Generał Jaruzelski był "wielką postacią Polski" - tak o komunistycznym zbrodniarzu odpowiedzialnym śmierć i setki osób zatrzymanych w stanie wojennym mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Lewicy Dariusz Wieczorek.
Gdy zwróciliśmy uwagę, że Wojciech Jaruzelski był dyktatorem przeciw któremu protestowali patrioci z demokratycznej opozycji, Wieczorek stwierdził, że "Jaruzelski był też postacią kontrowersyjną", a kwiaty na jego grobie to wyraz szacunku.
- Szacunku dla wielkiej postaci Polski, kontrowersyjnej - mówił Wieczorek.
- Generał Jaruzelski to zbrodniarz komunistyczny, odpowiedzialny za pośrednio lub bezpośrednio za śmierć wielu setek osób, tysiące zatrzymanych - mówił prowadzący rozmowę Przemysław Szymańczyk.
- Czemu pan redaktor jeszcze po śmierci obraża pana generała. Nie znam żadnego wyroku, gdzie uznany był prawomocnie za zbrodniarza - mówił Wieczorek.
W niedzielę obchodziliśmy 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W Szczecinie doszło do zdewastowania pomnika Lecha Kaczyńskiego, działacza opozycji antykomunistycznej. Na cokole monumentu ktoś nalepił wizerunki między innymi generała Jaruzelskiego.
- Szacunku dla wielkiej postaci Polski, kontrowersyjnej - mówił Wieczorek.
- Generał Jaruzelski to zbrodniarz komunistyczny, odpowiedzialny za pośrednio lub bezpośrednio za śmierć wielu setek osób, tysiące zatrzymanych - mówił prowadzący rozmowę Przemysław Szymańczyk.
- Czemu pan redaktor jeszcze po śmierci obraża pana generała. Nie znam żadnego wyroku, gdzie uznany był prawomocnie za zbrodniarza - mówił Wieczorek.
W niedzielę obchodziliśmy 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W Szczecinie doszło do zdewastowania pomnika Lecha Kaczyńskiego, działacza opozycji antykomunistycznej. Na cokole monumentu ktoś nalepił wizerunki między innymi generała Jaruzelskiego.
Dodaj komentarz 13 komentarzy
No to się Dariusz rozpędził.
Nie wszyscy chcą to zrozumieć, ale oddanie władzy i zmiana ustroju w Polsce były bodaj najbardziej "bezkrwawą" tego typu operacją na świecie.Czyją zasługą jest, że wojska Wielkiego Brata ze wschodu nie wkroczyły do Polski? Nie mówmy o Generale "zbrodniarz" a pozostańmy przy tym, że był kontrowersyjną postacią.
Moim marzeniem jest, żeby moje ulubione Radio Szczecin nie podsycało nastrojów a zajęło się próbą pojednania Polaków. Pokój jest jedną z tych "wartości" na które tak często powołuje się obecna władza.
Uprasza się, aby smarkacze, którzy w latach 1980 - 1983, o ile w ogóle byli na tym świecie, byli siusiumajtkami, przestali upowszechniać kategoryczne, krytyczne i nienawistne oceny wobec śp. (tak: świętej pamięci) generała Jaruzelskiego. Dziś łatwo rzucić epitet: zbrodniarz. Więc może warto przypomnieć, że Armia Czerwona miała pod kontrolą całe Pomorze Szczecińskie, a bratnia republika niemiecka aż paliła się do interwencji w Polsce. Gdyby dano hasło do pacyfikacji mielibyśmy powtórkę z 1945. Tylko tym razem Polacy byliby zwyciężonymi. Być może Wojciech Jaruzelski nas od tego uchronił.
Bardzo dobrze że tak ,,mówi" , widać jakie podejście ma lewica do Polaków. Kłamać , prowokować , szydzić z Tradycji i wulgarnie dając do zrozumienia że rodzina katolicka to coś nienormalnego. Najlepiej dać dla narodu beczkę śledzi , tanie wino i naukę w szkołach o dewiacji seksualnej. przykre ale prawdziwe jak lewa strona obrzydliwie tęskni za tymi , którzy byli oprawcami Polaków .
