Generał Jaruzelski był "wielką postacią Polski" - tak o komunistycznym zbrodniarzu odpowiedzialnym śmierć i setki osób zatrzymanych w stanie wojennym mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Lewicy Dariusz Wieczorek.
Gdy zwróciliśmy uwagę, że Wojciech Jaruzelski był dyktatorem przeciw któremu protestowali patrioci z demokratycznej opozycji, Wieczorek stwierdził, że "Jaruzelski był też postacią kontrowersyjną", a kwiaty na jego grobie to wyraz szacunku.
- Szacunku dla wielkiej postaci Polski, kontrowersyjnej - mówił Wieczorek.
- Generał Jaruzelski to zbrodniarz komunistyczny, odpowiedzialny za pośrednio lub bezpośrednio za śmierć wielu setek osób, tysiące zatrzymanych - mówił prowadzący rozmowę Przemysław Szymańczyk.
- Czemu pan redaktor jeszcze po śmierci obraża pana generała. Nie znam żadnego wyroku, gdzie uznany był prawomocnie za zbrodniarza - mówił Wieczorek.
W niedzielę obchodziliśmy 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W Szczecinie doszło do zdewastowania pomnika Lecha Kaczyńskiego, działacza opozycji antykomunistycznej. Na cokole monumentu ktoś nalepił wizerunki między innymi generała Jaruzelskiego.
- Szacunku dla wielkiej postaci Polski, kontrowersyjnej - mówił Wieczorek.
- Generał Jaruzelski to zbrodniarz komunistyczny, odpowiedzialny za pośrednio lub bezpośrednio za śmierć wielu setek osób, tysiące zatrzymanych - mówił prowadzący rozmowę Przemysław Szymańczyk.
- Czemu pan redaktor jeszcze po śmierci obraża pana generała. Nie znam żadnego wyroku, gdzie uznany był prawomocnie za zbrodniarza - mówił Wieczorek.
W niedzielę obchodziliśmy 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W Szczecinie doszło do zdewastowania pomnika Lecha Kaczyńskiego, działacza opozycji antykomunistycznej. Na cokole monumentu ktoś nalepił wizerunki między innymi generała Jaruzelskiego.
Dodaj komentarz 13 komentarzy
No to się Dariusz rozpędził.
Nie wszyscy chcą to zrozumieć, ale oddanie władzy i zmiana ustroju w Polsce były bodaj najbardziej "bezkrwawą" tego typu operacją na świecie.Czyją zasługą jest, że wojska Wielkiego Brata ze wschodu nie wkroczyły do Polski? Nie mówmy o Generale "zbrodniarz" a pozostańmy przy tym, że był kontrowersyjną postacią.
Moim marzeniem jest, żeby moje ulubione Radio Szczecin nie podsycało nastrojów a zajęło się próbą pojednania Polaków. Pokój jest jedną z tych "wartości" na które tak często powołuje się obecna władza.
Uprasza się, aby smarkacze, którzy w latach 1980 - 1983, o ile w ogóle byli na tym świecie, byli siusiumajtkami, przestali upowszechniać kategoryczne, krytyczne i nienawistne oceny wobec śp. (tak: świętej pamięci) generała Jaruzelskiego. Dziś łatwo rzucić epitet: zbrodniarz. Więc może warto przypomnieć, że Armia Czerwona miała pod kontrolą całe Pomorze Szczecińskie, a bratnia republika niemiecka aż paliła się do interwencji w Polsce. Gdyby dano hasło do pacyfikacji mielibyśmy powtórkę z 1945. Tylko tym razem Polacy byliby zwyciężonymi. Być może Wojciech Jaruzelski nas od tego uchronił.
Bardzo dobrze że tak ,,mówi" , widać jakie podejście ma lewica do Polaków. Kłamać , prowokować , szydzić z Tradycji i wulgarnie dając do zrozumienia że rodzina katolicka to coś nienormalnego. Najlepiej dać dla narodu beczkę śledzi , tanie wino i naukę w szkołach o dewiacji seksualnej. przykre ale prawdziwe jak lewa strona obrzydliwie tęskni za tymi , którzy byli oprawcami Polaków .
