Przekroczone kompetencje w pełnym patosu przemówieniu - tak o piątkowym wystąpieniu marszałka senatu w Telewizji Polskiej mówił nowo powołany wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Zwracał uwagę, że o "egzaltacji" piszą także portale sprzyjające opozycji.
- Bardzo często politycy - w tym również pan marszałek Grodzki - powołują się na kwestie praworządności, kwestie konstytucyjne. To warto by było, żeby również w swojej działalności, wystąpieniach i przemówieniach, szanowali zapisy ustawy. Myślę, że też pojawiły się tam takie wątki bardzo niedobre. Bo jeżeli pan marszałek Grodzki mówi, że rząd chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej, to jest to oczywista nieprawda i pan marszałek doskonale o tym wie - mówił Bogucki.
Marszałek Tomasz Grodzki w wystąpieniu przed kamerami TVP komentował i krytykował polski rząd za postawę negocjacyjną w rozmowach o wieloletnim, nowym budżecie Unii Europejskiej.
Dodaj komentarz 6 komentarzy
Grożenie niepodpisaniem budżetu nie jest postawa negocjacyjną ponieważ negocjacje budżetowe skończyły się latem, nawet zostało to ogłoszone jako sukces rządów PiS. Teraz grożą po prostu nie złożeniem podpisu pod budżetem, który min ma ratować europejską gospodarkę przed recesją spowodowana koronawirusem. Np płakali że senat przedłuża ustawę o wyborach w kwietniu a teraz robią coś jeszcze gorszego w Unii Europejskiej. A to co ich tak boli to zapis że Unia chce wyraźny rozdział sądów i prokuratury od polityków, ale to już dla PiSu za dużo, oni chcą bezkarności. Dla siebie.
Senat nie prowadzi polityki zagranicznej! Tak samo zresztą jak Ministerstwo Sprawiedliwości, ale nie powstrzymało to ministra Zero od wypowiedzi. A gdzie w ogóle jest Minister Spraw Zagranicznych? Dlaczego Radio Szczecin nie przytoczy jego wypowiedzi?
Jeżeli Niemcy mają czelność żądać ...to niech zaczną od siebie , widocznie @ Nikt inny nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. To właśnie w Niemczech sędziami od lat zostają politycy i to bez wykształcenia prawniczego. A jeżeli chodzi o fundusze unijne to chodzi o pożyczkę a nie jakąś darowiznę. Nie widzę powodu aby Polska spłacała solidarnie zaciągniętą przez 27 państw pożyczkę w sytuacji kiedy urzędnik unijny zablokuje polsce środki bo nie podoba mu się cokolwiek. I o to toczy się walka o veto ! Jak tego nie rozumiesz to weźmy razem pożyczkę , Ty ją spłacasz a ja co chwilę wymyślam powody abyś kasy na oczy nie zobaczył. Pasuje ???
Jaka pożyczkę? Co Ty wypisujesz? Po 1. Dużo więcej dostajemy aniżeli wpłacamy do UE. PO 2. Jesteśmy największym beneficjentem tego, przyszłego budżetu. Po 3. Oficjalnie ta rekompensata jest za otwarcie się naszego rynku na obce firmy. To nie jest żadna pożyczka! Skoro w Niemczech jest to samo co u nas to dlaczego PiS tak bardzo boi się tego zapisu?
PiS nie mów wprost, że chce Polskę z UE wyprowadzić, ale PiS robi faktycznie wiele, aby Polskę z UE wyprowadzić! Odrywają na kawałek po kawałeczku od UE. To taka postępująca erozja, albo degeneracyjny proces chorobowy...
Już teraz mamy Białoruś na ulicach.
A później wrócimy do znanych i jedynie słusznych (wg. naczelnika państwa) wzorców współpracy z Rosją i utworzymy zsrr na miarę naszych możliwości... Czekam, kiedy politycy starej daty, zorientują się, że żaden sojusz ze USA nie uchroni nas od wpływów Rosji w przypadku wyjścia z UE
Zobacz także
2019-01-21, godz. 14:01
"Odstrzał dzików brutalny i przykry, ale konieczny"
Były minister rolnictwa o odstrzale dzików: - Metoda brutalna i przykra, ale dotychczas nikt nie wymyślił skuteczniejszego sposobu walki z ASF, afrykańskim pomorem świń. Za wszelką cenę nie można dopuścić do rozprzestrzenienia…
» więcej
2019-01-21, godz. 10:59
Balazs: dystans prezydenta do PiS-u i Platformy powinien być podobny
Rozkład głosów w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego utrudnił porozumienie PiS i Piotra Krzystka - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Artur Balazs.