My już Jaruzelskiego nie potrzebujemy. Wczoraj, polska Policja w ilości 62 radiowozów i 600 policjantów pilnowała pewnego domu na Żoliborzu. My nadal mamy zakompleksionych dyktatorków.
Darek, zobacz! PiSowski redaktorek cię atakuje, obraża człowieka, dzięki któremu bezkrwawo w Polsce i w Europie zakończyła się komuna, a ty wraz z PiSiorami głosowałeś za podwyżkami także dla samego siebie tak, jak ustalił Kaczyński.
Nie łyso ci?
I to jest właśnie najsmutniejsze, że takie osoby, z uśmiechem na ustach, mogą brać udział w debacie publicznej. Nic się nie zmieniło - komuniści, z uśmiechem na ustach, mówili, że musieli sforsować bramę Stoczni Szczecińskiej podczas stanu wojennego, ponieważ klucz się zgubił...
Pan Wieczorek jest świetnym perkusistą i powinien rozwijać swoją pasję . Szkoda , że zamiast grać musi chodzić do radia i przypominać o swoim istnieniu wbijając kij w polskie mrowisko.
"Nie znam żadnego wyroku, gdzie uznany był prawomocnie za zbrodniarza" - nie było takiego wyroku, bo i takiej sprawy nie było. W PL nie było w ogóle rozliczenia z komuną. Zamiast teczki ujawnić i rozliczyć lub spalić (czego jeszcze UB nie zdążyło spalić) i zapomnieć, zafundowano nam kabaret pt. mam teczki w piecyku na kogo chcę z tej opozycji i na swoich też mam. Pan Macierewicz czy Kiszczak latami na tym zbijali kapitał nie tylko polityczny. IPN dostał głównie ochłapy ze stołu pańskiego i to po dobrej dekadzie, gdzie każdy mógł do archiwum wnieść jak i wynieść wszystko. Co do Jaruzelskiego - tak był kontrowersyjny. I tyle.
Dobrze wiemy że Szczecinem rządzi PO-PRL owska siła
i na swojego idola nie dadzą złego słowa powiedzieć.
Piłsudski to dla nich wróg ideowy nr 1
U Stetinesisa musi występować jakiś mega duży mechanizm wyparcia skoro nie przeszkadza mu że prokurator Stanu Wojennego orzeka w TK, albo że konsulem Polski w Berlinie jest TW Wolfgang.
no to teraz na maxa "wyszło szydło z worka"
SLD PO czy Lewica czy jak tam ...?
@Kowalski - Szydło dalej w worku chodzi.
Takim niebieskim.
Zobacz także
2018-11-09, godz. 11:02
Łuczko: zakaz zorganizowania Marszu Niepodległości był niefortunny!
To była niefortunna decyzja prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz - tak zakaz zorganizowania Marszu Niepodległości w Warszawie ocenia były działacz szczecińskiej Solidarności.
» więcej
2018-11-09, godz. 09:14
"Polacy zasługują na to, żeby godnie uczcić stulecie odzyskania niepodległości"
"Pomimo tego, że mogą przytrafić się osoby chcące popsuć świętowanie, to na marsz powinniśmy pójść" - podkreślał, w audycji "Rozmowy pod Krawatem", były działacz Solidarności Franciszek Łuczko.
» więcej
2018-11-08, godz. 09:29
Prezydent Warszawy zakazała organizacji Marszu Niepodległości. Święcicki broni decyzji Gronkiewicz-Waltz
Warszawa dla wszystkich, ale nie dla rasizmu i "rzeczy sprzecznych z prawem" - mówił w czwartek w "Rozmowach pod krawatem" poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Święcicki broniąc prezydent Warszawy, która zakazała Marszu Niepodleg…
» więcej
2018-11-07, godz. 12:36
Marsz Niepodległości w Szczecinie? Bez problemu!