My już Jaruzelskiego nie potrzebujemy. Wczoraj, polska Policja w ilości 62 radiowozów i 600 policjantów pilnowała pewnego domu na Żoliborzu. My nadal mamy zakompleksionych dyktatorków.
Darek, zobacz! PiSowski redaktorek cię atakuje, obraża człowieka, dzięki któremu bezkrwawo w Polsce i w Europie zakończyła się komuna, a ty wraz z PiSiorami głosowałeś za podwyżkami także dla samego siebie tak, jak ustalił Kaczyński.
Nie łyso ci?
I to jest właśnie najsmutniejsze, że takie osoby, z uśmiechem na ustach, mogą brać udział w debacie publicznej. Nic się nie zmieniło - komuniści, z uśmiechem na ustach, mówili, że musieli sforsować bramę Stoczni Szczecińskiej podczas stanu wojennego, ponieważ klucz się zgubił...
Pan Wieczorek jest świetnym perkusistą i powinien rozwijać swoją pasję . Szkoda , że zamiast grać musi chodzić do radia i przypominać o swoim istnieniu wbijając kij w polskie mrowisko.
"Nie znam żadnego wyroku, gdzie uznany był prawomocnie za zbrodniarza" - nie było takiego wyroku, bo i takiej sprawy nie było. W PL nie było w ogóle rozliczenia z komuną. Zamiast teczki ujawnić i rozliczyć lub spalić (czego jeszcze UB nie zdążyło spalić) i zapomnieć, zafundowano nam kabaret pt. mam teczki w piecyku na kogo chcę z tej opozycji i na swoich też mam. Pan Macierewicz czy Kiszczak latami na tym zbijali kapitał nie tylko polityczny. IPN dostał głównie ochłapy ze stołu pańskiego i to po dobrej dekadzie, gdzie każdy mógł do archiwum wnieść jak i wynieść wszystko. Co do Jaruzelskiego - tak był kontrowersyjny. I tyle.
Dobrze wiemy że Szczecinem rządzi PO-PRL owska siła
i na swojego idola nie dadzą złego słowa powiedzieć.
Piłsudski to dla nich wróg ideowy nr 1
U Stetinesisa musi występować jakiś mega duży mechanizm wyparcia skoro nie przeszkadza mu że prokurator Stanu Wojennego orzeka w TK, albo że konsulem Polski w Berlinie jest TW Wolfgang.
no to teraz na maxa "wyszło szydło z worka"
SLD PO czy Lewica czy jak tam ...?
@Kowalski - Szydło dalej w worku chodzi.
Takim niebieskim.
Zobacz także
2019-01-24, godz. 10:14
"Polityka nie potrzebuje celebrytów"
Polityka nie potrzebuje celebrytów, którzy robią wokół siebie wiele szumu a niewiele robią dla obywateli - tak zachodniopomorski poseł PiS i wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker oceniał nową inicjatywę, tworzące się…
» więcej
2019-01-24, godz. 09:28
Szefernaker: "czy tak powinni zachowywać się ludzie w obliczu takiej tragedii?"
Gra na wzbudzanie emocji w roku podwójnych wyborów, cyniczne wykorzystanie sytuacji, ale Polacy potrafią odróżnić prawdę od kłamstwa - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker.
» więcej
2019-01-23, godz. 10:01
Podpisanie umowy na stadion za kilka dni. "Trzymamy kciuki za wykonawcę"
W ciągu "najbliższych dni", czyli na przełomie stycznia i lutego podpisanie umowy z generalnym wykonawcą i od tego momentu "licznik zaczyna cykać" - mówił w "Rozmowach pod krawatem" zastępca prezydenta Szczecina pytany o to, czy zgodnie…
» więcej
2019-01-23, godz. 09:30
Radni zdecydowali o bonifikacie. Soska: Nie dramatyzujmy
Nie dramatyzujmy - tak zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska skwitował w "Rozmowach pod krawatem" dyskusję na temat wprowadzenia większej stawki bonifikaty przy przekształceniu użytkowania wieczystego na własność. We wtorek…
» więcej
2019-01-22, godz. 09:21
Dudek: Nord Stream 2 to projekt karykaturalny. Podważa ideę solidarności europejskiej
Prezydent USA to chyba jedyna osoba na świecie, która byłaby w stanie powstrzymać jeszcze budowę "nieszczęsnego" gazociągu Nord Stream 2 - mówił w "Rozmowach pod krawatem" szef sekcji polskiej Deutsche Welle Bartosz Dudek.
