szef zachodniopomorskiej Solidarności: W tym mieście łatwiej jest uhonorować bolszewika niż Styczeń'71
W tym mieście łatwiej uhonorować bolszewika niż strajkujących robotników - mówi w "Rozmowach pod krawatem" przewodniczący zachodniopomorskiej Solidarności Mieczysław Jurek.
» więcej
2020-12-16, godz. 09:13
Brak rozliczenia sprawców masakry w 1970 roku to skandal i zaniedbanie
Wielki skandal i zaniedbanie: polski wymiar sprawiedliwości nie stanął na wysokości zadania - ani sprawcy masakry szczecińskiego Grudnia'70 ani sprawcy stanu wojennego nie odpowiedzieli za swoje czyny - mówił w "Rozmowie pod krawatem"…
» więcej
2020-12-15, godz. 10:24
Być marszałkiem Senatu? Nie skorzystam!
Przyznaje, że oferty były, ale nie zamierza z nich skorzystać - senator PSL, Jan Filip Libicki w "Rozmowie pod krawatem" mówił, że nie przyjmie propozycji PiS objęcia funkcji marszałka Senatu. W tym scenariuszu KO straciłaby większość…
» więcej
2020-12-15, godz. 09:19
Senator PSL: w demonstracjach Strajku Kobiet obie strony powinny zachować zimną krew
Do obu stron sporu apeluje o "zachowanie zimnej krwi" - senator Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Filip Libicki w "Rozmowie pod krawatem" podkreślał, że w demonstracjach Strajku Kobiet zależy mu na zachowaniu "kultury demonstracji pu…
» więcej
2020-12-14, godz. 09:11
"Nie znam żadnego wyroku, gdzie Jaruzelski uznany był za zbrodniarza"
Generał Jaruzelski był "wielką postacią Polski" - tak o komunistycznym zbrodniarzu odpowiedzialnym śmierć i setki osób zatrzymanych w stanie wojennym mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Lewicy Dariusz Wieczorek.
» więcej
2020-12-11, godz. 09:21
"Rządowa pomoc dla instytucji kultury była ważna i bardzo realna"
Artyści potrzebują widzów jak tlenu - mówił w "Rozmowie pod Krawatem" Krzysztof Szuster - aktor, reżyser i prezes Związku Artystów Scen Polskich.
» więcej
2020-12-10, godz. 11:34
Kupno przez Orlen wydawnictwa Polska Press. "To bardzo dobry kierunek"
Media są podmiotami gospodarczymi, ich właściciele mogą je sprzedawać - mówił w "Rozmowach pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Karol Karski. Komentował dyskusję o kupnie przez koncern Orlen wydawnictwa Polska Press od…
» więcej
2020-12-10, godz. 09:25
"Unia Europejska nie powinna być instrumentem wywierania presji"
Idea leżąca u podstaw Unii Europejskiej jest piękna, ale to inna Wspólnota, niż pierwotnie planowano - oceniał w "Rozmowie pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości profesor Karol Karski.
» więcej
2020-12-09, godz. 13:39
Sedina dla Szczecina? Czy dla Stettina?
Wnuk (pierwszego po wojnie) prezydenta Szczecina krytykuje pomysł odbudowy monumentu na pl. Tobruckim.
» więcej
2020-12-09, godz. 10:27
Zaremba bezkompromisowy: zdrada i Targowica!
Polityk PiS ocenia postępowanie posłów PO w sprawie negocjacji unijnego budżetu: - Wspieranie niemieckich postulatów w Unii nazywam zdradą i Targowicą - mówił w "Rozmowie pod krawatem" b. poseł, Krzysztof Zaremba.
» więcej
2020-12-08, godz. 10:02
Unia Europejska to zysk, ale również koszty
To nie jest darmowa gotówka, którą daje Unia. Polska również ponosi koszty bycia we Wspólnocie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezes Instytutu Jagiellońskiego, Marcin Roszkowski. Jego instytucja zajmuje się specjalistycznymi analizami…
» więcej
2020-12-07, godz. 11:07
"Walczymy o Gryfię"
Trudne rozmowy i decyzje, walka o sytuację całej Gryfii - komentował sytuację w stoczni w "Rozmowie pod krawatem" radny Prawa i Sprawiedliwości, Paweł Mucha.
» więcej