Nie ma żadnego problemu z Marszem Niepodległości w Szczecinie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezydent Szczecina Piotr Krzystek.
» więcej
2018-11-07, godz. 10:25
Prezydent Krzystek i wyzwania nadchodzących lat
Przebudowa Łasztowni i powstanie mostu Kłodnego - to jedno z najważniejszych wyzwań jakie stawia sobie Piotr Krzystek w tej kadencji.
» więcej
2018-11-07, godz. 09:49
Krzystek: Potrzebujemy 7-10 lat, żeby rozwiązać ten wstydliwy problem
Potrzeba przynajmniej kilku lat na rozwiązanie wstydliwego problemu braku toalet w wielu mieszkaniach komunalnych w śródmieściu Szczecina - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Piotr Krzystek.
» więcej
2018-11-06, godz. 09:23
Kukiz ostro o tych, którzy odeszli z klubu: Oszukali wyborców
Oszukali wyborców - mówił we wtorek w "Rozmowach pod krawatem" Paweł Kukiz o byłych posłach jego klubu. Lider ruchu Kukiz'15 dodawał, że "nigdy nie pozwoli na to, aby kwestionować postulaty, z jakimi szliśmy w wyborach".
» więcej
2018-11-05, godz. 10:20
Prof. Drzonek o wynikach drugiej tury: Głosujemy na konkretne osoby, a nie na partie
To nie było głosowanie na partie, a na konkretnych ludzi - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" szczeciński politolog, komentując wyniki II tury wyborów samorządowych w Polsce.
» więcej
2018-11-05, godz. 09:12
Politolog: Prezydent Krzystek mógł wygrać już w pierwszej turze
Piotr Krzystek wygrał, bo okazał się dobrym gospodarzem - mówił w poniedziałek w "Rozmowach pod krawatem" politolog Maciej Drzonek.
» więcej
2018-11-01, godz. 09:24
Ks. Zyga: To dzień pełen nadziei
Dzień Wszystkich Świętych to uroczystość radosna - mówił w "Rozmowach pod krawatem" ks. Sławomir Zyga, kanclerz Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej.
» więcej
2018-10-31, godz. 11:12
Jaka koalicja w Radzie Miasta? Duklanowski nie mówi wprost, ale...
Żadnych scenariuszy przyszłych koalicji jeszcze nie kreślił, ale oceniał, że Szczecinowi potrzebne jest porozumienie "twórczej niezgody" - niezgody na zastaną rzeczywistość. Tak były przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości…
» więcej
2018-10-31, godz. 09:26
Duklanowski: naszą porażką było to, że nie zablokowaliśmy rozbudowy galerii handlowej
Osiem lat współpracy z Piotrem Krzystkiem "odbiera pozytywnie". Marek Duklanowski, były szef klubu szczecińskich radnych Prawa i Sprawiedliwości, w "Rozmowie pod Krawatem" podsumował swoje osiem lat w Radzie Miasta.
» więcej
2018-10-30, godz. 10:05
Repolonizacja mediów? "Jest już za późno"
Staliśmy się łupem koncernów medialnych - komentował sytuację na rynku medialnym w Polsce przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Krzysztof Czabański był gościem "Rozmów pod krawatem" w Radiu Szczecin.
» więcej
2018-10-29, godz. 12:29
Sochański: Unia jest naszym dobrodziejstwem
Nie jest przeciwko wspólnej Europie i na jej rzecz latami pracował, ale chce o niej rozmawiać rzetelnie - tak Bartłomiej Sochański komentował w "Rozmowie pod Krawatem" - jak podkreślał - "przylepioną mu przez Koalicję Obywatelską…
» więcej
2018-10-29, godz. 10:27
"Z punktu widzenia Warszawy, Szczecin jest marginalizowany"
Odpływ młodych ludzi z miasta i skutki lat marginalizowania Szczecina przez poprzednie polskie rządy - to, zdaniem Bartłomieja Sochańskiego, największe problemy z którymi chciałby się zmierzyć, o ile zostanie prezydentem.
» więcej