» więcej
2019-01-21, godz. 14:01
"Odstrzał dzików brutalny i przykry, ale konieczny"
Były minister rolnictwa o odstrzale dzików: - Metoda brutalna i przykra, ale dotychczas nikt nie wymyślił skuteczniejszego sposobu walki z ASF, afrykańskim pomorem świń. Za wszelką cenę nie można dopuścić do rozprzestrzenienia…
» więcej
2019-01-21, godz. 10:59
Balazs: dystans prezydenta do PiS-u i Platformy powinien być podobny
Rozkład głosów w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego utrudnił porozumienie PiS i Piotra Krzystka - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Artur Balazs.
» więcej
2019-01-21, godz. 08:59
"Nie ma obszaru, który jest wyłączony spod bieżącej gry politycznej"
Tracimy poczucie wspólnoty, a przez to wszystko staje się elementem politycznej, wyborczej gry - mówił w poniedziałek w "Rozmowie pod krawatem" były minister rolnictwa Artur Balazs.
» więcej
2019-01-18, godz. 09:09
Kino Pionier 1907: "nieraz nie wystarcza szeptana propaganda"
Ponad 200 filmów z całego świata wyświetliło w ubiegłym roku szczecińskie kino Pionier 1907. W "Rozmowie pod krawatem" mówił o tym współwłaściciel najstarszego, nieprzerwanie działającego kina na świecie - Jerzy Miśkiewic…
» więcej
2019-01-16, godz. 09:31
Dr Urbanik: Niektórzy politycy powinni być sekowani lub dyscyplinowani w swoich partiach
Zbliżamy się do granicy, po przekroczeniu której nie będzie już żadnych wartości i granic w debacie politycznej - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" socjolog, doktor Waldemar Urbanik, po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska.
» więcej
2019-01-15, godz. 10:32
"Odbudowa stoczni nie jest łatwa"
Minister gospodarki morskiej i śródlądowej zapewnia: - Odbudujemy przemysł stoczniowy na rynkowych warunkach, a pod koniec tego miesiąca przedstawimy wszystkie informacje dotyczące projektu promu pasażerskiego dla PŻB - podkreślał…
» więcej
2019-01-15, godz. 10:02
Gróbarczyk: przekop Mierzei Wiślanej "jest związany z naszym bezpieczeństwem"
Wierzy, że zainteresowanie Komisji Europejskiej nie jest efektem rosyjskich nacisków - minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk w "Rozmowie pod krawatem" zapewniał, że inwestycja jest dobrze przygotowana…
» więcej
2019-01-14, godz. 11:21
Zakłady Chemiczne Police "były traktowane jak finansowe koło ratunkowe dla polityków"
Prezes Zakładów Chemicznych Police o śledztwie prokuratury dotyczącym inwestycji w Senegalu: - Występowaliśmy do prokuratora generalnego zaniepokojeni, dlaczego postępowanie trwa tak długo. Tylko tyle możemy zrobić - mówił w "Rozmowie…
» więcej
2019-01-14, godz. 09:29
Wardacki: nie całowałem się z asystentką w windzie
O rzekomym romansie z asystentką mówi, że jest to "absolutne kłamstwo" - komentował w poniedziałek w "Rozmowie pod krawatem" prezes Grupy Azoty oraz Zakładów Chemicznych "Police" Wojciech Wardacki.
» więcej
2019-01-11, godz. 09:27
"Brakuje refleksji nad kondycją miasta"
Mamy całkowicie zafałszowany obraz Szczecina - to ocena z "Rozmów pod Krawatem". Gościem Konrada Wojtyły był historyk prawnik i antykwariusz, dr Wojciech Lizak.
» więcej