» więcej
2019-01-21, godz. 08:59
"Nie ma obszaru, który jest wyłączony spod bieżącej gry politycznej"
Tracimy poczucie wspólnoty, a przez to wszystko staje się elementem politycznej, wyborczej gry - mówił w poniedziałek w "Rozmowie pod krawatem" były minister rolnictwa Artur Balazs.
» więcej
2019-01-18, godz. 09:09
Kino Pionier 1907: "nieraz nie wystarcza szeptana propaganda"
Ponad 200 filmów z całego świata wyświetliło w ubiegłym roku szczecińskie kino Pionier 1907. W "Rozmowie pod krawatem" mówił o tym współwłaściciel najstarszego, nieprzerwanie działającego kina na świecie - Jerzy Miśkiewic…
» więcej
2019-01-16, godz. 09:31
Dr Urbanik: Niektórzy politycy powinni być sekowani lub dyscyplinowani w swoich partiach
Zbliżamy się do granicy, po przekroczeniu której nie będzie już żadnych wartości i granic w debacie politycznej - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" socjolog, doktor Waldemar Urbanik, po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska.
» więcej
2019-01-15, godz. 10:32
"Odbudowa stoczni nie jest łatwa"
Minister gospodarki morskiej i śródlądowej zapewnia: - Odbudujemy przemysł stoczniowy na rynkowych warunkach, a pod koniec tego miesiąca przedstawimy wszystkie informacje dotyczące projektu promu pasażerskiego dla PŻB - podkreślał…
» więcej
2019-01-15, godz. 10:02
Gróbarczyk: przekop Mierzei Wiślanej "jest związany z naszym bezpieczeństwem"
Wierzy, że zainteresowanie Komisji Europejskiej nie jest efektem rosyjskich nacisków - minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk w "Rozmowie pod krawatem" zapewniał, że inwestycja jest dobrze przygotowana…
» więcej
2019-01-14, godz. 11:21
Zakłady Chemiczne Police "były traktowane jak finansowe koło ratunkowe dla polityków"
Prezes Zakładów Chemicznych Police o śledztwie prokuratury dotyczącym inwestycji w Senegalu: - Występowaliśmy do prokuratora generalnego zaniepokojeni, dlaczego postępowanie trwa tak długo. Tylko tyle możemy zrobić - mówił w "Rozmowie…
» więcej
2019-01-14, godz. 09:29
Wardacki: nie całowałem się z asystentką w windzie
O rzekomym romansie z asystentką mówi, że jest to "absolutne kłamstwo" - komentował w poniedziałek w "Rozmowie pod krawatem" prezes Grupy Azoty oraz Zakładów Chemicznych "Police" Wojciech Wardacki.
» więcej
2019-01-11, godz. 09:27
"Brakuje refleksji nad kondycją miasta"
Mamy całkowicie zafałszowany obraz Szczecina - to ocena z "Rozmów pod Krawatem". Gościem Konrada Wojtyły był historyk prawnik i antykwariusz, dr Wojciech Lizak.
» więcej
2019-01-10, godz. 11:10
Posłanka Nowoczesnej o 500 plus: Chcemy sprawiedliwego rozdziału środków
Nie chcemy zniesienia 500 plus, a sprawiedliwego rozdziału tych środków - powiedziała podczas "Rozmów pod krawatem" posłanka Nowoczesnej Barbara Dolniak.
» więcej
2019-01-10, godz. 09:25
Dolniak o pikowaniu Nowoczesnej w sondażu: Ostatnie wybory pokazały, że mamy swoich wyborców
Spadek naszych notowań jest chwilowy i wkrótce powinniśmy "odbić" w górę - tak mówiła w "Rozmowach pod krawatem" posłanka Nowoczesnej, Barbara Dolniak.
» więcej
2019-01-09, godz. 10:11
Prezydent podwyższa opłaty za użytkowanie wieczyste. Senator PO ma inne zdanie
Bonifikata przy zamianie użytkowania wieczystego na własność powinna być wyższa - senator PO Tomasz Grodzki mówił tak w "Rozmowach pod krawatem". Jednocześnie, nie chciał komentować decyzji prezydenta Szczecina, który podniósł…
» więcej
2019-01-07, godz. 13:22
Jaka bonifikata za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność?
Radni PiS apelują do samorządów w regionie i w Szczecinie o zastosowanie maksymalnych poziomów bonifikaty za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność - mówił też o tym w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Mucha, radny zachodniopomorskiego…
» więcej
2019-01-07, godz. 10:56
Minister Paweł Mucha: przyspieszone wybory to "wrzutka medialna"
"Wrzutka medialna" - tak Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej skomentował pojawiające się plotki o możliwych, przyspieszonych wyborach parlamentarnych w Polsce.
» więcej